Toortoit

Toortoidust, krõbinatest, maiustustest ja palju muud.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Toortoit

PostitusPostitas AlbinoFurets » 21. aprill 2014, 13:03

Noh, vat ei teagi, ma eelistaks pigem kana sest kui juba siga on liiga rasvane siis vutt ja hani on suht võõras asi mida ei tasuks anda.
Pardiga võib proovida küll. http://www.reptileforums.co.uk/forums/other-pets-exotics/417394-what-meat-ferrets-eat.html
Aga googelda ja saad vastuseid :-) . Nt sellel lehel on antud küll hane ja parti. Minu tuhkur sõi nagu ikka kana ja kana subprodukte (maks, süda, pugud, tiivad jne) Kui vana Su tuhkur on, 3rika?
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 09. juuli 2014, 17:46

3rika kirjutas:See teema on siin küll veidi soiku jäänud, kuid kuna mees mainis, et varsti on võimalus saada vutte, parte ja hanesid (surnult siis ikka), kerkisid üles ka paar küsimust. Kas need kolm linnuliiki võrduvad kanaga? Ehket, kas neid võib samamoodi sisse sööta nagu kanagi? Või on keegi neist rasvasem? Elan kohas, kus on palju jahimehi ja pooled neist on meie pere tuttavad, seega ligipääs lihale oleks olemas. Ja kas metskitse liha on ka okei? Ja mida sellest anda võiks? On keegi andnud?



Erika, kas teie käest on ka kuidagi võimalik vutte tellida? Või kas oskad öelda, kellelt küsida võiks. Ma ei ole kahjuks mitte kuskil müügil näinud.. ei poodides, ei turgudel.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas 3rika » 09. juuli 2014, 19:25

Meie saame kohalikelt jahimeestelt.. aga googeldades leidsin ma sellise saidi: http://www.vutt.ee/index.php/ee/tooted
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 09. juuli 2014, 21:23

Oo suurepärane, tänan väga selle lingi eest! :)
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 16. juuli 2014, 15:03

Kust te hangite külmutatud hiiri-rotte-tibusid? Täna tõin suurema koguse kõiki kolme loomapoest, aga hind ikka kõrge küll. Kui kuskilt saab neid veidi soodsamalt, oleksin väga tänulik info eest! :)
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 18. juuli 2014, 00:00

AlbinoFurets kirjutas:Noh, vat ei teagi, ma eelistaks pigem kana sest kui juba siga on liiga rasvane siis vutt ja hani on suht võõras asi mida ei tasuks anda.
Pardiga võib proovida küll. http://www.reptileforums.co.uk/forums/other-pets-exotics/417394-what-meat-ferrets-eat.html
Aga googelda ja saad vastuseid :-) . Nt sellel lehel on antud küll hane ja parti. Minu tuhkur sõi nagu ikka kana ja kana subprodukte (maks, süda, pugud, tiivad jne) Kui vana Su tuhkur on, 3rika?


Part on rasvasisalduse poolest sarnane sealihaga. Minu arust ei pakuta sealiha sellepärast, et toorelt on selles parasiite, mitte sellepärast, et see liiga rasvane on. Holistic Ferret Forum'is näiteks annavad toorega toitjad sealiha tuhkrutele, see on neil lihtsalt sügavkülmutatud varem, et tappa parasiite.
Vutt on väga hea toit tuhkrutele ja samuti hani, mis on tumedama lihaga ja seega sisaldab tauriini, mis tuhkrutele väga vajalik toiduga saada. Nii et mina küll ei arva, et ei tasu anda.
Toites ainult toorega peaks tuhkur sööma minimaalselt kolme erinevat sori liha, et põhitoitained kätte saada. Seega ainult kanast ei piisa. Aga samas on mainitud, et vutt, hani ja part on juba kolm erinevat proteiini, nii et need ei võrdu kanaga.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Ailen » 21. juuli 2014, 09:40

Mina olen oma tuhkrutele pakkunud kõike. UK, USA ja Austraalia foorumitest lugedes, võib välja lugeda, et tuhkrutele võibe kõike sisse sööta. Mina olen oma 3 aastase toortoiduga toitmise kogemuse põhjal aru saanud, et tegelikult see nii ka on(jutt käib praegu siis lihast), aga seda kõike mõistlikuse piirides ja lähtuvalt tuhkrust. Kui tuhkur sööb ja kõik on OK, siis las sööb. Mina olen selle poolt, et tuhkru menüü oleks võimalikult mitmekülgne. Las sealiha jääb pigem nö delikatessiks, seda saab ta vaid "special"päevadel.
Hani, part ja küülik on minu arvates natuke liiga kallis, et sellega nö igapäevaselt toita tuhkrut. Minu tuhkrute põhimenüüsse kuuluvad kalkun, siga, kana, veis(vutti ei söö ei minu tuhkrud ega koer).
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas eku » 12. august 2014, 15:12

Mul 3kuune kutsikas ja meil kuuaega olnud :) ja sööb liha väga hea meelega .annan kanafiileesid ,sydameid ,broilerikonte(lihaga),vutimune ja lisaks ka ferret baby kröbuskeid igaksjuhuks et saaks omad aineid kätte aga mille peale tema nina krimpsutab ja ei söö, kui just hetkel liha ees pole ja nälg on. mida te veel soovitaksite anda toortoidu menyyst et kutsikas saaks kindlalt vajalikud ained kätte? ja veel selline mure ja küsimus et on pidevalt välja heide vedel,kas see on tingitud toortoidust ?
Värske tuhkru omanik:)
eku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 12. august 2014, 17:52

Kui väljaheide on liiga vedel, siis tuhkur ei söö piisavalt palju konti. Söödava kondiga liha peab ta sööma kuni 9 einet nädalas. Kui junnid lähevad liiga kõvaks ja kuivaks, siis on konti liiga palju. Fileed ei ole eriti mõtet üldse anda minu arust, kui, siis teiste loomade oma ainult: kits, lammas, veis, siga jne ja sinna siis lisada jahvatatud munakoort. Samuti kala on kindel osa terve tuhkru menüüst. Kana võiks anda koos kondiga, terved tiivad on väga head, ta peab sööma konti. Teatud välismaistes foorumites ei soovitata kuivtoitu üldse anda, isegi mitte snäkina, ükskõik kui kvaliteetseks seda peetakse. Ta võib sealt ehk mingeid aineid saada, aga rohkem teevad nad kahju kui kasu ja eelkõige tuleks ikka vaadata seda, et toit kahju ei tee. Kui kuivtoitu anda, siis peaks andma sellist, kust ei ole mitte midagi sees peale liha. Snäkiks või maiuseks mina annan näiteks putukaid tuhkrule, vihmaussid jne.
Põhireegel on, et tuhkur peab sööma minimaalselt kolme erinevat tüüpi liha, et saada põhitoitained kätte, aga mida rohkem erinevat seda parem. Proovi ka pakkuda talle täiskasvanud hiiri, mis on põhimõtteliselt parim eine, sest sisaldab kõike vajalikku. Süda on ka väga vajalik tuhkru menüüs tauriini saamiseks ja kuna tauriini ei saa liiga palju anda, siis südameid võib heldelt sööta. Umbes kord nädalas tuleb anda ka siseorganeid (siia alla ei käi süda ega magu) maksa+ lisaks veel muud organit.
Soovitan väga tuhnida selles foorumis, http://holisticferret60.proboards.com/b ... tural-diet , leiab põhimõtteliselt kogu vajaliku info ja saad registreerida ka mentori programmi, kus saad isikliku juhendaja, kes hakkab iga päev sind tasakaalustatud menüü koostamisel aitama.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas eku » 12. august 2014, 19:28

Suur tänu teile!:)
eku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 16. august 2014, 06:46

Sealiha ja parasiitide jutt on õige, parasiidid on põhjus, miks ei soovitata sealiha ka koertele anda.
Tuhkrule hakkavad siseparasiidid täpselt samamoodi külge kui nt koertele. Tuhkrutel esineb parasiite vähem ja nende saamise tõenäosus on väiksem, kuna reeglina on tuhkrud tubasema eluviisiga ning kokkupuudeparasiidikandjatega piiratum.

Mina oma loomadele sealiha ei anna.
Kellel pole võimalust vajaliku kaltsiumi kätte saamiseks kodus munakoori jahvatada, siis nt sakslaste e-poest zooplus saab osta ka vastavat kõrgekvaliteedilist kondijahu, mida just toortoitjad palju kasutavad ning alternatiiviks on ka toidulisand Calcidelice. Selle viimase osas olen meie usaldusarstiga nõu pidanud ning vastab vajadustele. Endal sellega kogemus olemas ja mõjub hästi. Saadaval loomakliinikutes.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 23. august 2014, 14:21

https://secure.rodentpro.com/index.asp Leidsin sellise lehe. Kas keegi on siit tellinud?
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Host » 03. detsember 2014, 10:52

Meie Tom sööb aind liha(kana, siga, vasikas, loomaliha jne) ja kuivtoidust ei tee väljagi ometi on see kogu aega ees. Kas tuleks thea liha andmisel pisike paus ja loota, et äkki hakkab ka kuivtoitu sööma? 5-7 korda päevas talle liha anda on vist nõksa palju.
Host
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas 3rika » 03. detsember 2014, 11:06

Toortoitmine tähendab seda, et loom sööbki AINULT liha. Ja pole vaja nii tihti liha anda. Piisab kui anda siis suuremad tükid 1-2 korda päevas.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 03. detsember 2014, 22:48

Kui tuhkur sööb toortoitu, on see ideaalne ju. Ma ei saa aru, miks peaks tahtma teda kuivtoitu sööma panna? Minu poisid söövad nii, et panen kaks korda päevas toidu ette ja sellised kogused, et järgmiseks toidukorraks on kõik söödud. Ehk siis täna näiteks nad sõid räime, siis hommikul panin 6 räime ette ja õhtuks oli kõik söödud ja kõhud juba tühjad. Tuhkrud looduses söövadki nii, et nad ei vitsuta ühe korraga kõriauguni täis ennast, vaid käivad päeva jooksul mitu korda maiustamas.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas krokudill » 02. veebruar 2016, 14:41

Kas on midagi, mida peaks tuhkrule ulukiliha pakkumisel silmas pidama? Looduses ta ilmselt põtra ega metssiga maha ei murra, seega kas nende liha oleks üldse sobiv? Kas võib mingeid haiguseid karta? (Me ei vaktsineeri ja ei plaanigi seda teha, samas ei soovi ka farmiloomade liha pakkuda)
Eelnevatest postitustest küll sain mingit aimu, kuid päris sellise nurga alt pole teemat veel käsitletud.
Kasutaja avatar
krokudill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 121
Teemad: 6
Pildid: 0
Asukoht: Jõgevamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toortoit

PostitusPostitas Mari8 » 06. märts 2016, 18:52

Ise maha ei murraks, aga kui on kellegi teise poolt murtud, siis kindlasti läheks ta seda sööma. Nii et mina ei vaata alati selle pilguga, et mida ta ise murraks või mitte. Tegelikult on suur osa nende toidulauast looduses teiste loomade poolt maha murtud suuremate loomade jäänused.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist