Meie meriseal kõht lahti

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Meie meriseal kõht lahti

PostitusPostitas possa (Teema autor) » 01. mai 2010, 14:52

Palu abi

Meie merisiga Possa juba 3,5 aastane. Nüüd on tal juba 3as päev kõht lahti. Ikka päris vedel, paen korra päevas pesema, set muidu kuivab hunnikuks karvade külge kokku. Ta koguaeg magab ja sööb vähe. On väga õnnetu olemisega ja tahab täiendavat tähelepanu.

Mida peaks tegema?
possa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti, Palun abi

PostitusPostitas Kissu » 01. mai 2010, 19:17

Ideeliselt peaks merisea panema vee ja heina dieedile (võibolla ka natukene kuivtoitu). Värsket anda ei tohiks. Soovitatakse veel ka terve merisea junnikesi sisse sööta, kuna see aitab meriseal taastada soolestiku normaalse mikrofloora.

Mina soovitaks sul aga pöörduda loomaarsti poole (kasvõi telefoni teel püüda mõni arst kätte saada). Merisigadele on söömine hästi tähtis ja seega võib mitte söömine tähistada tõsisemaid tervise probleeme. Kahjuks on loomaarsti kätte saamine laupäeva õhtul ja pühapäeval üprisgi raske.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti, Palun abi

PostitusPostitas triini22 » 01. mai 2010, 21:30

Mu meriseal on just praegu sama probleem, kõht on lahti ja eile/üleeile ei tahtnud midagi eriti süüa, lamas enamuse ajast ühe koha peal. Esimesel võimalusel käisin loomakliinikust läbi. Sain sealt probiootikumi Fibreplex (160kr), mida tuleb anda 1ml päevas, kuni kõht korda saab. Üle jäänut võib ka hiljem kasutada, kui sama probleem peaks tekkima. Kaasa sain ka C-vitamiini pulbrit (85kr), mida tuleb toidu peale raputada. Merisigadel on pidev söömine ja korras seedimine väga tähtsad. Soovitan kindlasti arsti juurde minna ja vajalikud abivahendid ära tuua. Lahtist kõhtu aitab natuke leevendada soe kummeli tee, kuid see ei asenda probiootikumi.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti, Palun abi

PostitusPostitas nirgike » 02. mai 2010, 20:40

Ka söetabletti võib hädaabina anda, kuid kindlasti tuleb esimesel võimalusel pöörduda arsti poole ja saada ravimid.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti, Palun abi

PostitusPostitas Che » 19. juuli 2010, 11:37

Käisin ka täna loomaarsti juures, sama murega. Ja siis arst väitis, et midagi ei saa teha ja ma pean teda lihtsalt kuu aega vee ja heina dieedil hoidma... Aga tegelikult on ju ravimid olemas :shock: ... Pean vist mingise teise arsti juures käima.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti, Palun abi

PostitusPostitas nirgike » 19. juuli 2010, 12:46

Kõhulahtisus ei ole haigus omaette, vaid mingi muu haiguse tunnus. Ravida saab siis, kui selle haiguse teada saab, aga sellist diagnostikat vist väga ei tehta. Need varasemates postitustes mainitud rohud ei ole otseselt ravimid, vaid lihtsalt tervist toetavad toidulisandid. Mõnikord tehakse ka üldine antibiootikumikuur, kuid selle suhtes on ka vastakaid arvamusi, kas igaks-juhuks-antibiootikumikuur on pigem kasuks kui kahjuks.

Seega mõnes mõttes oli su arstil õigus. Kui meriseal kõht lahti läheb, siis esmalt tulebki panna vee ja heina dieedile ja vaadata, kas see aitab. Kuid kuu aega ootamist pean mina küll pikaks, selle ajaga sureb kõhulahtisusse ära, kui ikka paremaks ei lähe. Ma pakun, et kui 3 päeva pärast ei ole näha muutust paremuse poole, siis kontakteeru mõne teise loomaarstiga.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti, Palun abi

PostitusPostitas kristiina7 » 26. veebruar 2011, 14:16

Mul on täpselt sama jama! Ta ei liiguta,tundub kurb ja kõht tal täiesti lahti hommikul kui ma temaga suhtlesin siis ta natuke nagu "Nuttis";( Ma ei tea mida ma teen temaga!
Ma märkasin seda täna hommikul,nüüd ta dieedil
kristiina7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti

PostitusPostitas triini22 » 26. veebruar 2011, 15:20

Värsket ei tohi talle enne anda, kui kõht korras on, ainult heina ja vett. Anna talle nõelata süstlast leiget kummeliteed, see peaks ka kõhu veidi kinni võtma.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti

PostitusPostitas Che » 09. märts 2012, 03:20

Minu Sixul oli ilmselt see probleem, et ta kõht ei kannata suvel värsket nii palju... Jagu sain omal käel niiviisi, et annan talle nüüd suvel vähem värsket ja palju heina ning loomulikult palju vett, lemmikloomapoodides (nt Bosses) on müüa ka selline (Cunipigi pulber Cunipig rodent line Vita Suero on valge purgi etiketil kirjas), seda tuleb joogivee sisse panna kuurina ja siis peaks kõht korda minema või paremaks vähemasti. Mulle aitas igatahes ja julgen soovitada :happy: , eelmine suvi polnud mul tänu sellele pulbrile Sixu kõhuga mingeid probleeme, siiski kogu aeg ei tohiks anda seda.
"Jumal kaitsku mind sõprade eest, sest vaenlaste eest kaitsen ma end ise."
(Che Guevara)
Kasutaja avatar
Che
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 591
Teemad: 9
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti

PostitusPostitas mirju13 » 23. veebruar 2013, 20:53

Mu põrsastel hakkasid kõhuprobleemid 2 kuu eest, kõigepealt vaatasin, et mis Sofi niioodi kiunub ja lesib ja tema taga ei ole mitte tavalised pabulad, vaid need on hoopis imeliku kujuga ja vedelamad ja hunnikus. Notsu nägi ka suht hale välja. Loomaarst andis meile prebiootikumi Diasanyl ja soovitas seda iga 5 tunni tagant anda. Doseerimisel kujunes üheks doosiks nii palju kui põrsale suhu mahuks, ilma selleta, et põrsas kleepuks, ehk kahjuks natuke vähem kui kg järgi oleks pidanud andma. Järgmine päev vaatasin, et teisel põrsal ka kõht laht, aga tema ei tee kunagi nii jubedat häält. 4 päevaga saime sellest lahti.
Nüüd on need juba 3-ndat korda. Ei oska väga põhjuseid toitumises leida (sügisel melon küll mingisuguseid kõhuhädasid ei põhjustanud). Loomaarst, arvas et võiks pärasoolest proovid võtta, et äkki on põhjustajaks mingi bakter ja antibiootikumi anda. Viimane kord saime 1 päevaga lahti ja ma ei tea kas ma peaks nn terve põrsaga ikka arsti juurde minema. Kahjuks ei ole mingi bakterioloog ja ei tea, kas, see Diasanyl siis seob äkki selle bakteri, tekitatud mürke ja tuleks tegelda põhjustajaga, ehk see võimalik bakter üles otsida, või lihtsalt iga kord kui see mingeid mürke eraldab tagajärgedega tegelda. Keeruline.
Roosu :"Kõigepealt sööme Sofi toidu ära ja siis sööb Roosu oma toidu".
Kasutaja avatar
mirju13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Elva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti

PostitusPostitas Siilike123 » 25. veebruar 2013, 13:10

Soovitaksin puur korralikult pesta, puhastada ja siga ise dieedile vesi ja hein:), ise olen andnud kuivsööki vaid lisaks.
Siilike123
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 98
Teemad: 17
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti

PostitusPostitas mammu7 » 22. august 2013, 19:21

meil ka merisea kõhuga probleemid juba pool aastat. merisiga sai aprillis 2 aastaseks ja sinnamaani ei olnud mingit probleemi, sõi värsket toitu koguaeg, aga aprillis lõi järsku kõhu pehmeks, mitte päris vedelaks, aga pabulaid ka ei olnud. Käisime arstil ja anti abtobalance pulbrit ja jäi kuivtoidule. mõne aja pärast läks kõht paremaks, aga kui hakkasime jälle rohelist tasapisi andma, lõi jälle pehmeks, arst käskis veel ühe kuuri selle pulbriga teha. aga isegi kuivtoidul ei läinud midagi paremaks.Põssal endal pealtnäha nagu midagi viga ei ole, sööb, joob, jookseb toas ringi, aga kõht ikkagi pehme. Rakvere loomakliinikus ei osatud meid enam aidata ja saadeti Tartu Pallim kliinikusse, sealt saime biolapis pulbrit ja augusti algul tegime läbi 10 päevase ravikuuri, aga ikka ei midagi. Oleme proovinud toitu vahetada, vett vahetame 2 korda päevas, puuri puhastame tihti, süüa saab ainult heina ja kuivtoitu, aga kõht ikka paremaks ei lähe, ei oskagi enam midagi teha, ainuke lohutus et ta sööb ja on aktiivne, aga mure on ikkagi. Järsku on kellelgi veel sellist probleemi olnud ja oskab nõu anda.
mammu7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti

PostitusPostitas Kissu » 23. august 2013, 09:15

See on võibolla see olukord, kus oleks kasu terve merisea junnikestest, et taastada soolestiku normaalset mikrofloorat. Kui on mõni tuttav, kes peab merisigu, siis võiks küsida tema käest või kasvõi foorumist otsida, et kas keegi elab läheduses. Ma tean, et seda on veidi kummaline küsida aga...

Lisaks soovitaks mina helistada kas R-Kliinikus dr. Uibopuule (Tartu) või Tatari kliinikust dr. Joostile (Tallinn).

Tatari Loomakliinik (Interfarm Loomakliinik OÜ)
Aadress: Tatari 3, Tallinn
Telefon: 646 7084
E-mail: tatariloomakliinik@interfarm.ee
http://www.interfarm.ee
Loomakliinik, ka väikeloomade ja näriliste ravi

R-Kliinik OÜ
Avatud: E-R 10-19 L 10-15
Aadress: Nooruse 14, Tartu
Telefon: 738 1219
E-mail: loomakliinik@hot.ee
Väikeloomade ja näriliste ravi

Mõlemad tohtrid on kursis väikenärilistega ning vajadusel/võimalusel annavad nõu ka telefoni teel.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti

PostitusPostitas mammu7 » 23. august 2013, 18:09

Olen helistanud läbi vist kõik kliinikud Tallinnas ja Tartus, on soovitatud samu probiootikume ja ühest öeldi ,et võibolla peaks läbi tegema antibiootikumi ravi, aga see võib ka veel halvemini mõjuda ja kõhu veel rohkem lahti teha, et kui tal kehatemperatuur normaalne, siis põletiku ei tohiks olla.Võibolla peaks tõesti proovima terve merisea pabulaid, aga ei tea ühtegi tuttavat , kellel oleks merisiga. Elame Väike-Maarjas nii et kui kellelgi on seal läheduses või Rakveres pakkuda merisea pabulaid, siis võiks proovida, sest tõesti ei oska enam midagi teha.
mammu7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti

PostitusPostitas merisigutik » 21. veebruar 2016, 15:40

mulle tundub ka nüüd et ühel mu põssal on vist kõht lahti kuna kui läksin puuri juurde et heina panna(heina panen ma pissi kolmnurka kus nad ei pissi või no vähesel määral ikka pissivad) oli see pissi kolmnurk heinast tühi ja seal oli laiali kaka see ei olnud ka väga vedel veidi paksem kui vedel kaka.Ma ei tea mida teha ma saan aind oma põssasi nädalas 2 päeva näha kuna käin linnaskoolis :( Arstile saaksin põssadega minna alles 9 päeva pärast.Aaa jah üks asi veel et nad saavad iga päev heina,kuivtoitu ja kurki saavad nad üle päeva :D
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Meie meriseal kõht lahti

PostitusPostitas merisigutik » 27. veebruar 2016, 14:41

No jah kahju et keegi siin ei vastanud kuna sai käidud loomaarstil ja sellele oli ikka nii lihtne ravi :D ainult 2 päeva ja kõht korras :D
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline