Merisiga ei söö

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Merisiga ei söö

PostitusPostitas Kaisa89 (Teema autor) » 11. mai 2010, 14:21

Tere, mul siuke mure, et notsu ei söö korralikult :sad: , et ma ei tea mis on, et kas vanadus või mõni muu probleem?...käisin loomaarti juures ja see ütles ,et hambad on pikad, et selle päras ja lõikas neid?.....ma ei tea kas asi oli selles või mitte aga ta ikka ei söö korralikult?...ja ta on kõhnemaks ka jäänud :sad: ...et äkki keegi teab mis on?
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ei söö

PostitusPostitas Loomahull » 11. mai 2010, 15:48

Kui loomad ennast halvasti tunnevad, siis on esimene märk, et pole söögiisu. Sellel võib tuhat üks erinevat põhjust olla. Nii üldiste andmete põhjal ei saa kahjuks mitte midagi öelda.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ei söö

PostitusPostitas Kissu » 11. mai 2010, 22:45

Merisigade puhul on isutus väga paha, kuna nende organism vajab seda, et loom pidevalt sööks. Seega soovitan kiiremas korras loomaarsti poole pöörduda. Tema saab teha täpsemalt kindlaks, mis notsul viga on.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisiga ei söö

PostitusPostitas Kaisa89 (Teema autor) » 12. mai 2010, 09:30

Tere, asi on selles et ma käisin ja artst oli üle olev ja ütles muidugi ei söö kui tal hambad pikad on ja lõikas neid....aga mina arvan et asi pole selles, sest minu arust küll tal paremaks ei lähe vaid hoopis halvemaks....ja täna öösel kell kolm ärkasin ma selle peale kui ta puuris meeletult kaevas?...ma ei saanud aru miks ta seda teeb...mõtlesin et äkki on mingi merisigade eripära et kui on haiged või hakkavad surema siis kevavad mingi augu endale?...ma ei tea
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ei söö

PostitusPostitas Icefruit » 01. juuli 2010, 23:38

Mul on sama : merisiga ei söö palju ja kõhnub, aga kaevamise kohapealt ei oska aidata. Kuigi minu siga vajaks ka abi
Icefruit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisiga ei söö

PostitusPostitas Ringhill » 02. juuli 2010, 09:17

Kui merisiga ei söö ja muutub kõhnaks, siis enamasti arvatakse, et tegu on liiga pikaks kasvanud hammastega. Tihti see aga nii ei ole, sest isutust ja kõhnumist võivad tekitada hoopis mingid sisemised hädad. Kõhnumist võivad põhjustada näiteks põiekivid.
Segavereliste merisigade puhul ei tea sa eales, mis haigusi nende esivanemad võisid põdeda või mida pärandada. Tõumerisigadel on enamasti teada liinid, kus taolised haigused võivad edasi päranduda.
Kasutaja avatar
Ringhill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 110
Teemad: 1
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ei söö

PostitusPostitas nirgike » 02. juuli 2010, 11:07

Ma ka imestan, et foorumi postituste põhjal seda hamba probleemi on nagu nii palju. Ise ka pigem arvan, et pigem on enamikul juhtudest tegemist hoopis siseelundite hädaga.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ei söö

PostitusPostitas Icefruit » 02. juuli 2010, 21:11

Vaatasin siis enda merisea hambad ka üle (väga vaevaliselt)ja mis ma nägin - ülemised hambad ära murdunud ja alumised liiga pikad. Lähme nüüd seaga lähipäevil arsti juurde. Aga tahaks küsida, et kuidas neil hambaid lõigatakse? Meie Koni on natuke närviline, ja talle väga ei meeldi kui teda uuritakse ja katsutakse.
Icefruit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisiga ei söö

PostitusPostitas vants » 08. juuli 2010, 00:46

Kas arst vaatas narkoosis meriseal suhu ja diagnoosis pikad hambad ja kas pikad olid esimesed hambad või ka purihambad? Merisigadel on üsna tavaliselt sekundaarne esihammaste probleem, st purihambad kasvavad piigina sillaks keele peale kokku ja kuna neid enam kulutada ei saa, muutuvad pikaks ka esihambad. Sageli neid piike (või üksikuid piike, mis näiteks juba keelde on tunginud) ärkvel loomal ei näegi, ainult narkoosis loomal tuleb kogu "ilu" päevavalgele. Kui teha asju õieti, siis hambaid lühendatakse neil narkoosis, puuriga ja mitte küünetange vms tange kasutades! (tange kasutades saab esihammastesse pikivaod, mis hakkavad hiljem juurepõletike näol lisaprobleeme tekitama).
vants
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga ei söö

PostitusPostitas Icefruit » 08. juuli 2010, 19:33

kahjuks ei jõudnudki arsti juurde. Siga lahkus täna kell 19:50
Icefruit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist