Kuivtoidust

Mida ja kui palju deegud söövad?

Moderaator: postituvi

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas postituvi » 23. oktoober 2011, 19:41

Loe sama teema läbi ja saad ise teada :) ( meil pole mõtet iga 8 postituse järel võrrelda samu tooteid-korrata sama juttu- see on juba tehtud :) tuleb ise nats vaeva näha )
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Luna » 26. oktoober 2011, 18:46

ok, kuid hetkel sai ostetud Degu Nature aga seda ta meil eriti ei söö. Mida teha? :dunno: . Ta sööb mul hetkel ainult maiuspulka, linaseemneid, heina ja kaerahelbeid. Vahest harva näksib ka seda toitu aga seda ta siiski ei taha :nono: . Mida ma peaks tegema? :wacko:
Minu rottidest musirullid Mia ja Ximena.
Luna
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Aydy » 26. oktoober 2011, 19:12

Kui kõht tühi, küll siis sööma hakkab. Põhisöök ikka hein ja hea kui seda sööb. Võta ära kõik muu-maiuspulk jm.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Pinto » 26. oktoober 2011, 19:31

Luna, ole hea ja loe ka teemat deegudele keelatud ja piiramist vajavatest toitudest (LINK). Kui sa hakkad juba nii noorele deegule pakkuma magusat, siis teed talle tõsise karuteene. Ka kaerahelbeid ei või päris iga päev piiramatult süüa.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Luna » 27. oktoober 2011, 08:12

Ok, ma lugesin ka teemat aga ega ma talle polegi neid palju andnud. Ja magusat ma polegi andnud ja see maiuspulk koosneb teraviljadest ainult, seal ei ole ühtegi puuvilja.
Nüüd ma vaatasin, et ta on ikka seda spetsiaalset deegutoitu ka söönud.
Minu rottidest musirullid Mia ja Ximena.
Luna
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas maleva » 29. oktoober 2011, 09:33

Pinto kirjutas:Aga ingliskeelne koostis?


Nii uuel kui vanal on pakendil sama koostis.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Pinto » 29. oktoober 2011, 10:32

Ehk siis ikka on koostis sama, vaid väljanägemist natuke muudetud. Tõenäoliselt saab täpsema vastuse vaid tootjalt.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas maleva » 29. oktoober 2011, 12:37

Mingi kleps on pakendil küljes, üritan õhtul vaadata, kui meeles.

e: Pakil oleval kleepsul on inglise keeles kirjutatud "paremaks tehtud maitse".
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kramp jalgades

PostitusPostitas Sassukas » 30. oktoober 2011, 13:48

[quote="postituvi"]Kui tegu on Vitapoli toiduga, siis on tõesti võimalik vitamiinide puudus, kuna Vitapol Karma ei sisalda vitamiine( aint need mis tulevad kaasa "juurikate" kuivatamisega) ja mineraale. Vitapol ei kuulu kvaliteet toitude alla.


Tahtsin siis küsida, et milline on siis kvaliteetne toit? Ma tean,et selline teema on juba olemas aga seal on nii palju teksti ja kõikidel on oma arvamus, mida Teie arvate mis on siis parim toit deegudele?
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kramp jalgades

PostitusPostitas Aydy » 30. oktoober 2011, 13:54

XtraVital
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kramp jalgades

PostitusPostitas Sassukas » 30. oktoober 2011, 13:57

Aitäh,eks siis peab seda ostma minema.
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Aydy » 22. november 2011, 21:28

Ma nüüd küsiks, kus Tallinna loomapoes on saada XtraVital´it? Viimasel ajal ei ole üldse seda toitu näha olnud.. täna ka otsisin.. Ei Lasnamäel, ei Muugal, ei Maardus, ei Rocca al mare´s... Ja Bossedes ei ole vist üldse, või ei ole mina näinud.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas DBS » 22. november 2011, 21:45

Minu arust Bossedes jah pole seda üldse, mina vähemalt pole ühtegi korda näinud.
Kasutaja avatar
DBS
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 426
Teemad: 10
Pildid: 56
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Aydy » 22. november 2011, 22:40

Bossedesse ma otsima ei lähegi, sest seal pole kordagi näinud, aga mujal ka ei ole-ei teagi, kust seda nüüd otsima minna.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Pinto » 23. november 2011, 10:07

Äkki on vana pakend alles ja saad sealt maaletooja andmed, kellelt uurida, kus nende kaupa müüakse tänapäeval?

E-poodidest leidsin kaks kahtlasemat:
ishop.lemmikloomapood.ee - tellimisel on laoseisuks hetkel
zooland.ee - alla 20€ tellimusi ei täideta.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas maleva » 24. november 2011, 21:26

Xtravitali maaletooja: http://www.optimer.ee
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Aydy » 01. detsember 2011, 21:46

Sain täna õnneks mitu paki XtraVital´it osta. On tõesti uus koostis. Pakil peal kollane kleepekas kirjaga higher palatability. Ja taga kirjas: vähendatud rasvasisaldusega ja suhkruvaba täistoit.
Pakki avades tuli sealt vastu tavalisest poole mõrudam lõhn (ennem oli hästi mõnus ja magus aroom) ja sees on tõesti mingid uued piklikud tumerohelised tükid, hallid ümarad tükid on nüüd helepruunid ja natuke väiksemad ning ei ole porganditükke. Pakil küll kirjas porgandihelbed, aga tuulasin terve paki läbi ja ei ole ühtegi.

Mul küll ei ole enam vana pakendit alles, aga koostis tundub sama. Panen siia kirja, kellel vana pakk alles, saab ju võrrelda.
Valk 17%, Niiskus 11,6%, Kiud 15%, Tuhka 4,7%, Rasvad 2,5%, Ca 0,63%, P 0,36%, C-vit 15mg/kg, Vask 16 mg/kg,

Tootja: Beaphar B.V. Raalte, Holland
Maaletooja: AS Optimer
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas postituvi » 01. detsember 2011, 21:55

Ja kust ostsid? ja mis on hetkel paki hind( kui suur pakk)?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Aydy » 01. detsember 2011, 22:03

Täna oli seda siis taas saadaval Maardus, Grossi loomapoes. Pakk ikka 500g ja hinnaks 4.35
Homme võib ka minna vaatama Solarise Pet Center´i, sest eelmisel nädalal sai sinna öeldud, et oleks soovi XtraVitalit saada ja nad lubasid tellida, homseks pidi tulema.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas maleva » 01. detsember 2011, 23:12

Mina olen Tartus ainult seda uut versiooni kohanud nüüd. Ruudis oli seekord otsas, aga seal hind muidu 3.50€ olnud, mujal 4.50€. Väga suur vahe :thd:.
Nõustun samuti, et uus koostis näeb nirum välja ja toit ise ei lõhna enam nii hästi.

Lisan telefoniga tehtud pildid:

Koostis siin

Siia oleks õige koht nüüd panna xtravitali tegelik koostis ka. Keegi võiks seda uurida, et miks on pakendil aastaid vana koostise informatsioon, mis ei vasta tõele...
Viimati muutis maleva 26. juuli 2012, 19:03, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Pinto » 01. detsember 2011, 23:36

Kas deegude söömises on ka märgata vahet uue ja vana versiooni vahel?

See, et pakendil on vana info, on maaletooja probleem- tema pole oma klepsudel infot uuendanud. Või on neil vana koostisega klepse nii palju ja tahetakse ära kasutada. Deeguomanikud võiks ju maletoojale e-maili saata, et info vananenud, ehk võtavad miskit ka ette :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas maleva » 01. detsember 2011, 23:38

Need uued rohelised junnid jäetakse söömata ja veetakse tuppa laiali. Õhtul, kui kõhud tühjad, söödakse ära.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas deeguplikake » 30. aprill 2012, 21:41

Oleme seni andnud oma deeguplikadele Vitakraft Emotion Beauty't, vahelduse mõttes võtaks midagi uut. Paljudes segudes, mida ma poes vaatasin, on sees porgand ja mais -kas kuivsegus on need ok? ma esimese hooga ei julgenud osta. Kuigi mulle tundub, et selles Emotionis on ka mingis oranzhid tükid. Paki peal on ainut "köögiviljad" kirjas.

Igatahes nägin Bosses vist seda toitu: Bunny Nature Degu Dream. Kas see on ok, kui koostis on (sõna "dream" paneb natuke asjas kahtlema):
http://www.bunny-nature.de/en/animals/degu/products.html

70 unbelievable ingredients can be found in DeguDream. A real dream. Even more: This feed covers all nutritional needs, be it the need
for a diverse number of green plants and herbs, vitamins or selected vegetables, and finally no fruit parts to prevent diabetes.
The very special aspect, however, is the selection of fine and tasty plants from South America – the original habitat of the degus.
DeguDream – a taste of home. We believe that only the best is good enough for your degus. That is why the careful selection of ingredients and their correct formula is so important to us.

INGREDIENTS:
Growth of permanent grassland*, timothy, oat hulls, whole plant corn, sunflower seed extracted, linseed extracted, wheat bran, ribwort leaves, rape seed extracted, brewer's grain, parsnips, yarrow, girasol stem, lemon balm leaves, nettle leaves, brewer's yeast, milk thistle herb, marigold blossoms, hibiscus blossoms, girasol herb, amaranth, camomile blossom, paprika, dandelion leaves, peppermint leaves, fennel seeds, malva blossoms, maca root, sage leaves (herbs 9 %, vegetables 5.7 %, blossoms 2.7 %)

*original plants from natural meadows: timothy, meadow fescue, meadow foxtail, German ryegrass, red fescue, blue grass, cocks-
foot, velvet grass, annual panicle grass, white ragweed, vernal grass, couch grass, tussock grass, red canary grass, white clover, red clover, dandelion, yarrow, ribwort, caraway, cow parsley, meadow sweet, common hornwort, bedstraw, thyme-leaved speedwell, bush vetch, comfrey, bedstraw-meadow thistle, ground ivy, daisies, germander speedwell, lady's mantle, greater burnet-saxifrage, narrow-leaved vetch, meadow saxifrage, spring cinquefoil, green field-speedwell, common whitlow-grass, autumn dandelion, red ragweed, cowslip, small clover

Raw protein 13.9 % · raw oils and raw fats 2.7 % · raw fibres 20% · raw ash 8.5 % · calcium 0.6 % · phosphorous 0.4 %

Nutritional additives:
Vit. A 8.600 IU · Vit. D3 600 IU · Vit. E as alpha-tocopheryl ace-
tate 51 mg · copper as copper (II)-sulphate-pentahydrate 8.6 mg · iodine as calcium iodate-hexahydrate 0.75 mg · iron as iron (II)-sulphate monohydrate 43 mg · zinc as zinc oxide 51 mg · manganese as manganese (II)-oxide 34 mg · cobalt as cobalt base (II)-carbonate, monohydrate 0.34 mg · selenite as sodium selenite 0.15 mg

Aitäh abi eest!
deeguplikake
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Pinto » 01. mai 2012, 13:22

Proteiini, rasva ja kiudaine osakaal on igatahes väga hästi paika pandud, nii et mina julgeks seda anda küll. Aga kindlasti siis tehke toiduvahetust tasapisi, st vana toiduga segades alguses, mitte järsku.

Maisi ja porgandit võivad deegud süüa vaid mõned korrad kuus, nii et kuivtoidus nad kindlasti igapäevaselt andes tervislikud ei ole.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Sassukas » 06. mai 2012, 11:52

Tere, nägin täna Keila poes Lolo petsi toitu deegudele.Kas seda on soovituslik deegudele anda?
Sassukas
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas deeguplikake » 11. juuni 2012, 05:38

Kui deegud jätavad järele need pikad rohelised pressitud rohu (?) pulgad, kas peaks tegema nii, et enne ei täienda kaussi muuga, kui need otsas on?
deeguplikake
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Aydy » 11. juuni 2012, 13:46

Tee proovi ja vaata, kas söövad ära. Minu omad näiteks ei söö, need võivad kausis vedeleda terve nädala..
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas deeguplikake » 11. juuli 2012, 22:50

Meil esimene pakk Bunny Degu Dreami peagi otsas. Toit maitseb neile ja isegi rohelised pulgad, mis Vitakrafti Emotion Beauty puhul kõik järele jäeti, süüakse nüüd ära, tihti lausa esimesena. Aga asi selles, et ilmselt neid pulki närides ajavad nad palju rohkem puru igale poole. St puur ja toa põrandki puuri ümber on rohelist pudi täis ning puuripinnad on ka palju rohkem rokased (pissivad pudi peale ja see läheb plögaseks?) Igatahes koristamist ja haisu on rohkem, mis mulle üldse ei meeldi tegelikult. On kellelgi ka toidu vahetus toonud kaasa suurema segaduse?
Peast käis läbi mõte proovida ka seda paljukiidetud Xtravitali, kui seda vaid leiaks...
deeguplikake
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas Aydy » 12. juuli 2012, 19:30

Samuti olemas üks pakk prooviks Degu Dream sööki. Eriti vaimustuses nad sellest ei ole-roheliste pulkade vastu huvi puudub täielikult, maitsevad ainult valged tükikesed (pastinaak vist) ja kibuvitsaõied.
*deeguplikake-kui Tallinna inimene, siis Xtravitalit võib vahel leida Solarise loomapoest.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kuivtoidust

PostitusPostitas deeguplikake » 13. juuli 2012, 20:03

Aitäh, Aydy! Ka teistele infoks, et XtraVitali saab Laagri Rimi loomapoest Ossu :-)
deeguplikake
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist