Toortoit

Toortoidust, krõbinatest, maiustustest ja palju muud.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 04. oktoober 2012, 13:47

Mina saatsin oma tellimuse juba eile ära.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Johhike » 04. oktoober 2012, 15:10

Mina pean sel korral üldse vahele jätma. Kellelgi tuttaval pole asja Tallinnasse nädalavahetusel ja ise oma kipsjalaga liikuma ei saa :nono:
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 06. oktoober 2012, 06:57

Mina sain oma küüliku kätte, üks küülik on ca 4 kg(seda siis siseorganitega). Õhtul viskan poistele küüliku ette.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 06. oktoober 2012, 20:42

Mina andsin oma poistele täna hiiri - esialgu mindi kaklema(nagu alati) ja siis söödi oma hiir ca 1 minutiga ära.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas AlbinoFurets » 08. detsember 2012, 23:22

Ailen, kust sa hiiri saad?
Pärnus oli Lepa lihapoes kanapugud 10kg ainult 2 euriga, ma ei ostnud kuna külmikusse ei mahu nagunii ära ja eraldi ei müüdud. Meil süüakse kõike südametest sabadeni välja, ainult kaelad on välistatud ja need viiakse alati liivakasti. :-D
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 09. detsember 2012, 18:56

Meie tellisime Heleriga kuskilt hiire ja rotte. Heleri oskab täpsustada.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 13. detsember 2012, 10:41

Mina sain hiirte/rottide kontakti roomajate foorumist ;)
Ma soovitan alustada hiirtest, eriti kui Sa ei ole kindel, kas Sinu tuhkur sööb seda või mitte. Arvestama pead sellega, et hind on päris krõbe ja 1 hiir/rott maksab vist kuskil euro ringis. Suurematel kogustel võimalus ka veidi odavamale hinnale, kuid ühe tuhkruga majapidamises ei ole erilist mõtet väga suurt kogust korraga varuda, võtab kapis palju ruumi jne. Mingeid pinkisid ei ole üldse mõtet osta ega anda, superkallid, külams kuivavad ruttu ära ja ühest pinkist ei saa tuhkur midagi.
Mina plaanin teha uut tellimust nüüd lähiajal, kes huvitatud, andku oma soovidest ja kogustest teada. Mina ise kasutan täiskasvanud hiiri ja noori rotte. Noor rott on vist väheke väiksem kui täiskasvanud rott, kuid hiirega võrreldes ikkagi suur. Roti kilohind on kokkuvõttes odavam kui hiire oma. Tk hind on neil suht sarnane, aga rott on kordades suurem kui hiir ja seetõttu ja suurem kõhutäis.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Loomahull » 13. detsember 2012, 11:06

Rotiomanikel on seda teemat üpris õõvastav lugeda, kui paljud pikasabalised sõbrad kõrval ringi sibavad ja paisid nuruvad. Aga see on elu, üks sööb teist.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 13. detsember 2012, 11:20

Jah, ongi. Ma olen ka rotisõber. 10 aastat oma elust rotte pidanud ja alati on nad olnud peres kesksel kohal ja head sõbrad.
Need rotid, keda ma söödan oma tuhkrutele, tulevad ma arvan kohast, kus neid kasvatataksegi selle eesmärgiga, nii et kellegi lemmikuid ma ei kuritarvita....
Alguses oli väga võõras ja vastik külmunud rotti külmkapist võtta, no ikka jube oli. Praeguseks harjunud selle tegevusega ja võtangi seda kui normaalset elu osa. Minuni jõuavad hiired/rotid sügavkülmutatuna, nii et suudan seda võtta kui toitu...
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 13. detsember 2012, 19:52

Minulgi oli suhteliselt vastik esialgu anda neile rotti, nüüd harjusin ka juba ära. Kuid võin öelda, et surnud rotti on tunduvalt kergem anda, kui elus rotti...
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas AlbinoFurets » 13. detsember 2012, 19:59

Minu loom ei suutnud hiirt ka süüa, see oli sama hiir kes mu emale saiakotist kätte kinni hüppas ning tuhkur püüdis ta kinni ja murdis sekunditega maha. Hiir oli üsna pontsu ka, eks kapis palju saia muginud :-D
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Adelle » 13. detsember 2012, 20:25

Ma tahaks Altsu jaoks küll prooviks võtta aga ei julge. Kuigi mees on kalamees ning igasugu usside ja vastsetega külmkapis olen harjunud aga surnud rotte kardan :shock:
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 13. detsember 2012, 22:16

AlbinoFurets kirjutas:Minu loom ei suutnud hiirt ka süüa, see oli sama hiir kes mu emale saiakotist kätte kinni hüppas ning tuhkur püüdis ta kinni ja murdis sekunditega maha. Hiir oli üsna pontsu ka, eks kapis palju saia muginud :-D


Nii mõnigi loom ei söö oma murtud looma ära. Kui käisin loomaaias naaritsaid "käppimas", siis 110st naaritsast ainult paar isaslooma sõid oma murtud looma ära.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Johhike » 14. detsember 2012, 09:32

Kisub veidi teemaväliseks, aga Aileni mainitud fakt on küll väga huvitav! Need olid seal metsloomad ju? Looduses ometi peavad nad ise maha murdma oma kõhutäie. Huvitav miks see nii on, et oma murtud looma ei sööda?
Mõmmikud Eddie ja Ferrero
Kasutaja avatar
Johhike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 619
Teemad: 8
Pildid: 9
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 14. detsember 2012, 11:12

Kõik seal olevad loomad ei lähe loodusesse, ainult järglased.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 09. juuni 2013, 22:20

Tere kõigile!

Olen siin foorumis uus ja saan oma esimese kutsika kuu aja pärast. Olen siin selle toortoiduteema nüüd päris põhjalikult läbi töötanud enda jaoks. See tundub mulle väga mõistlik ja loogiline. Olen ise ka pikaajaline toortoitlane (küll aga taimedel põhineval) ja liigiomane toitumine on minu jaoks väga oluline teema.
Postitusi lugedes tekkisid mõned küsimused. Esiteks näitaks, kas poest ostetud toore liha pestitsiidid-mürgid ei mõju tuhkrule halvasti? Mul oli enne küülik ja tema organism ei talu näiteks üldse pestitsiide. Võimalik, et tuhkru organism on nende vastu tugevam, aga ega see loomulik ikka pole. Mu kassid oksendavad poest ostetud toore kanafilee välja, turult ostetud kana mitte. Küsin just sellepärast, et tunnen inimesi kes töötavad restoranides, kus peavad katsuma toorest liha. Olen näinud nende kätel tugevaid punaseid lööbeid päevadel, kui nad on katsunud toorest kanaliha. See ei ole ilmselt uudis kellelegi, et lihatooted on väga suure pestitsiidisisaldusega. Samasuguseid lööbeid tekitavad ka nt. viinamarjad poodides. Sellepärast mina eelistaksin just "naabrimuti talust" lihatooteid. :-) Oma isale, kes on meie peres ainus lihasööja, oleme ostnud loomseid tooteid näiteks Mahemarketist, kus on kogu toit ilma mürkideta kasvatatud-pakendatud.
Ka need külmutatud hiired tunduvad tuhkrule hea variant, aga mind huvitaks siiski küsimused nagu kuidas neid kasvatatakse ja tapetakse. Kuidagi ei oska eelistada üht elusolendit teisele, pisaraid tagasi hoides näen kuidas mu kassid püüavad hiiri ja linnukesi ning jätavad nad poolsurnuna endast maha, kui tuhkur nad ära sööks, oleks küll suurepärane. :-D
Tuhkrute puhul meeldibki mulle nende kiire saagi mahamurdmine, ei mingit mängimist ja piinamist. Selles suhtes tundub mulle isegi lasta tuhkrul elav hiir kinni püüda inimlikum, kui tellida masstoodanduna külmunud hiiri, kelle kasvu ja tapmistingimused on segased. Ma tahaksin oma valikutega põhjustada nii vähe kannatusi teisele elusolendile kui võimalik, sest ei oska elusolendite vahel eelistada üht teisele.
Vabandan kui need kohad mul siin teemas kahe silma vahele on jäänud, aga oleksin tänulik linkide ja aadressite eest, kus saaks tellida võimalusel orgaaniliselt kasvatatud ja külmutatud lihatooteid tuhkrutele. Ka külmutatud hiirte kohta, ehk leian edaspidi nende kasvutingimuste kohta ka rohkem infot.
Tänan, et olemas olete ja päikest!
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas väike kuradike » 09. juuni 2013, 23:50

Pestitsiidid on kahjulikud igale organismile. Mil määral neid poelihas on, ja kas turul müüdavas lihas neid vähem on, selle kohta mul info puudub. Minu tuhkrud söövad nii poeliha kui ka turult ostetud liha hea meelega ja mingeid suuri tervisehädasid-lööbeid ei ole tuvastanud siiamaani.

Kui sul on võimalik saada lihatooteid "naabrimuti talust", siis väga tore. Ilmselt võiks neid eelistada, kui selleks võimalusi ja vahendeid on. Siiski peab täieliku toortoitmise puhul silmas pidama, et tuhkur saaks kõik eluks vajalikud toitained kätte. Ja mitte ainut fileed toita. Maast-madalast harjutamine aitab ilmselt kaasa. Täiskasvanud tuhkrule toortoitmist harjutama hakates võib üsna pikalt leida nurkadest toidutükikesi.

Hiiri ja linnukesi ma tuhkrutel maha murda ei laseks. Me ei tea, kuidas mõjub kodutuhkrule pidev elusloomade murdmine. Võimalik et see muudab teda psühholoogiliselt agressiivsemaks. Samuti võib looduses või majades liikuvates elusloomades (hiired, rotid jne) olla palju parasiite, või isegi mürke. Seega, lindude ja hiirte maha murdmist ja toiduna kasutamist ma tuhkru jaoks küll ei soovitaks.

Pinkde (külmutatud hiired) kasvatustingimuste osas ma ei ole kindel, kas keegi oskab sulle nõu anda, sest ilmselt ei ole keegi tulnud selle peale, et midagi taolist kasvatajatelt uurida. Ilmselt pead ise kasvatajate seas uurimistööd tegema, siinkohal aitab sõber Google. Ehk uurib foorumit ka mõni pinkide või tibudega toitja, ja oskab infot lisada, kelle käest neid hankida saaks.

Kui aus olla, siis minule tundub pinkide ja tibude tuhkrule söötmine õõvastav, ja kuigi ma oma loomadele annan liha, siis neid ma ei ole suutnud enda omadele veel sööta.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 10. juuni 2013, 12:29

Kunagi jõudsime Heleriga järeldusele, et hiir/rott on laisa tuhkruomaniku toit. Täiskasvanud hiir ja rott sisaldab kõike, mida tuhkur vajab. Söötes rottide ja hiirtega ei pea sa vaevama pead, et kas mu tuhkur on saanud sel nädalal siseorganeid või ei ole. Mina annan oma tuhkrutele kord nädalas rotti ja lisaks 2 korda nädalas siseorganeid.

Ma võin eksida, aga kunagi kuskil on mul kõrvajäänud, et tibud on külmutamise teel tapetud, need siis need tibud, mida me oleme tellinud Rootsist/Norrast. Eesti tibude kohta ma ei oska öelda, võimalik et elektrišokk. Tibusid jms kraami oleme saanud soomlaste kaudu, nemad käivad ja toovad endale suurtes kogustes. Eestis on väga kallis kogu see kraam, odavam on ikkagi tuua korraga suures koguses Soomest.

Seoses ise püüdmisega. Eelmisel aastal käisin mina loomaaias euroopa naaritsaid vaatamas ning veetsin seal terve päeva. Seal too töötaja ütles, et kord nädalas(või isegi tihedamini) antakse loomadele elus loom, seda siis kas vuti, tibu või roti näol. Absoluutselt mitte kunagi pole naarits ära söönud enda poolt tapetud looma, seega käib töötaja peale tapmist kõik boksid läbi ja korjab laibad kokku. Seda põhjendati sellega, et ilmselt loomal ei ole sellist instinkti, et ta ise sööks ära. Seal olid eraldi peetavad naaritsad, kes lähevad hiljem loodusesse elama, nemad elasid inimesest eraldatuna ning puutusid kokku väga vähesel määral inimesega juba kutsikast saati, nemad tõsiküll söövad enamjaolt ära laiba paari päeva jooksul, kuid siiski eelistatakse juba tapetud kujul looma. Seega, ma sügavalt kahtlen, et tuhkurgi sööks.

Kui toita tuhkrut kutsikast saati toorega, siis ma soovitan kutsikaeas anda rohkem rotte, tibusid ja hiiri, sest tuhkrukutsikas ei näri läbi suuri kanakonte, seega ei saa ta vajalikus koguses kaltsiumi.

Muidugi paljud tuhkruomanikud just Skandinaaviamaades, kasvatavad ise rotte ja hiiri ning paljundavad neid oma tuhkrute jaoks.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 11. juuni 2013, 10:41

Heleri kirjutas:Homses plaanis on juurviljaplöga kanapugudega.


Mida see juurviljaplöga kanapugudega täpsemalt endast kujutab? Palun jaga retsepti. :-)
Olen nüüd tuhkrute toortoitumise kohta palju uurinud ja silma jääb see jutt, et algajatele ei ole soovitav ja seda peab tegema õigesti, liha-kondi suhe peab olema õige jne. Aga keegi ei kirjuta, et mis see õige suhe siis täpsemalt on.
Tekkiski mõte, et äkki need, kelle tuhkrud on ainult Whole Pray Raw Food dieedil, viitsivad jagada oma tuhkrute päevamenüüd mõne päeva lõikes. Sellest võiks isegi eraldi teema ju teha- Toitumiskava või Päevamenüü nime all. Loomulikult on arusaadav, et kõik tuhkrud on erinevad ja vajadusedki on erinevad, aga sellest saaks kindlasti hea ettekujutluse ja aluse oma menüü väljakujundamiseks. Nii saame ka teineteise menüüsid võrrelda ja vajadusel täiendada. Saan esimese tuhkru ligi 3 nädala pärast ja ei tunne mingit soovi teda kuivtoidul kasvatama hakata. Kindlasti harjutan teda alguses seda sööma, et aegadel kui ta näiteks üksi peab olema, siis osaks ka krõbinaid süüa, aga neid siiski siis väga minimaalselt. Olen küll sellel teemal alles algaja, aga eks me oleme kõik seda kunagi olnud ja tahan pakkuda oma tuhkrule parimat elukvaliteeti juba kutsikaeast peale. :wink:
Siis tahtsin veel küsida Heleri käest, et mainisid terve kana andmist. Kas see on siis täiesti terve kana koos kõigi siseelunditega, mille ise tükeldama ja puhastama peab? Kui jah, siis kas sellist tervet kana saab turult? Poodides ma pole kunagi näinud, seal on ikka puhastatud olnud.
Viimati muutis Mari8 11. juuni 2013, 12:22, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 11. juuni 2013, 11:22

Kui ma ei eksi, siis ainult toortoiduga toidan siin foorumis ainult mina. Menüüst ja mida kuidas ma annan, kirjutan ma sulle privaatsõnumitesse, sellepärast, et mu vanemal tuhkrul on nö erimenüü, millest ma võin Teile kirjutada, kuid mitte foorumis, mõni noorem tuhkruomanik võib sellest pisut teistmoodi aru saada.

Tegemist ei ole tõesti toitumisviisiga, mida algajad peaksid praktiseerima. Välismaal on olnud palju probleeme nii tuhkrutel kui ka nende järglastel just selle tõttu, et on valesti toidetud toorega(välismaal on raw ja barf palju rohkem levinud, kui Eestis).
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 11. juuni 2013, 12:03

Suur tänu, ootan siis sõnumit.
Olen aru saanud, et Heleri tuhkrud on ka ainult toorel, aga võib olla sain valesti aru.
Olen ka teisi loomi, ka kiskjalisi, varem ainult toorel üles kasvatanud ja kõik on alati suurepärase tervise, koheva, paksu ja läikiva karvaga ja väga suure elujõuga olnud. Usun, et mingeid probleeme ei teki. Siiski siinsetest kogemustest loen suure heameelega.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas väike kuradike » 11. juuni 2013, 12:13

Heleri mingi aeg toitis küll oma loomi toordoiduga, aga minuteada ta 100% enam oma loomi toortoidul ei hoia. Saavad ka krõppareid.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 11. juuni 2013, 15:47

Heleri enam ei toida jah ainult toortoiduga.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 15. juuni 2013, 15:33

Märkasin, et antakse toortoitu sellise süsteemiga, et nt. 4 päeva liha ja konti, 3 päeva siseelundeid. See tundub hea süsteem, aga kas ühel päeval ei oleks parem anda näiteks lihakonti ja siseelundeid koos? Sest kui tuhkur sööks nii nagu looduses, sööks ta ju niikuinii siseelundeid koos lihakondiga. Võib olla oleks isegi hea, kui neid ka korraga pakkuda? Oleks veelgi rohkem terviktoidu moodi, eriti, kui kõik need osad tulevad näiteks ainult kanast.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 15. juuni 2013, 16:30

Maksa ei tohi tuhkrule anda iga päev, see teeb kõhu lahti. Seda antakse väga väikeses koguses. Seega antakse üldiselt eraldi päevadel.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Sandra » 16. juuni 2013, 12:14

Tuhkruomanikul endal on lihtsalt protsente klappima panna lihtsam nädala, mitte päeva lõikes. Päevas kõike klappima saada oleks vast tohutu mässamine, aga muidugi oleks sobilik ka nii.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 26. juuni 2013, 09:37

Minu tuhkrud söövad periooditi, on perioode, kus söövad ainult toorest, on perioode, kus söövad ka 1-2 korda nädalas krõbuskeid (eesmärk see, et nad oleksid alati valmis ka kuivtoitu sööma ja ei pirtsutaks, sest kunagi ei tea mis elu toob ja kui on vaja nt 3-4 päeva kodust ära käia, siis selleks ajaks toorest panna ja hiljem koju tulles kohutava raipehaisuga maadelda on päris jube). Tiinuse ja imetamise ajal söövad emased krõbuskeid ja toorest segamini. Kuna välismaised kasvatajad on päris mitme aasta jooksul ainult toorega toitmisel oma pesakondadega läbi elanud igasuguseid luude ja arenguga seotud haiguseid ja seisundeid, siis mina seda riski endale ei võta.

See juurviljaplöga, mida siin tsiteeriti, on ajast ja arust, seda enam ei propageerita. Kui toortoitmine siin lähiriikides, nt Soomes levima hakkas, siis tehti mingit taolist plöga, aga reaalselt tuhkrul seda vaja ei ole. Juurikaid ei ole üldse vajadust anda.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas 3rika » 25. august 2013, 16:54

Aga kui tahta tuhkrut toita nii toortoiduga ja krõbuskitega, siis kui mitu korda nädalas ja kui palju üht-teist tuleks anda, et kontide, siseelundite ja muude asjade protsent valeks ei läheks ning et tuhkur ikka kõik vajalikud ained kätte saaks?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas väike kuradike » 31. august 2013, 15:21

Kui mõlemaga toita, siis võib asi raskeks muutuda. Tuhkur võib ühte teisele eelistada, ja näiteks toortoidu sulle kappi alla peitu viia ära söömata. Kui annad krõbuskaid, siis võid anda liha ja vutimuna kasvõi igapäev, lihtsalt vähemas koguses kui ainult toortoidul. Samuti ka kondiga liha, kuid siis valva, et ta selle ka ära sööb, mitte peitu ei tassi.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas 3rika » 21. aprill 2014, 10:28

See teema on siin küll veidi soiku jäänud, kuid kuna mees mainis, et varsti on võimalus saada vutte, parte ja hanesid (surnult siis ikka), kerkisid üles ka paar küsimust. Kas need kolm linnuliiki võrduvad kanaga? Ehket, kas neid võib samamoodi sisse sööta nagu kanagi? Või on keegi neist rasvasem? Elan kohas, kus on palju jahimehi ja pooled neist on meie pere tuttavad, seega ligipääs lihale oleks olemas. Ja kas metskitse liha on ka okei? Ja mida sellest anda võiks? On keegi andnud?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist