Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

Toortoidust, krõbinatest, maiustustest ja palju muud.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

PostitusPostitas BirgitRuts (Teema autor) » 24. veebruar 2014, 00:03

Liitusime ka tuhkrupesaga. Ruts on 2 kuune ja anname kvaliteetset kassikonservi. Lugesin järjest foorumi teemasid aga ei suutnud leida just , et kui mitu korda päeva jooksul tuleks kutsikale toit ette tõsta vms? Lugesime kusagilt foorumist et toit võib koguaeg ees olla on see õige või vale?
BirgitRuts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

PostitusPostitas postituvi » 24. veebruar 2014, 00:31

Tere tulemast tuhkruomanike sekka!
Tuhkrutel hoitakse nende megakiire seedimise tõttu toitu ees 24/7. Muidugi konservtoiduga on seda raske teha- läheb lihtsalt roiskuma. Miks olete valinud toiduks just konservtoidu?( mis firma oma on?) Ise annaks kutsikale pigem kvaliteetkrõbinaid(st whiskas ja kitekat ei ole seda) ja lisaks toorest kanaliha(nii siseorganeid kui tiibu). Kui titena ei harju liha sööma, siis suurena on pea suht võimatu panna teda enam liha armastama. Aga liha järamine on kasulik ja aitab hoida hambad hambakivist puhtana.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

PostitusPostitas BirgitRuts (Teema autor) » 24. veebruar 2014, 01:12

Nii siis oli osalt tuhkru endisel omanikul õigus, et toit koguaeg ees peab olema. Tema soovitas aga just veel 3 nädalat anda konservi ja siis alles krõbinaid andma hakata, seepärast meil ka selline otsus oli. Täna foorumit läbi lapates tundus jah pigem, et õige tuhkrukrõbin või kvaliteetne kassipoja krõbin oleks parem..eriti kuna meil hetkel suur suur kõhulahtisus kohe pärast 2 korda konservisöömist. Homme lähen kohe tuhkrukrõbinaid ostma kindlasti! Hetkel soovitati poest Gourmet Gold'i ... on see ka reaalselt normaalne tuleviku tarbeks või pigem Royal Canin?
BirgitRuts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

PostitusPostitas postituvi » 24. veebruar 2014, 01:31

Vot ei tea, mida kassiomanikud sellest Gourmetist arvavad, aga tuhkruomanikuna ei soovita (super)margetites pakutavatest kassitoitudest( nii konserv kui krõps) mitte ühtegi. Tuhkrule sobilikku toitu saab aint loomapoodidest(RC, Hill`s, Nutram, Tottaly Ferret, Orijen) ja ka seal tuleb ettevaatlik olla- leidub ka seal igast saasta, mida asjatundmatud müüjad sobiliku toidu pähe määrida püüavad. RC-l on olemas ka kassipoja konservid.
Et selliseid supermarketitoite ala nagu see Gourmet, võib jah pigem hoida selleks puhuks kui normaalne toit on otsas või rahakotis on kriis... mida harvem, seda parem
Kas ta põhjendas ka miks ta soovitas anda veel 3 nädalat konservi. Et miks just konserv ja miks just 3 nädalat... mitte 2 või 4?
2-kuune tuhkur on võimeline sööma sama toitu, mis täiskasvanud tuhkur.

Selle suure kõhulahtisusega tuleb olla ettevaatlik- st jälgida et tuhkrutitt piisavalt jooks. Vedeliku kaotus võib muidu hukutavaks saada...
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

PostitusPostitas Harleyquin » 03. märts 2014, 18:30

Mina andsin esimesed 2-3 kuud Royal Canin-i kassipoegadele mõeldud krõbinaid süüa! Krõbinad ja vesi peavad koguaeg ees olema! Sealt edasi hakkasin vaikselt tuhkrutele mõeldud maiusi krõbinate näol andma, lisaks põhikrõpsudele! Umbes 6-7 kuuselt harjutasin teda vaikselt täiskasvanud tuhkrutele mõeldud krõbinatega, vutimuna sai kah muidugi 2-4tk nädalas ja kanasüdameid päevas 2tk! Pisut hiljem lisandusid värske kurk, paprika tükitatult ja väike tükk taluvõid, mis eriti maitseb talle! Konservi pole ta peaaegu kunagi saanud, ainult ühe korra proovis ja polnud tema maitse! Minu tuhkrupoiss saab varsti 3 aastaseks ja tervis on kui purikas, seda juba välimuselt ja käitumiselt näha! Ühte olen ma täheldanud, et poisil tuleb alati hea isu, peale kõvat jooksmist ja madistamast, siis sööb kõtu täis ja jälle tuttu!
Kasutaja avatar
Harleyquin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 2
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

PostitusPostitas chrystye » 18. märts 2015, 14:18

2,5 kuusel tuhkrutüdrukul on kogu aeg puuris ees kassipoja kvaliteetsed (loomapoest) krõbuskid. Olen andnud ka kassipoja kvaliteetset konservi nii 1-2x nädalas. Kui tihti anda kana kaela-südant-pugu-tiiba-fileed? Kas iga päev? Kui palju ja kuidas, kas pean tema jaoks väiksemateks tükkideks tegema jne?
Pooldan ise mõlema toidu andmist, lihtsalt sagedus ja kogus tekitab küsimusi.

Tänan
Täpi - väike kallis võrukael
chrystye
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 6
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

PostitusPostitas viirpapagoi2 » 18. märts 2015, 20:16

Toortoitu tuleks anda krõbinatega vaheldumisi..
Aga samal ajal ei tohi kindlasti anda,sest loom seedib neid erinevalt ja see tekitab loomale kõhulahtisuse.
Mina ise annan 2 päeva liha ja siis päev otsa pole sööki ees ja õhtul annan krõppareid..(Jälle 2 päeva ja siis päev ilma toiduta ja siis annan liha)
Iga kord annan erinevaid liha kooslusi (Kanakaelad,pugu,süda,tiivad jne)
Liha annan igakord teatud suuruses portsu..
Loodan,et liiga segaseks jutt ei jäänud ;)
Igal kodul ei pea olema lemmikloom,kuid igal lemmikloomal peab olema kodu !!!
Kasutaja avatar
viirpapagoi2
Tuhkrud :)
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 320
Teemad: 19
Pildid: 0
Asukoht: Rakke vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

PostitusPostitas Mari8 » 18. märts 2015, 20:37

Nii palju ja tihti kui võimalik. Kui sul on võimalik anda iga päev ja ta ilusti sööb, kas on siis mõtet üldse krõbuskeid anda? Nii noorel peaks hea söögiisu olema ja ikka mitu korda päevas peaks saama lihavärki. Kanafilee on suht toitainevaene, pigem asenda see kintsulihaga.
Kasutaja avatar
Mari8
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 6
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

PostitusPostitas Ritney » 18. august 2015, 17:31

ma ei saanud nüüd aru, et mismoodi siis seda süüa anda tuleks. Tema kiire seedimise tõttu peaks olema toit ees 24/7 aga liha ma ju päev läbi ees ei hoia, seda annan ikka õhtuti mingi portsu, kas siis krõbinad ei võigi ees olla, kui ta õhtuti liha saab. kui suur võiks/peaks olema liha kogus korraga andmisel.
Ritney
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti päevas tuleb kutsikale süüa anda?

PostitusPostitas BLackRat » 13. september 2015, 09:35

Eesti tuhkrute liidu kodukal on põhjalikult kirjutatud toortoitmisest ja sellest mida ja kui palju anda. Soovitan rahulikult läbi lugeda ja samuti on pisi foorumis tohutult teemasid selle kohta.
Minna & Diesel
Until one has loved an animal, a part of one's soul remains unawakened ― Anatole France
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist