Merisigade kastreerimine!

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. september 2004, 18:22

Kas ma võin oma 4.aastast isast merisiga kastreerida? Või on see ohtlik? Kui palju üldse maksab kastreerimine?
Ette tänades.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas Kissu » 10. september 2004, 18:34

Üldiselt nii vana merisiga on kahtlane kastreerida. Seda pead sa arstikäest küll täpsemalt.
Hinnad kõiguvad linnade vahel ja kliinikute vahel aga hind üldiselt 350-500-ni.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. jaanuar 2005, 19:55

mina ei tea aga arvan et see on loomapiinamine
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. jaanuar 2005, 20:41

mina isiklikult ei kastreeriks nii väikest looma....aga oleneb muidugi põhjusest miks kastreerida tahad ja võib-olla leiad mingi teise lahenduse, et ei oleks vaja kastreerida.........
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. jaanuar 2005, 20:59

Esiteks, miks on sul vaja oma isast kastreerida?
Kui ta 4 aastat on saanud ilma, siis miks nüüd äkki?
Helistasin kunagi EPMÜ-sse, seal on 600 kr kastreerimine ning arst ütles seal, et isegi 7 kuust elujõus notsut on pisut riskantne kastreerida, kuna tegu nii väikse loomaga, mis siis veel 4 aastast. :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 29. jaanuar 2005, 02:40

R-kliinikus on kastreerimine ilmselt odavam.
Seda narkoosiga seotud riski räägivad nad iga looma puhul - ka kasside puhul. Lihtsalt, et omanik teaks. Võibolla on just sinu looma selline, kes narkoosi ei talu, seda ei tea ju ette.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 09. mai 2005, 10:44

Nii pöidlad pihku, IP läheb neljapäeval opile. Loodetavasti ta väga ei pahanda - ikkagi kaks ilusat noort neiut ootamas suures puuris. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. mai 2005, 11:49

No edu siis talle!
Loodame, et IP talub narkoosi ilusti ja kõik sujub :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. mai 2005, 17:11

Hoiame siis kõik neljapäeval IP - le pöidlaid ja käpakesi :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 12. mai 2005, 17:20

IP kodus, tagumik kõik siniseks desinfitseeritud ja puha. Ise paistab suhteliselt uimane veel aga õnnelik kodus olemise üle. :)
Kusjuures meie arst oli väga üllatunud, et ma murelik opi pärast olin. See protseduur ei pidanud tegelikult kuigi ohtlik olema ning reeglina hästi minema. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 12. mai 2005, 17:35

No tagantjärgi võis arst ju üllatunud nägu teha, aga iga op, ka kõige lihtsam, on ohtlik mistahes elusolendile.
IP-le siis kiiret toibumist ja küllap see kaotus saab peagi korvatud suure lossi ja kahe printsessiga :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 13. mai 2005, 11:38

Kiiret paranemist sõbrakesele !Varsti on tal juba tuju parem ja tüdrukutega ühes puuris jutustamist ja põrisemist kui palju 8)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 13. mai 2005, 15:23

IP käitub juba täitsa endalikult. Sööb ja joob korralikult ning päterdab mööda puuri ringi. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 13. mai 2005, 20:27

Aga äkki jagad ka teistele infot: et kus kliinikus käisid, mis arst opereeris ja palju maksid.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 13. mai 2005, 22:09

Käisin R-kliinikus (käin kõigi oma loomadega seal, kuna mulle meeldib sealne suhtumine, esiteks nad ei röövi inimesi rahast lagedaks ning teiseks hoolivad tõesti loomadest, isegi paluvad nädal hiljem helistada ja öelda kuidas loomakesel läheb ja kas on terveks saanud).
Seal on 2 arsti, reeglina olen mina käinud Dr. Uibopuu juures, kes on rottide alal äärmiselt tark ja tubli. Samuti on ta valmis otsima ka alternatiivseid ravimeetodeid (alternatiiviks looma antibiootikuid täis toppmisele) - tema oli see kes soovitas meil Bitti puhul kasutada soolalampi, mis on tõesti töötanud (Bitt ei hinga enam krääksudes).
Maksin koos antibiootikumi süstide, c-vitamiini tilkade ja visiiditasuga kokku 500 krooni. Pean ära mainima, et visiiditasu on seal täiesti normaalne, erinevalt paljudest teistest kliinikutest - 50 krooni esmakülastus, 25 krooni järgnevatel külastustel. Kui nõu on vaja siis seda nad annavad tasuta (korra nägin kus arst rääkis pea pool tundi ühe mureliku koeraomanikuga ning ei küsinud selle eest pennigi :))
Samuti on Dr. Uibopuul mobiiltelefoni number avalikustatud ning seda võib ka kasutada hädaabitelefonina ka keset ööd. Näiteks pärast opi ütles arst mulle, et kui peaks mingisuguseid tüsistusi tekkima siis helistagu ma talle kasvõi keset ööd.
Veel üks asi, mis mulle seal meeldib on arstide huumorimeel. Nad suudavad oma hoiakuga inimese üllatavalt hästi maha rahustada ka pingelises olukorras. Näiteks kui ma IP-le järele läksin siis arst naeris mulle, et IP olevat kõige rohkem spermat täis põrsas keda ta eales opi laual näinud. :D
Nii sai nüüd pikk ülistuslaul lauldud aga noh ütleme nii, et hinnal pole tegelikult tähtsust - tähtis on loomakese heaolek ning ma tunnen, et kui nende kätte oma looma usaldan siis ta on hoitud hästi. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 16. mai 2005, 09:09

Ise eelistan kaa R-Kliinikut. Nüüd, kui mu ema seal töötab siis käin seal neil vahel abis. Mind pani täiesti hämmastama see kuidas nad suudavad isegi kõige hullematell hetkedel olla täiesti rahulikud.
Mulle meeldis seal see, et nad hoolitsesid loomade eest nii hästi. Üks kass, kes hüppas 9-ndalt korruselt alla on täiesti elus ja terve ning ta elab praegu nende juures sea kliinikus. Teda toidetakse ühe geeliga ja igapäev vahetatkse tal liiva ja vett.
Mina ise küll ei usu, et kastreerimine nüüd ohtlik on, kui seda oppi viib läbi loomaarst ise.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 16. mai 2005, 09:19

Op ise polegi tegelikult ohtlik, vaid hoopis narkoos. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

kas kastreerida?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 01. juuli 2005, 14:14

mul on 1 emane, 1 isane merisiga, mõlemad hakkavad aastaseks saama. emane ootab juba enda kolmandaid poegi ja olen mõelnud isase kastreerimisele. kas oleks õige isast sellises eas kastreerida?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 01. juuli 2005, 15:09

Oleks küll, eriti kuna loomad eelistaks ju koos elada, mitte eraldi puurides.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 01. juuli 2005, 15:29

ega nad tegelt eradi puurides ei ela. metallvõre jaotab puuri kaheks..ega enam ei viici ise ka eriti nende poegadega jamada ja 3 pesakonnast piisab täiesti. kas keegi oskab mudu öelda, kui palju kastreerimine maksab?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 01. juuli 2005, 15:43

500-600 krooni
küsi erinevatest kliinikutest hindade kohta täpsemalt.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas kastreerida?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 01. juuli 2005, 21:57

Kui sa neid koos tahad pidada , siis kindlasti peaks kastreerima . Kolm pesakonda aasta jooksul on emasele juba suur koormus olnud (sul oli ju üks lausa seitsmene pesakond).Edasine poegimine muutuks tõenäoliselt tema tervisele ohtlikuks.
Mis hinnasse puutub , siis oleneb ,kus sa elad . Tallinnas Tataris sain eelmine aasta umbes 400-ga . Siga elas asja päris kenasti üle ja on sama rõõmus ja põrisev poiss kui ennegi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 03. juuli 2005, 16:36

:roll: Kuidagi ei saa lisamatta jätta, et seal on megasõbralikud arstid ja inimesed ka ja mina läheks oma seaga just sinna! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas nirgike » 05. september 2007, 12:29

Väheke uuemat infot ka. Käisin oma merisiga kastreerimas selle aasta aprilli alguses Tartus R-Kliinikus, maksma läks 650 eek. Lisaks pidi nädal aega kodus notsut ise süstima. Kohe peale kastreerimist teda kätte saades mõtlesin ma küll "appi, millega ma nüüd hakkama sain", aga praeguseks on nots elus ja terve ja lööb oma sõbrannale hoolega külge.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas piripiiga » 07. jaanuar 2008, 08:47

mul on kodus 6 kuune emane ja 3 kuune isane merisiga. Kas on piisav vanus et kastreerida 3 kuust merisiga? loomulikult ma ennem kontsuldeerin arstiga.
piripiiga
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas triini22 » 07. jaanuar 2008, 09:20

Kolme kuune on veel liiga väike. Kui ma õigesti mäletan, siis enne seitset kuud ei kastreerita isaseid, võid igaks juhuks loomaarstilt järgi küsida. Nii kaua tuleb sul notsusid eraldi hoida, st et isegi koos põrandal järelvalve all jooksma ei tohi lasta.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas Scratchy » 11. märts 2008, 22:01

nirgike kirjutas:
Scratchy kirjutas:Otsisin üles nüüd info merisigade kastreerimise kohta. Tuleb välja, et peale kastreerimist tuleb oodata 3-4 nädalat enne emasega kokku panekut, mitte paar nädalat, nagu enne väitsin.

Muutsin ära ka oma eelmisede postitusted.


Sigimisvõimelisus säilib ainult nädal peale kastreerimist (ütles minu loomaarst). Aga ise oma meriseaga selle asja läbi elanuna võin öelda, et jah, 3 nädalat vähemalt peab ootama. Nimelt, sigimine sigimiseks, aga peale kastreerimist on notsu haige ja vajab erihoolt ning toibumist. Esiteks peab ta olema väga puhtas keskkonnas, paberkäterättide peal, mida vahetad kogu aeg, nii kui ta sinna midagi laseb. Pepualune haav peab ju puhas olema, et põletikku sisse ei lööks. Seega ei ole mõeldav, et ta seal koos teise notusga mööda aepuu ja junne ringi kalpsaks. Teine asi on veel see, et peale kastreerimist on notsu haige (tema kehas on haav ja narkoosi järelmõjud ka) ja minu oma hakkas alles kolme nädala pärast muutuma tagasi endiseks oma olekult ja käitumiselt. Mina lasin enda omal kuu aega paraneda enne kui ta tavalise notsuelu juurde tagasi lasin. Alguses oli hirmus küll oma õnnetukest arsti juurest kätte saada, aga nüüd, nähes kui õnnelik ta koos emase notsuga on, ei kahetse üldse :)

Ma lugesin siit lehelt, et oodata tuleks 3-4 nädalat enne, kui emasega kokku paned (peab ootama, et elav sperma sureks..).

"Make sure you wait three to four weeks after surgery before placing your neutered male with a female. The male needs time for any live sperm to die or work its way out of his system."

Toibumine, haava paranemine võtab ka tõesti oma aja. Viidatud lehel on öeldud, et 1-2 nädalat ja sel ajal peab merisea elamist puhtana hoidma, et haavas põletikku ei tekiks.
Peale oppi antakse seale antibiootikume, aluspanuks oleksid head salvrätikud (tervena, mitte rebituna), mida tuleb vahetada kohe, kui siga oma häda teeb (nagu nirgike ütles). Kui puuris on ka teine korrus, siis tuleb ligipääs sinna eemaldada, et pingelist aktiivsust vähendada. Haava tuleb pidevalt jälgida, et poleks paistetust, põletikku vms. Suurendada tuleks ka C-vitamiini kogust (lisada vette suurem kogus c-vitamiini vastavalt sea kaalule). Kaalu tuleks jälgida, et olla kindel, et siga sööb. Sööma peaks ta hakkama juba paar tundi peale oppi. Ka sea käitumist tuleb jälgida, imeliku käitumise, mitte söömise vm korral tuleb arstiga kontakteeruda.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade kastreerimine!

PostitusPostitas Stefi » 08. august 2008, 11:39

Mul on kastreeritud mõlemad isased merisead , sest alguses oli palju kaklusi ja isegi vigastusi . Kastreerimine maksis minul 1000 kr merisiga , kuid hinnad on erinevates loomakliinikutes erinevad . Nüüd on poisid head sõbrad , ega ole enam kakelnud .
Viimati muutis samton 08. august 2008, 11:42, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Koma ja punkti ETTE tühikut ei panda.
Stefi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist