Teddy merisea karva pikkus

Arutleme erinevate tõugude, värvide ja karvatüüpide teemadel.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Teddy merisea karva pikkus

PostitusPostitas MinuMerisiga (Teema autor) » 07. november 2009, 15:12

Tere!
Tegin siis uue , teema kuna ei leidnud sellist teemat!
Küsimus on Teddy merisea kohta , nende kohta on öldud ,et nende karva pikkus peaks olema 3 cm?
Kas seda peab siis laskmas ära lõigata loomaarstil ?
Kas seda ise ei saa kuidagi lõigata ? eii ma ei usu ,et saab
Aga kui karva pikkus on üle 3 cm ??????
Ma ei tea üldse mida teha
Aga neid meriseakesi ma armastan
Naaaad peaksid tulema meie juurde detsembris alguses üks siis teine järgi . !
Aitäh !
Rääkige oma kogemustest ??
MinuMerisiga
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas nii tohib ? Juttu on Teddy meriseast !

PostitusPostitas E4- » 07. november 2009, 18:49

Ma arvan, et selline karvapikkus on pigem mingi näituste/tõu standard või midagi. :umm: Ei peaks miskit hullu olema, kui karv pikem on, kui ta endale lihtsalt seltsiliseks võtad ja näitustel käia ei plaani. Notsu endaga ei tohiks sellepärast küll midagi juhtuda. Teddy pidajad teavad kindlasti paremini kommenteerida.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teddy merisea karva pikkus

PostitusPostitas Ringhill » 07. november 2009, 20:21

Siin tuleks vahet teha ameerika (USA) teddyl ja shveitsi teddyl (Ch-teddy). Umbes 3-cm pikkune karv on tõustandardi järgi ette nähtud USA teddyl, 5...6 cm aga karvapikkus Ch-teddyl. Igas tõus esineb aga kõrvalekaldeid standardist. Aretuses kasutatakse võimalikult stardardile vastavaid loomi, et saada võimalikult standardile vastavaid järglasi. Kuid pärilikkus on selline huvitav asi, et alati ei ole tulemus ootuspärane. Nii võib esineda pesakondades standardile mittevastavaid poegi, mida tavaliselt aretuses edasi ei kasutata. Standardile mittevastavus aga ei vähenda mitte kuidagi loomakese elukvaliteeti. Kui sul ei ole plaanis oma notsuga näitustel osaleda (va pet-klass), siis ei peaks sa muretsema.
Kasutaja avatar
Ringhill
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 110
Teemad: 1
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teddy merisea karva pikkus

PostitusPostitas nirgike » 08. november 2009, 09:47

Miks sa ära tahad nende karvad lõigata?
Ja kui sa teddy karvapikkuse pärast muretsed, siis sa pole vist kunagi elus sheltie't ja peruukat näinud :D
Näiteks minu pikajuukselised preilid.
Minu omad muidugi pole mingid näitusesead, nende karvapikkus pole üldse nii uhke kui veel olla võiks. Vaata näiteks seda pilti.

Teddyde hoolduse kohta saad küsida nende praeguselt omanikult, et kas peab kammima vms.
See 3cm pole mingi karvapikkus minu meelest ja mina neid pikakarvaliseks ei loeks.

Oma pikakarvalisi ma kammin umbes kord nädalas. Nad saavad pikakarvalistena suurepäraselt hakkama nii nagu tüdrukudki oma pikkade patsidega. Ei ola vaja poisipeaks pügada. Pepu peal olevate karvadega juhtub, et saavad pissiseks, seega pepud lõikan neil küll lühikeseks.
Karvade pügamiseks ei ole vaja loomaarsti juurde minna. Võib vabalt kodus ise kääridega lõigata. Samas arvan, et ei tasuks rohkem lõigata kui otseselt vaja. Kui kuskil on pusa, mida lahti harutada ei anna, või tõesti pepu peal pikemad karvad on kogu aeg pissised, siis need tasuks ära pügada, aga niisama oma meriseale soenguid lõigata ei tohiks.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teddy merisea karva pikkus

PostitusPostitas kertu0208 » 12. november 2009, 08:36

:ot: Ma näitasin Nirgikese teist pilti ühele sõbrannale, kes pole eriti loomahuviline ja küsisin kes see on? Ta pakkus, et see on küülik. :rofl:
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Teddy merisea karva pikkus

PostitusPostitas MinuMerisiga (Teema autor) » 27. detsember 2009, 21:40

okei ;)
Ma lihtsalt tundsin huvi ,et kui on öeldud ,et karva pikkus peab olema 3cm siis mul tekkis huvi ,et kui karva pikkus on üle 3 cm .
Ega ma jah , näituste jaoks ei taha .
Kahjuks , ei tulnud see aasta merisiga ( merisead ) meile koju :s
MinuMerisiga
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tõud ja värvid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist