Maiustus

Mida ja kui palju deegud söövad?

Moderaator: postituvi

Re: Maiustus

PostitusPostitas Stina » 08. september 2010, 19:49

Sama siin,Pinto antud retsept on väga hea ,ja deegudele ka maitseb ! :happy:
Stina
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 180
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas MiMiMusi » 09. september 2010, 10:14

Mul on kodus veel ühed maiustused , neid ma ei ole talle igaks juhuks veel andnud , kas keegi oskas mulle öelda , kas ma võin neid talle anda ?

Burgess Supadiscs Snack - For small rodents :


Koostis : Hirss , nisu , mais , punane dari , päevalille seemned , oder , linajahu , herned . Toorvalku 19,8% , Toorkiudaineid 4,3% , Toorrasv 6,4% , Toortuhka 3,4% . Ei sisalda värvi ega säilitusaineid . Mitte anda küülikutele , merisigadele ega chinchilladele . Värske vesi olgu alati saadaval .


Vot selline . Kas ma tohin seda talle anda :A: ?
Mõmmi, Muumi ja MiMi - Ilma nendeta oleks mu elu mõtetu
Kasutaja avatar
MiMiMusi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas Pinto » 09. september 2010, 22:40

Huvitav, et chincilladele ja merisigadele ei tohi anda. Nad deegudega üsna sarnase toidu peal (võivad rohkem asju süüa kui deegu) ja sellise hoiatuse pärast ei julgeks anda. Eks ta rasvane ole ka ja nagunii peaks ülivähe seda andma ja ka väga harva.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas MiMiMusi » 10. september 2010, 10:15

Olgu , ma siis igaks juhuks ei anna talle seda maiust , muidu äkki pärast juhtub veel midagi .
Mõmmi, Muumi ja MiMi - Ilma nendeta oleks mu elu mõtetu
Kasutaja avatar
MiMiMusi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas sussuke94 » 29. september 2010, 12:04

Ma ostsin kaa omadele need pulgad!Neile maitses!Aga ma enam neile ei osta igaks juhuks!!!
Nad saavad mul niigi maiustusi!!!
Inglid olemas - asi selles, et neil ei ole tiibu ja me kutsume neid sõpradeks...
♥ Eleonora ♥
Kasutaja avatar
sussuke94
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas girlforever » 25. oktoober 2010, 15:55

Aga kas sellised pulgad ei või olla nagu nt Lolo Pets Smakers Degus Teraviljapulgad Deegudele? Koostis : nisu,oder,kaer, linaseemned,seesamiseemned, tatar,kaerahelbed, nisuhelbed, pagaritooted. Valku:12%, rasva: 3,1%, kiudaineid: 8,7%, tuhka: 3,8%. Kas selliseid tohiks anda??;)

Ja kas selliseid maiustusi tohib anda nagu Lolo Pets Buffet mix maisitropsid närilistele sisaldab: 100% teravilja tooteid, valku:8,7% tuhka1,1%
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas Pinto » 25. oktoober 2010, 20:54

Pagaritoodetes on liigselt süsivesikuid ja neid tohib vähe anda. Pole ka kirjas, kas antud pulk on kokku "liimitud" taas meega, nagu neil kombeks. Kui on, siis see sisaldab suhkruid ja pole deegudele tervislik. Kui pulk pole meega, siis võid seda kord nädalas natukeseks neile puuri panna. Liialdada ei tasu.

Maisis on palju süsivesikuid, deegude organismile pole see sugugi hea. Seal kus deegud looduses elavad, pole eriti süsivesikurikkaid toiduaineid ja nende organism ei ole selleks kohastunud. Seega mina neid maisidropse oma deegudele ei annaks.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas girlforever » 26. oktoober 2010, 12:45

Heaküll eks ma siis annan need maisidropsid oma sõbra rotile ära!!

Aga kas näiteks 1 kord nädalas jogurti dropse võib anda???
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas Pinto » 26. oktoober 2010, 13:51

Kui sa tõesti arvad, et su deegudele on kahjulikke süsivesikuid ilmtingimata vaja anda, eks sa siis anna.


Kahe järjestikuse postituse vältimiseks saad kasutada "muuda" nuppu oma eelmise postituse paremal all nurgas ;)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas girlforever » 26. oktoober 2010, 14:20

No eks ma siis ei anna kui nii ütlete ma lihtsalt mõtlesin midagi head neile anda aga eks siis jään ainult nende kuivtoidu ja heina peale ning selliste asjade nagu porgand jne.,
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas stina86 » 09. august 2011, 23:28

Siiani on meie pätud saanud paar korda pisikese tüki lehtsalatit, mis neile täitsa maitseb.. (Deegud meil alates 1.august). Proovisin ka kurki ja ka porgandit (imepisikesed tükid), kuid need ei läinud peale kohe üldse..
Aga eelpoolt lugesin, et nt paisutatud (maitsestamata) riis pidavat hea maius olema, kuid kas maisipulgad (samuti maitsestamata) ka samuti sobivad?


Selgituseks veel siis, et ei soovigi neile lihtsalt maiusi sisse sööta, vaid sooviks mõnikord anda, et paremini sotsiaalsemaks saada ja seda ka juhul, kui leian parima ja ohutuma maiuse...
Kasutaja avatar
stina86
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 3
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas Pinto » 10. august 2011, 09:49

Maisis on palju süsivesikuid. Seal kus deegud looduses elavad, pole eriti süsivesikurikkaid toiduaineid ja nende organism ei ole selleks kohastunud. Seega maisipulgad ei ole samad, mis riis. Paar kolm korda kuus võid neile maisipulgast tükikese pakkuda, aga rohkem ma seda neile ei annaks. Eriti kui neil kuivtoidus seda ka on.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu bande, Pisike ja Lötu

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 05. september 2011, 16:27

Eile ostis mu ema neile kahese paki maiusepulki. Spetsiaalselt deegudele on need. Mingisuguste puutükkidega.

Koostist ma päris täpselt ei tea, aga suhkrut ega mett seal ei ole. Õnneks! Paki peal on deegude pilt ja poemüüja ka soovitas, et tema annab seda oma deegudele.
Põhimõtselt koosneb terve pulk puutükkidest. Sellised tükeldatud. Ja ma ei tea millega see kokku on pandud, loodetavasti millegi looduslikuga.


Edit Pinto: eraldasin maiustuse jutu deegude teemast.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu bande, Pisike ja Lötu

PostitusPostitas Aydy » 05. september 2011, 22:40

Huvitav.. ei ole kuulnud ega näinud ise. Kas sul pakend, või kile, oleneb kus sees oli, on alles? Siis annaks sealt ehk lugeda, mis puutükkidega tegu jne. Hakkas huvitama.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Minu bande, Pisike ja Lötu

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 06. september 2011, 13:26

Tegu on Vitapoli lisasöödaga deegudele.
Koostis: Puukoor 50%, pagaritooted 20%, teravili 20%, köögivili 10%, looduslikud aroomained - kusjuures pulgad lõhnavad tõepoolest nagu looduslik mänd -, EL poolt lubatud värvained, toorproteiin 9,8%, toorrasv 3,2% ja igast muud pläma, mis deegudele küll sobib. Nimetatakse Smakersiteks neid. Paki peal on pilt kahest deegust, kellest ühel on peas kroon. Neid on veel teiste maitsetega ka.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas Kriba » 15. oktoober 2011, 18:27

kui hakkasin omale deegut soetama, siis käisin enne kõiki vajalike asju ostmas, et ikka koju tuleval deegul oleks kohe hea ja kodune olla. Käisin siis Bosse poes vajalikke asju soetamas. Kui olin kõik vajaliku ära ostnud (st.puur, saepuru, hein, joogitops, sööginõu jne.), siis otsustasin ka maiust osta (muidugi ma teadsin, et deegudele ei tohi magusat anda ja üritasin leida magusata maiuseid). Küsisin müüa käest, kas ta oskab mulle midagi soovitada ja siis ta näitas mulle ühtesid maiuseid, mis pidid ilma suhkruta olema. tänasin ja läksin koju. kodus hakkasin pakendit uurima ja selgus, et seal oli päris palju magusat (sealhulgas ka mett). küsisin siis oma tuttava käest, kes oli samuti tahtnud eelnevalt omale deegusi soetada, et kas ta on ka sealt (sealt loomapoest) endale midagi soetanud ja ta ütles, et on samuti külma saanud (st. müüa on tallegi valetanud kauba kohta). et nagu, see oli väga vastik ja ebasobiv käitumine sellepärast, et loomapoe müüa peaks siiski natuke müüdavatest asjadest teadma. muidugi võis põhjuseks olla ka see, et ta lihtsalt tahtis, et me selle lihtsalt ära ostaksime. kas teil on ka selliseid juhtumeid olnud ja kuidas te nendesse suhtunud olete? olete midagi ette võtnud? jah, ma tean, et ma oleksin võinud paki tagasi viia, sest tšekk oli olemas, aga ma olin selle kahjuks juba avanud.
Deegud ♥
Kasutaja avatar
Kriba
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas Aydy » 25. oktoober 2011, 12:47

Parem on suure kaarega nendest maiuse asjadest mööda minna, eriti kui teada, et deegudele need ei sobi.
Loomapoe tädikesed ei tea kahjuks eriti midagi deegudest ja soovitavad väga valesid asju. Kogemused muidugi olemas, aga arvan, et see teema siin pole selle kirjutamiseks mõeldud. :)
Kui ma järgmine kord tagasi läheksin sinna poodi, siis mainiksin müüjale, et see toode, mida ta soovitas osta, ei sobi deegudele, ehk saab targemaks, siis juba teinekord teab. Et muud pole midagi ette võtta.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas RotiSõber » 16. jaanuar 2012, 19:30

Pinto antud retsept tundub tõesti väga huvitav,homme ostan koostisained ja proovin järgi. :)
Armastan oma deegut nii väga !!
Kasutaja avatar
RotiSõber
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas RotiSõber » 17. jaanuar 2012, 20:36

Nonii,saingi siis täna järele proovitud.Ausalt öeldes isegi mulle maitsesid need :D ,aga deegudel oli nii,et ainult ühele maitses.Teisele just väga huvi ei pakkunud,aga võib-olla polnud tal kõht tühi.Teinekord igatahes teen veel.
Armastan oma deegut nii väga !!
Kasutaja avatar
RotiSõber
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maiustus

PostitusPostitas DeegudTwinkyWinky » 22. aprill 2012, 18:46

Mina annan väga väga harva!
Kasutaja avatar
DeegudTwinkyWinky
Smailimaniakk
 
Postitused: 126
Teemad: 6
Pildid: 4
Asukoht: Eesti,Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist