Merisiga kukkus!

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Merisiga kukkus!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 06. august 2004, 08:49

Mul eile kukkus emane merisiga kõrguselt 1,5 m... :cry: ...6nneks jäi ta ellu ja jookseb ka normaalselt...ma mõtlen et äkki on tal jalgadega midagi kuna merisigadel juhtub see tihti kui nad kukkuvad.Kas ma pean loomaarsti juurde minema?ok ja kui ma lähen ja tuleb välja et tõesti on näiteks luumurd..siis sellisel juhul pannakse loomale mingit gipsi nagu inimestelegi...või peab teda magama panema???palun aidake :cry: :cry: :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 06. august 2004, 09:00

No, kui ta normaalselt jookseb ja ei lonka ühtegi käppa peaks kõik korras olema. Mingit kipsi nüüd küll merisigadele panema ei hakata. Kust ta sul ültse alla kukkus, et nii kõrgelt?
Aga nojah, ma ei tea mis veel võib olla? Äkki midagi sellist mida väljaspoolt näha ei ole. Mingi sisemine verejooks vms. Merisigade kohapealt ma nii tark ei ole.
Ootame Kissu ära.! :)
Loomaarsti juured võiksid ka ikkagi minna, sest siin läbi interneti on raske aru saada, mis tegelikult loomal viga on.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisiga kukkus!

PostitusPostitas Kissu » 06. august 2004, 09:51

Merisead on sellised kohmakad loomad seega kui nad kukuvad ei oska nad mitte niihästi maanduda kui rotid ja kassid.
Kui merisiga on aktiivne ja jalgadega pistab kõik korras olema siis ei tohiks midagi viga olla. Samuti tuleb vaadata tähelepanelikult kas ta sööb. Sest selle järgi on kõige parem vaadata kas meriseal midagi häda on.
Kui nüüd märkad midagi siis kohe arstijuurde, sest merisea puhul tuleb ja teeb haigus puhta töö väga kiirelt. Muidugi võid sa notsu igaksjuhuks ka kohe arstijuurde viia, sest laupäeval, pühapäeval on vähem kliinikuid lahti. Seega pead ise otsustama kui terve su notsu on.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisiga kukkus!

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 27. september 2004, 17:32

Meil on mitu korda olnud õnneasi, et nots pole kukkunud. Eriti siis, kui laps üritab loom süles kuhugi mujale istuma minna. Millegipärast hakkab ta selle püstitõusmise peale eriti nihelema. Võibolla põhjus selles, et tavaliselt oleme temaga püsti tõusnud siis, kui hakkame teda puuri tagasi panema ja ta juba valmistub "hüppeks".
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Notsu kukkus maha

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. september 2005, 17:58

Mul kukkus notsu hiljuti maha(õnneks mitte väga kõrgelt). :( Pärast avastasin, et tal on nina natuke katki kas peaks arsti juurde minema? :oops: :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 09. september 2005, 21:10

Kontrolli, kas hambad jäid terveks. Ja kas ta katkisest nosust hoolimata ikka süüa saab.
Kui sellega probleeme pole, siis kasvab haavake ise kinni ja arstile minema ei pea.
Arvesta, et notsikud on suht kohmakad, nii et ei tohi neid sellisesse kohta panna, kust nad maha võivad potsatada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 10. september 2005, 11:48

Kuna sa lumepall oled üsna nooruke, siis soovitus sulle: tegele oma notsuga istudes, ära kõnni ringi notsu süles, nii väldid kukkumisi, kuna sead võivad äkilisi hüppeid teha ja järsku jooksu pista. Kas katkine nina on verine ka?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 12. september 2005, 18:30

Süüa saab ja hambad on ka terved
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 28. september 2005, 18:16

Minu nots on ka kukkunud ja ka mitte kõrgelt küll.
Aga kontroli üle et ta ei lonkaks sest selline kukkumine võib lõppeda luu murruga.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisiga kukkus!

PostitusPostitas gerre » 31. jaanuar 2008, 19:29

minu põssa kukkus kah maha aind koos puuriga kass tõmbas ta alla , ta on juba kaks korda nii kukkunud , ta sööb hästi . jookseb ka nagu tavaliselt , ma ei tea kas pean arsti juurde minema?
(\(\
(>'.')
(~(")(") loomad on võrratud!
gerre
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: Eesti,Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga kukkus!

PostitusPostitas Roosaketss » 31. jaanuar 2008, 19:38

Kas su põssa kukkus väga kõrgelt ja kui ammu see juhtus?
Ma arvan, et kui kõrgelt ei kukkunud ja juhtus suhteliselt ammu ja meriseaga praegu kõik korras, siis ei ole arstijuurde minekuks vajadust. Kuid kui merisiga on loid, liigub vähe ja sööb silmnähtavalt vähem, peaks ikka minema :wink:
Ja proovi siis kassi ka meriseast eemale hoida, sest hea see ei ole ju, kui merisiga ja kass koos on, sest kass võib oma küünega meriseale haiget teha :mellow:
Seda, mida ma merisigade vastu tunnen ei saa sõnadesse panna, sest merisead on imelised!
♥ ♥ ♥ ♥
Kasutaja avatar
Roosaketss
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 335
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga kukkus!

PostitusPostitas sindrinahk » 31. jaanuar 2008, 20:54

Kassi ei tohi mittemingisugusel juhul merisea juurde lasta. Kas esimene kord ei õpetanud juba kui kass puuri alla tõmbas. Väga vastutustundetu! Kui meriseal tunduvad olevat valud või ta enam ei lase ennast puutuda, siis tuleb kindlasti arsti juurde minna, sest see on märk sellest, et midagi on meriseaga valesti. Looma eluga ja heaoluga ei tohi niimoodi mängida.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisiga kukkus!

PostitusPostitas Kissu » 31. jaanuar 2008, 22:29

Merisead on tegelikult suht õrnad loomad ning saavad kergesti viga. Kindlasti ei mõju neile igasugused kukkumised hästi. Tihti peale võib väliselt paista, et meriseaga on pärast kukkumist kõik korras, nimelt ei näita nad oma haigusi ja vigastusi välja kuni viimase hetkeni. Kui haigus/vigastus välja paistma hakkab tuleb reeglina väga-väga kiiresti reageerida ning tihti pole ka sellest enam abi.

Kõige lihtsam merisea tervise järgi valvata on jälgida ta kaalu pidevalt (juba enne kahtlustatavat haigust). Reeglina haige notsu sööb vähem (mida ei pruugi küll toidukogusest märgata olla) kuid tema kaal hakkab ka tänu sellele langema. Isegi väiksem kaalu langus pärast traumat võib olla märk vigastusest. Kuna sa tõneäoliselt ei ole oma merisea kaalu jälgind nõnda, siis peaksid kindlasti jälgima tema toidukoguseid ja kas ta sööb vähem, kui varem. Kui tema isu on vähenenud, siis tasuks kindlasti arsti poole pöörduda ja lasta notsu üle vaadata.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron