Toortoit

Toortoidust, krõbinatest, maiustustest ja palju muud.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Toortoit

PostitusPostitas helen125 » 15. oktoober 2008, 18:36

Toortoitmine on andnud tulemusi, tundub, et Sillul on hambakivi kadunud, ainult väikene tükikene on veel jäänud ühe hamba külge. Ta ei lase mul vaadata, surub suu hästi kinni, aga eile mõnules süles ja siis haigutas ja siis ma muuseas venitasin suunurki natuke rohkem lahti ja uurisin.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas triinabelle » 01. detsember 2008, 20:33

Lugu Villu ja Harri hiiresöömisest. Hoiatan, et sisaldab ka veriseid stseene!
Otsustasin ka enda tibudele hiirt pakkuda. Usun, et see on tõesti kõige loomulikum tuhkrutoit. Poest pakuti roosasid rotikesi, kes olid sellise paraja kreveti suurused ning noori hiiri, kes olid märksa suuremad, natuke karvased ka. Sügavkülmutatud kõik. Kuna rotibeebid olid väiksemad, jätsin need välja sulama ja hiired pistsin külmikusse, et need saab siis teine päev ette antud. Mees ütles veel, et ma talle ei näitaks, kuhu nimelt hiired kapis paigutati. Kui sobiv aeg käes, lasin roosa hõrgutise soojast veest läbi, et isuäratavam oleks ja meenutaks äsjapüütut. Villu, kes õgib nii konna kui igasugu krõmpsuvaid putukaid, nuusutas korra ja vaatas siis küsivalt oma nööpsilmadega otsa. Harri ei kulutanud ka nuusutamise peale oma kallist tõhuaega. Söömise mõtet ei tulnud kummalgi. Järgmisena lasin laibakestel veidi kanasüdame sulatusvees seista - nii läheb tihti ka muidu kõlbmatuks tunnistatu siiski kaubaks. Selle tulemusena sõi Villu oma osa ära. Kas ta ka aru sai, et üks süda eriti hõrk oli, ei saanudki aru. Harri katkestas söömise kui oli hammastega naha läbi hammustanud. Ei kõlvanud. Kuna toores liha kaua ei seisa ja kuts kogu seda jamamist pealt oli vaadanud veendumuses, et teistele pakutakse nüüd miskit head, millest teda ilma tahetakse jätta, siis sai ka talle pinkit pakutud. Tagajärjetult. Lõpuks oli siiski koer see, kes pasteediga määritud hiire alla neelas.
Hiirte serveerimise unustasin mitu päeva ära, õigemini oli mees alati kui seda teha tahtsin juba kanadetailid kraedele sisse söötnud. Kolmandal või neljandal päeval neid kapist võttes oli neil juba kerge aroom juures ja roiskunud liha meie tibud ei söö. Võtsin ja raputasin nad kilekotist rõdu lillekasti. Varestele. See oli enne suure lume tulekut. Kui meie tuhkrukindlaks tehtud rõdu järgmisel hommikul lund ja varesejälgi täis oli, siis oli Harril suur töö teha et oma lõhna igale mahasadanud lumehelbele külge hõõruda. Meie jätkame kanadetailidega.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas shorq » 18. detsember 2008, 16:31

ostsin täna toivole esimest korda kanasüdameid. ta oli alguses väga ärevil, ilmselt ootas midagi muud, sest kui ma tall need lõpuks ette pani, siis ta vaatas mulle küsivalt otsa, et söö ise oma südameid. Nüüd jätsin need söögikaussi ja vaatab, mis saab
väike mässumeelne Toivo
shorq
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas maris2 » 18. detsember 2008, 19:17

Minu pätt sööb ka vaid toorest. Kuid kaelad ja kondid teda enam ei huvita, vahepeal krõbistas mis kole kuid nüüd vaid haisevad nurgas. Kana ja looma liha sööb ja südant ka vahel olen andnud maksa ka. Kana pugusd poodidest leida täiesti lootusetu. Ja vutikad maitsevad ka.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas väike kuradike » 18. detsember 2008, 22:24

Aga Maris, kas ta krõbuskeid üldse ei söö?
Kui ei söö, siis peaks talle õpetama ikka ka näiteks kanatiibade söömise ära. Seda kahel põhjusel, nagu ma aru olen saanud:
1) Kontidest/luudest saab kaltsiumi. Ja see ei ole sama mis kanakaela söömine.
2) Kontide närimine aitab ära hoida hambakivi(tagumistel hammastel hallikas ollus), mis on tuhkrutel kes krõbinate peal, kerge tekkima. Kui nad ainult liha söövad, siis ma ei tea, kas ka hambakivi tekib, see vist pigem krõbinate teema.

Aga ma päris täpselt ei tea ka rääkida, sest ei ole veel toortoitmise peale üle läinud, krõbinad on mugavamad, ning kooli-töö-trenni kõrvalt ei ole olnud aega sellega tegeleda :ups: Aga uusaastalubaduseks teen tuhkrutele toortoitmise, ning üritan lahti saada hambakivist, mis neil hammastele tekkinud on.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Diana » 18. detsember 2008, 22:28

maris2, selline toitmine ei ole kaugeltki mitte toortoitmine. See on valesti koostatud naturaaltoitmine. Kui niimoodi jätkad, ootavad sinu looma ees tõsised terviseprobleemid.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas maris2 » 19. detsember 2008, 18:38

Krõbinaid ta ei taha üldse, päris alguses sõi kuid väga vähe, hambakivi tal ka ei ole. Kuid jahh kondi teemaga pean veel tegelema sest ta tõesti ei söö. Pean talle vist üks päev vaid selle tiiva ette andma ja muud ei midagi. Kui ei söö siis järelikult pole kõht tühi. Sest ma ju ei taha et ta haigeks jääks või midagi sellist :nono: . Olen nende tiibadega ikka sada imet ära teinud, kuid ei midagi.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas maris2 » 19. detsember 2008, 21:19

Nii otsisin siis kapist ja leidsin sügavkülmast tiiva tükke(kord ostsin ja see tiib oli nagu koib ja siis sai väiksemaks tehtud) sulatasin ja kuna ta täna midagi erilist söönud pole, vaid maganud siis sai see tükk ette antud, ja oli ka krõbistamist kuulda ,mitte nüüd just seda mida ma tahaks kuid asi seegi :happy: . Homme hommikuks ootab juba teda kanakael ja kuna maise tööl ,siis ei saa teda ka mingi fileega kostitada ,nii et peab lepima sellega, loodame et ma seda siis kuskilt voodi alt ei leia ja ta seda ikka sööb ka :mellow: .
Kuid mind huvitaks ka see juurikate teema ,et need püreestada, kuid need ju ka ikka toorelt?? Ja sinna sisse siis lõikan lihtsalt südand et maitseks paremini jahh??
Kuid erinevaid puuvilju olen ka andnud ja rosinad meeldivad talle ka. Viinamarja sööb, banaani olen ka andnud kuid väga vähe, hiinakapsa seda valget osa ka krõbistab meelsasti, ja õuna võtab mõne väikse tükki ja tomatit kui koore ära võtan. Kurgiga ei ole suur sõber ja paprika läheb ka kuid harva.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Liisu- » 20. detsember 2008, 04:42

Samas ega see kore kontide s33tmine nii tore ka pole. Ma ei vaidle vastu, et seal on kaltsiumi ja muud, aga yks minu koertest suri maoummistuse t6ttu, mis oli tingitud just kontidest.


(Vabandan kirja p2rast, mul pole hetkel t2pit2hti)
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mercar » 20. detsember 2008, 09:23

Maoummistus tekib kui loom kugistab. Sellist asja annab välja õpetada, sageli tuleb see sellest et koera on kas tooduga narritud või peres mitmed toidule kandideerivad loomad (mille puhul omale haaratud pala tuleb kiirelt neelata).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Liisu- » 20. detsember 2008, 16:24

:ot: Mitte kumbagi ei tehtud.
Selleks, et olla õnnelik on tegelikult vaja väga vähe...
Aga keegi lihtsalt ei mõista seda.
Kasutaja avatar
Liisu-
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 328
Teemad: 8
Asukoht: Lagedi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas helen125 » 20. detsember 2008, 17:51

Keedetud kondid vist ka pole head nagu ma kuulnud olen?
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas maris2 » 20. detsember 2008, 18:56

Ei keedetud pole head.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 23. detsember 2008, 12:17

Koerad võivadki olla aplamad ja paljud koerad väga hoolega oma sööki ei näri. Tuhkur on nagu kass, neil on väike suu ja nad ei neela konte reeglina, vaid järavad kondi küljest viimasegi liha ära ning pehmemad kondid ja luude otsad süüakse ka väga hoolikalt. Nt kui anda loomale liiga palju kanakaelu, no oletame et mitu päeva sööbki ainult kanakaelu, siis võib jah ummistusi tekkida, kuna kanakaelad tekitavad kõhukinnisust, sest neis on nii vähe liha. Kui loom sööb mõni päev kondisemat sööki ja teine päev jälle vähem kondisemat, nt pugud, südamed, siis loksub asi tasakaalu.

Loomadel on erinev seedimine ja kui loom on õrna seedimisega ja mitte midagi peale teatud söökide ei kannata, siis pole mõtet eksperimenteerida.
Tuhkrud surevad ka sooleummistuse tõttu väga sageli, kuid sageli ei kuule juhtudest et selle ummistuse on põhjustanud toortoitmine, reeglina söövad nad seedumatut kraami endale sisse nagu sokid või kilekotid jne.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Misty1 » 19. aprill 2009, 19:28

Appike loen siin,milline teadus tuhkrute toitmisega.Kas keegi vastab mulle,kas panen oma loomaga midagi mööda?Alguses olin täitsa hädas,ei leinud midagi mis talle meeldiks,ainult veise hakkliha.Sellele lisan veidi SA-37 kompl.vitamiini.Krõbinatest leidsin whiskas junior.Need kogu aeg ees.Enne läks mitmeid erinevaid krõbina pakke naabri kassile.Nüüd saab veel Gourmet kala pasteete.Seda sööb lusikalt või süstlast -selle mooduse avastasin kui ta haige oli-soolte põletik õhupalli tükist.Taldrikult ei võta nagu ka muna,sest vunts läheb ju mustaks.Puuvilju(meeldib pirn)varastab ise laualt.Pähkleid,rosinaid.Vahest mõni kanafilee,aga mitte tihti,hakkab sügelema.Mul omal ka mure et pole eriti mitmekesine,aga ega neil looduses ka midagist laiata pole.Muidugi meeldib tal võid pannilt lakkuda-mis suures hulgas oksele ajab ja peedi küüslaugu salatit ,mis südametegevusele jällegi hea ei pidand olema.Aga neid harva kui vargil käib.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas väike kuradike » 19. aprill 2009, 20:24

Toortoitmine on jah omaette teadus. Ma vahepeal proovisin, aga siis avastasin pidevalt voodi alt ja mujalt panipaikadest haisevaid konditükke :dry: Kuigi Arnold sai tänu kontide närimisele oma hambakivist lahti, siis Sylvesterile ei istunud selline toit. Seetõttu mina loobusin, ning nad jäid oma tavatoidu peale.

Sinu toitumise kohta kommentaarid järgmised:
- Whiskasi ei soovitaks küll anda. Sama ka muude tavalistes poodides müüdavate krõbuskate kohta. Neis ei ole tuhkrule vajalikku toitainete kogust, vist oli ka liiga palju tuhka. Kui ma õigesti mäletan, siis võivad poetoidud tekitada ka neerukive - seda mitte ainult tuhkrutel vaid ka kassidel. Soovitaks ikka kõrgemakvaliteedilist toitu, kas spetsiaalset tuhkrukrõbinat, või näiteks royal canini kassipoegade toitu. Kui talle alguses need ei meeldi, siis tuleb süda kõvaks teha, ja talle muud mitte anda, niikaua kuni neid krõbuskaid sööma hakkab.
- puuvilju ja köögivilju ei tohiks anda väga palju, võibolla killuke paar päevas. Puuviljades on suhkrut, mis võib tuhkrule tekitada sellise kasvaja nagu insulinoomi. Lisaks teeb see neil kõhu lahti. Mul ka pätid armastavad hirmsasti kurki ja porgandit. Nad isegi varastavad neid igalt poolt. Aga nüüd olen need pannud kättesaadamatusse kohta, et neid kaitsta.
- kui tuhkur on terve, ja saab normaalset toitu, siis ei ole vitamiinisegu andmine vajalik.

Võimalik, et panin millegagi mööda, ehk keegi teadjam siis parandab :ups:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Misty1 » 19. aprill 2009, 23:12

Tänan infi eest.Whiskas krõbinaid läheb vähe ehk kotike poole aasta peale,aga proovin sinu soovitatut.Kuigi ta eputab.Ühed tuhkru krõbinad pani juba naabri kass hea meelega kinni.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas väike kuradike » 19. aprill 2009, 23:42

Kas ta sööb siis nii vähe krõbuskaid? Kui ta krõbuskaid ei söö, siis peaksid üritama ikkagi toortoitmist, st ka konte, kanapugusid, südameid jne.

Ainult fileed andes ei saa tuhkur kõike vajalikku kätte.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 20. aprill 2009, 06:59

Ma ütlen kohe siia juurde et Väikse kuradi kommentaarid on õiged, aga Sa teed valesti veel seda, et Sa oled tuhkru ära hellitanud. Ühtegi tuhkrut ei ole vaja peost või käest sööta. Tuhkur, kui ta on terve ja pole haige või nõrk, peab sööma ise. Selge see et loom saab aru et kui ma ühte sööki ei söö, siis varsti saan uut proovida. Otsusta ära mida oma loomale söödad, pane see talel ette ja las siis nälgib. Küll ta lõpuks sööma hakkab. See võib mitu päeva aega võtta, aga lõpuks saab asja. Muna söögu ise oma kausist, samuti pasteeti peab ise sööma. Seda kuulen küll esimest korda et täiskasvanud ja tervet looma söödetakse nagu beebit või raskesti haiget. Sa teed sellega oma loomale karuteene tulevikuks ja endale ka muidugi.

Hakklihast nii palju, et minu tuhkrud, kes toorega harjunud ei võta ühtegi hakkliha suu sissegai, olgu see siis veise, kalkuni või kana oma. Vot ei tea mis seal teistmoodi on kui tavalises lihas, aga nemad seda ei söö jah.

Whiskas Junior ei anan tuhkrule küll piisavalt toitaineid, kuivtoitu tasuks küll vahetada mõne kvaliteetsema vastu. Selliste söökidega söötes on igasugused neeruhaigused väga kerged tulema.

Ainult kanafileega tuhkrut toites ei saa ta tõesti kõike vajalikku ja võib kannatada tõsise vitamiini puuduse käes.

Võti on sellest et pead ise olema tugev. Kui Sa paned talle midagi ette ja ta ei söö, siis ärgu söögu, aga midagi muud ka ei paku talle. Las hakkab sööma. Lihtsam on siiski mingi kuivtoidu peale minna ja sinna vahelduseks siis vahest muna ja liha kõrvale pakkuda. Vitamiine pole vaja lisada.

Looduses tuhkrud saavad ikka täiuslikumat toitu, kui nad saavad kätte nt hiire või konna, siis tegemist on terve saagiga, kus on sees erinevad elundid, erinevad lihased, luustik jne. Selline terve saak on tuhkrule ideaalne söök, sest see on maksimaalselt mitmekesine.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas maris2 » 20. aprill 2009, 14:18

Jahh mina ka proovisin oma pättile kalkunihakkliha anda ja mitte ta seda ei söö :-)
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Misty1 » 20. aprill 2009, 20:59

Mis konte?Sooleummistuse ohtu pole?Tiibu?
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas maris2 » 20. aprill 2009, 21:07

Kanatiivad sobivad.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas väike kuradike » 20. aprill 2009, 21:52

Jah, mitte väga peenikesi konte, ja koibades on juba liiga suured. Aga alguses tasub kanatiivad tükkideks teha, sest muidu veetakse terve tiib kuskile panipaika, ja siis leitakse see pärast haisu järgi üles :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 21. aprill 2009, 09:05

Tuhkrud ju tervelt konte alla ei neela, enamasti näritakse ainult pehmedi kondiotsasid, või pehmemat kondiosa. See näritakse nii peeneks et ummistust ei teki. Jämedamad ja kõvemad tükid jäetakse alles. Muidugi ei anta kuivanud ja paljaid konte närida, lihaga koos peab olema, muidu on kohe kõht kinni vaesel loomal.
Koiba võib ka anda. Üldiselt sobib tuhkrule söömiseks kõik mis kanast saab. Meie peres ostetakse terve kana (broiler), tehakse juppideks ja sügavkülma. Kõik süüakse ära ja minema me ei viska midagi.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas triinabelle » 22. aprill 2009, 12:55

Meil ootab kuts iga kord kannatlikult, nina püsti kui tuhrute puure puhastame - siis saab tema need kuivanud konditükid endale - iga molekul on arvel! Ja - see ühtib nüüd hambateemaga - ma ei uskunud, aga enne kontide järamist oli mõlemal tuhkrul kerge hambakivi. Mina kahtlesin selles, et see kondisöömisega ära kaob. Aga nüüd, peale aastast kontide järamist, on seda vaid Harril veidi ühe tagumise hamba peal.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas väike kuradike » 23. aprill 2009, 10:56

Kaob jah. Mul oli hea vaadata, sest mõlemal pätil oli kerge hambakivi. Arnold oli nõus konte närima, Sylveter ei olnud. Ja Arnold sai paari nädalaga oma hambakivist lahti. Sylvester, kuna ta ei söönud, siis ei saanud.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Misty1 » 15. juuni 2009, 22:07

Väga vabandan-sellest on siin mäletamist mööda kuskil juttu olnud,aga pole aega uuesti sirvida-enne läheb maks hapuks:).Küsimus-kui palju tohtis tuhkrule kana maksa anda?
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 16. juuni 2009, 08:19

Maksa ei soovitata väga palju anda, 1 maks nädalas pidi olema piisav kogus. Kaval o n maksad kilekotiga portsjoniteks jagada ja sügavkülma panna. Nii saab tuhkur iga nädal väikese mõnusa suutäie.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas helen125 » 16. juuni 2009, 10:53

Täpsustaks siis, et kana maks, äkki mõni veel ei tea ja mõtleb, et mingi muu looma maksast käib jutt.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas rm250 » 26. august 2009, 22:25

Mul tekkis küsimus,et kas muna panete talle tervelt sinna?Kas liha panete leigesse vette ja ootate kui sedasi sulanud või kiirkannuga vesi keema ja peale?Kas võib siis korraga ette panna terve päeva koguse sööki või parem harjutada mitu korda päevas sööma?
rm250
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 48
Sugu: Mees
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist