Rottide toidukausid

Puurid, sisustus, mänguasjad ja palju muud.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rottide toidukausid

PostitusPostitas Laura188 (Teema autor) » 10. juuli 2004, 22:34

Mul on rottidel üks väga halb toidukauss.Ausalt õeldes see pole toidukaussgi.Aga kui rott korra oma käpa peale paneb siis läheb see ümber ja toit lendab seest välja.See on juba kümnes kord vähemalt.Äkki keegi oskab soovitada mingit kaussi mida saab ise teha või...? :roll:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toidukausiga probleem..

PostitusPostitas Kissu » 10. juuli 2004, 22:43

Pane mõni alustaldrik, või siis osta poest mõni odav pisike kassikaus, mis on alt laienev. Plastmassist ei tohiks need väga kallis olla. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Lili » 10. juuli 2004, 22:44

No ma ei oska soovitada, kuidas ise teha, aga minu meelest on kõige paremad poes müüdavad keraamilised närilisete toidunõud...need on muidugi kallimad, kui plastikust...aga minu jänesel on täitsa tavaline kasside plastikust toidunõu, mis on alt poolt laiem (kindlasti oled poodides näinud), seda ta ei saa ka käppa peale pannes ümber ajada, aga vb on see rottidele liiga suur, ma ei tea... :P Aga jah...keraamilisi ma soovitan küll, need nii rasked, et rott seda nii lihtsalt ümber ei aja ;)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Toidukausiga probleem..

PostitusPostitas Kissu » 10. juuli 2004, 22:47

Need keraamilised on suhteliselt kallid siiski. Need plastmassist, ei tohiks aga niikallid olla. Võidolla isegi mitte looma poest, vaid mina ostsin koerale sellise korraliku metallist 19 krooniga kusagilt sellisest pudipadipoest. Plastmassist olid seal üldse umbes 10 rahaga müügil. Seega otsi vaata ja uuri. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 (Teema autor) » 10. juuli 2004, 22:59

Mulle meeldib rottidele papist maju ehitada,ma proovin ehitada papist toidukausi mingisuguse.Ei usu et õnnestub aga proovin ära.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toidukausiga probleem..

PostitusPostitas liliah » 10. juuli 2004, 23:17

Papist toidukausiga on see probleem, et see vettib ajapikku läbi. Aga muidugi on lihtne uus teha. Minu rotipuuriga käis kaasas selline koertekausi moodi suuremat sorti toidukauss, metallist. Sellel on kummist ääred (mida rotid muidugi jõudumööda ära närivad :P), püsib ka seetõttu paremini puuris. Minu kolm rotti on asjaga väga rahul, 2-3 kuu jooksul pole see kauss mitte kordagi pahupidi olnud... Prismas näiteks maksid sellised kausid ka kuskil paarkümmend krooni, ma arvan et tasub proovida :?:
liliah
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toidukausiga probleem..

PostitusPostitas m » 11. juuli 2004, 09:00

Meil on aeg-ajalt toidukaussideks ka purgikaaned, eriti hästi püsivad püsti vanad rasked tuhatoosid.
Ja neid kergeid plastkausse olen teibiga seina-põranda külge kinni pannud.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toidukausiga probleem..

PostitusPostitas liliah » 11. juuli 2004, 09:01

Oh jaa, tuhatoosid läksid meelest - ise pole tubakasõber :P, aga see on väga hea variant!
liliah
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toidukausiga probleem..

PostitusPostitas Marit » 11. juuli 2004, 14:29

Mul on jänkudele ostetud selline metallist toidukauss, mis kruvitakse puuri seina külge. Väga mugav variant, sest sinna ei saa sisse pissida, saepuru täis ajada, ümber lükkata, katki närida jne.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Toidukausiga probleem..

PostitusPostitas sphinx » 11. juuli 2004, 14:52

Ma oleks ka keraamilist soovitanud...
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Toidukausiga probleem..

PostitusPostitas Andra » 11. juuli 2004, 16:26

Tuhatoosid on head küll! Minu rotil oli varem see. Nüüd uues puuris oli kaasas koerte-kasside toidukauss. See küll ümber ei lähe. :wink:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 11. juuli 2004, 18:20

Minul on rottidel plastmassist toidukausid, sellised, mida seina külge hõlpsasti kinnitada saab. Hinda ma ei mäleta, aga neid on mitmes suuruses müügil. Minu arust on need väga head, kuna neid ei anna seinaküljest lahti kangutada ja ümber lükata :) Keraamilised söögikausid on kah muidu head, aga minu rott-paskaagid lükkavad need lavatsitelt maha(kui väga mürakas kauss on, siis vast ei jõua).
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 11. juuli 2004, 18:28

Mariti pakutud variant on ka väga hea! Sinna ei saa miski sisse minna ja ümber lükata ka ei saa.
Selliseid võib leida näiteks Rocca al Mare kaubanduskeskuse lemmikloomapoest. :)
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 11. juuli 2004, 21:24

Mina olen kõiki variante proovinud ja pidama jäänud keraamiliste juurde. On küll kallid osta, aga kenad on ja piisavalt rasked. :) Ja mul on neid suuremaid (jänese ja merisea) ja väiksemaid (hamsude omad). Ühele-kahele rotile on need väiksemad parajad, minu kambale on need magustoitude jaoks parajad (ei anna kuigi palju korraga).
Enne seda parimad olid lindude puuri külge kinnitatavad. Peamine probleem oli, et kas saaks kuidagi kinnitust ja kaussi eraldi kasutada, et saaks kausi täitmiseks välja võtta. Eriti meeldisid mulle metallist kausid, paar tükki on alles ka veel.
Üldiselt on siin kõiki häid variante pakutud. :) Mul on tibiudele pandud üks suurem tuhatoos veega, et kui tahavad siis joovad või pesevad seal.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Laura188 (Teema autor) » 11. juuli 2004, 23:18

Angel kirjutas:Minul on rottidel plastmassist toidukausid, sellised, mida seina külge hõlpsasti kinnitada saab. Hinda ma ei mäleta, aga neid on mitmes suuruses müügil. Minu arust on need väga head, kuna neid ei anna seinaküljest lahti kangutada ja ümber lükata :) Keraamilised söögikausid on kah muidu head, aga minu rott-paskaagid lükkavad need lavatsitelt maha(kui väga mürakas kauss on, siis vast ei jõua).

Selliseid olen ma vist isegi näinud.Võiks ka proovida. :)
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas betzikaz » 11. august 2004, 23:59

kindlasti teate neid Salvesti supipurkide kaasi?!minu roti kausiks on see kaaneke!ma pistan selle võre vahele ja väike ots jääb välja et saaks tagasi tõmmata...sinna mahub just sobiv hulk toitu 1 kuni 2 roti jaoks...kui on rohkem rotte saab rohkem kausse panna...kiire ja lihtne....ei maksa praktiliselt midagi(maksad ju ikkagi supi eest mis purgis on...)ja minu rott ei aja kunagi seda ümber sest see on võre vahel
betzikaz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 12. august 2004, 08:08

betzikaz kirjutas:kindlasti teate neid Salvesti supipurkide kaasi?!minu roti kausiks on see kaaneke!ma pistan selle võre vahele ja väike ots jääb välja et saaks tagasi tõmmata...sinna mahub just sobiv hulk toitu 1 kuni 2 roti jaoks...kui on rohkem rotte saab rohkem kausse panna...kiire ja lihtne....ei maksa praktiliselt midagi(maksad ju ikkagi supi eest mis purgis on...)ja minu rott ei aja kunagi seda ümber sest see on võre vahel

Heh!!Mul on liivahiirtel nii kuna nemad ajasid kogu aeg nõud saepurutäis või ajasid ümber. Panin selle algul lihtsalt teisele korrusele aga nad lükkasid selle alla. Ja lõpuks panin kah üke otsa võre vahele ja seisab ilusti.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rottide toidukausid

PostitusPostitas Konoichi » 13. august 2004, 21:44

Enne seda parimad olid lindude puuri külge kinnitatavad. Peamine probleem oli, et kas saaks kuidagi kinnitust ja kaussi eraldi kasutada, et saaks kausi täitmiseks välja võtta. Eriti meeldisid mulle metallist kausid, paar tükki on alles ka veel.

Minu rotil on praegu roostevabast terasest kauss, mille kinnitus käib ilma kruvideta võre külge, kaussi saab välja võtta ilma kinnituseta.
Tegu spetsiaalse närilistekausiga, sain selle Tartust Annelinna keskuse loomapoest. Loomale meeldib. Enne oli plastmassist seina külge kinnitatav kauss, mis suvatses kinnituse juurest puruneda kui peal kõõluti.
Täiendus 06.09.2004
Tallinnas Kristiine keskuses nägin linnukausse, mis on sarnased minu roti kausiga, aga suuremad. Roti nõu läbimõõt on ca 8 cm.
Viimati muutis Endised kasutajad 06. september 2004, 17:55, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rottide toidukausid

PostitusPostitas nuu » 16. august 2004, 11:04

Raskete keraamiliste või klaasist kaussidega on kah üks häda - kui see mõnelt ülemiselt riiulilt alla lükatakse ja mõni teine loom seal all juhtub olema, siis... Mina vähemalt julgen neid ainult puuri alumisel korrusel kasutada, aga seal aetakse nad kiiremini prügi täis.
Varem olid mul puuri ülemisel korrusel plastikkausid (need, mida igas loomapoes müüakse, kummiriba alumises servas.) Kummiriba takistas neid paigast libisemast. Aga Nell otsustas ühel hetkel kummiribad hävitada...
Järgmisena vist katsetan neid puuri külge kinnitatavaid terasest kausse, millest Konoichi rääkis.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 17. august 2004, 11:58

12.- linnu toidu kauss võre külge kinnitatav. Novaluksist ostsin 14.90 keraamilise kausi, raske ja mõnus.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rottide toidukausid

PostitusPostitas Laura188 (Teema autor) » 17. august 2004, 13:43

Mul on nüüd natuke paremad toidukausid.Ümber ei lähe aga võivad vahel ajada natuke saepuru sisse.
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. august 2004, 17:39

Minu rotul on selline alt laienev näriliste toidukauss aga ta pöörab sellegi ikkagi ümber ja siis pärast otsib kaevab puuri pudis ja otsib sealt toitu. Talle nagu meeldiks see :P sest kaus ise nii kergesi ümber ei lähe :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 23. august 2004, 19:28

aga muidu on ka Ülemiste kaubanduskeskuse loomapoes müüa rauast lemmikloomade söögikauss mis käib puuri külge..
tahaks endale ka selle osta neid on sial erineva suurusega ka...
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 29. august 2004, 16:33

Mul on hästi pisikene klaasist kausikene... see piisavalt raske et mitte ümber minna.... ja teiseks kausiks on tuhatoos :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. jaanuar 2005, 17:26

Mul on väga hea toidukauss. See maksis 10 krroni, sellel on paras suurus ja see ei lähe ümber, see on küllaltki sügav, kuid väike, mis on samuti hea, ei võta nii palju ruumi. Hermine on väga rahul:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 14. jaanuar 2005, 20:28

Minu rott ajas ka koguaeg oma söögi nõu ümber aga siis vahetasin plastmassi keraamilise vastu ja nüüd ei jõua ta kaussi ümber ajada.
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 15. aprill 2005, 11:15

Mul oli probleem leida rotile sobiv joogitops. Spetsiaalset ei saa ma ta puuri panna ja panin kõigepealt plastmassist, mille ta ajas kohe siis ümber, kui ma selle talle puuri panin. Lõpuks leidsin ühe suhkrutopsi, mis on keraamiline ja jälgisin rotti ja nägin veel, et ta isegi joob sealt, kuigi ta oli harjunud jooma spetsiaalsest joogitopsist. Ümber pole ta seda suhkrutoosi veel õnneks ajanud. Ajutiselt vast sobib. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotiplika12 » 17. mai 2005, 17:47

Loomapoes maksavad plastmassist nõud maksimum10-15.-
Aga saab ka ise mõne väikse kausi võtta mis on alt laienev!
rotiplika12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 18. mai 2005, 14:18

"Pilleriin"Mul oli probleem leida rotile sobiv joogitops. Spetsiaalset ei saa ma ta puuri panna ja panin kõigepealt plastmassist, mille ta ajas kohe siis ümber, kui ma selle talle puuri panin.
Mul oli endal sama asi et ei saanud joogipudelit puuri külge panna(mul oli selline akvaariumi moodi) aga siis liimisin joogipudeli külge iminapa ja nii seisis ta puuri seinal küll.
Muidu missugune puur sinul on?
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 18. mai 2005, 22:02

Mul on praegu roti jaoks kaks purgikaant, kus ühes on kuivtoit ja teises on tavaliselt jogurt, kohupiim, vorst, liha kondiga, kapsas vms. Neid kaani ta maha ega ümber ei aja. Eemaldasin puurist keraamilise suhkrutopsi, mis oli algselt Berta jooginõuks mõeldud, kuna leidsin üles oma spetsiaalse joogipudeli.
Mul oli selline läbipaistmatute seintega suur kast, kus ta elas ja sinna ei saanud panna sellist joogitopsi nagu tahtsin. Nüüd siis Bertal normaalne puur, kuhu sain ka spets joogitopsi panna. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline