Kui aretajalt paberitega siga osta...

Arutleme erinevate tõugude, värvide ja karvatüüpide teemadel.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kui aretajalt paberitega siga osta...

PostitusPostitas Liispet (Teema autor) » 23. oktoober 2007, 22:48

Tänan info eest. Ma arvan, et neist kasvavad väga nunnud notsud. Kas aretajal oli mingeid tingimusi ka mida täitma pead? Noh, nagu koertega: näitused, paaritusplaan jne. :-)
Liispet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nirgikese perekonna merisead

PostitusPostitas nirgike » 24. oktoober 2007, 09:08

Tõulooma ostuga enamasti ei kaasne kohustusi. Ka tõukoertega ei pea näitustel käima, kui ei taha. Muidugi kui kasvataja tunneb, et mingi kutsikas on väga perspektiivikas, siis see konkreetne kutsikas müüakse näitustest huvitatud inimesele või siis antakse kaasomandisse - see tähendab, et saad kutsika tasuta, aga pead temaga tegema seda, mida kasvataja käseb. Ja aretusplaani vaevalt et kutsikatele (või ka muudele loomapoegadele) tehakse - ei tea ju veel, mis temast kasvab, kas üldse sobib aretuseks.

Me oma merisigadega ei saanud mingeid kohustusi kaasa, ühtegi paberitki ei saanud (tõupaberid või ostu-müügi leping). Kuna Eestis puudub merisigade tõuühing, siis mingeid ametlikke pabereid ei saagi poegadele anda, ise võib muidugi joonistada. Kuigi kasvataja kodulehel on kirjas, et kõik meriseapojad saavad kaasa tõutunnistuse... ju ta siis tulevikus hakkab mingeid pabereid neile kaasa andma, aga seda ei tea, kas mingeid Vene tõuühingus registreeritud dokumente või siis lihtsalt prindib paberilehe, kus notsu põlvnemine kirjas.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 3 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nirgikese perekonna merisead

PostitusPostitas Kissu » 24. oktoober 2007, 11:07

Tegelikult reeglina ikka antakse tingimused kaasa (kui tegu on korraliku kasvatajaga), eriti ranged on paaritamise tingimused. Näiteks mitmete loomade puhul peab kasvatajale koheselt mainima, et soovid poja osta tulevaseks paaritamiseks, kui kasvatajale enne poja ostmist pole seda öeldud siis ei tohi teda ka paaritada. Tegelikult on veel palju tingimusi, mida korralikud kasvatajad võivad seada ostjale.

Samas annab see konkreetne kasvataja ka loomapoodidele poegi müüa, mida üksgi korralik kasvataja eales ei teeks, seega...
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10141
Teemad: 935
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 64 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Tõud ja värvid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron