[Ülevaade] Ferplasti "Jenny" puur

Puurid, sisustus, mänguasjad ja palju muud.

Moderaatorid: E4-, Amelia

[Ülevaade] Ferplasti "Jenny" puur

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 22. detsember 2003, 14:44

Pilt
http://www.petsathome.com/

hmm. huvitav oleks teada, mida sina, Liisa, Jenny-puurile ette heidad...
ise olen hirmsasti hädas ainult sellega, et puuri sisule pääseb ligi vaid kolmest tibatillukesest luugist, mis muudab igapäevase puhastamise üpris tülikaks...
aga Jennyl on ka üks suur eelis, kui võrrelda minu vana meriseapuuriga või tõenäoliselt ka nende ameerika menupuuridega (Martin's Cages): puurivõre on nii tihe, et rotil ei ole võimalik seda närida. :D Sa ilmselt ei kujuta ettegi, kui tüütu võib olla üks loom, kes ööd otsa lõka-lõka-lõka oma puuri varbu närib. :evil: Praegu on mul Jenny ja seesama merisea puur kokku ühendatud ja seal siis käib Turn aeg-ajalt vanu häid aegu meenutamas ja trelle töötlemas, aga vähemalt on mul alati võimalus kahe puuri vahelt luuk kinni lükata ja elukas Jennisse sulgeda, kui asi hilistel öötundidel või varastel hommikutundidel minule liiga piinavaks peaks muutuma :)
aga mispärast need Martin's puurid nii popid on, sellest ma küll aru ei ole saanud. neil on ju kõik vaheriiulid võrepõhjaga...? Minu oma tehtud puuridel (neid on kokku olnud 3 tükki) olid ka vaheriiulid traatvõrgust, aga kui ma mitmelt poolt lugesin, kui ohtlik ja ebamugav selline asi võib roti jalgadele olla, siis otsustasin loobuda, kuigi ei saa salata, et jube mugav oli, kui kõik pabulad läbi ülemiste riiulite puuri alla hunnikusse pudenesid... mingiks litter-traininguks ei näinud ma siis veel üldse mingit põhjust :?
ja siis olen ma veel mõelnud, et kui sul puuris nii palju riiuleid on, siis nagu ei jää niisama ringi rallimiseks ju peaaegu üldse ruumi? Kui ma mõtlen näiteks oma armsa hullumeesle Kuubiku peale, kes puuris peaasjalikult hüpeldes ringi liigub, siis mulle küll tundub, et palju tihedamaks oma puuri enam ajada ei tahaks (praegu 3 nurgariiulit ja uus suurem ja ilusam võrkkiik-riiul), no võib-olla üks riiul veel..., aga siis on küll vist viimane piir... :|
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Puur Jenny

PostitusPostitas Liisa » 22. detsember 2003, 16:06

No esiteks jah see, et uksed võiks olla suuremad. Kõige parem, kui kogu katus pealt ära käiks. Sest merisea majad ei mahu mujalt kui sellest suurest uksest läbi ja puuri puhastada on ka raske.
Puurivõret pole mul õnneks ükski rott närinud. Aga Kratt sai hakkama sellega, et näris ühe korruse nurka - ja usu mind, see polnud mitte vaiksem kui võre närimine. :P
Martin'si puurid on lihtsalt soodsama hinnaga kui teised seal müüdavad. Ja neid on võimalik lamedaks kokku panna. (Oi see oli punnimine, et Jenny Tallinnast Tartu saada!) Ja sa võid endale ka eritellimusel puuri lasta kokku panna, just sellise, nagu ise tahad. Ja ise valid, kas ja mida sa korruste katteks kasutad.
Traadist vahepõranda kahjulikkus on vaieldav. Jah, see on probleem vanale rotile, kellel tagajalgade kontrolliga probleeme on. Aga 'bumblefoot' on sama tõenäoline tekkima ka plastkorrustega puuris ja on üleüldse päriliku eelsoodumusega.
Mu tibidel on 'suvila' - 3-kordne hamstripuur, kus nad vabakäigul olles losutamas käivad. Selle korrustele olen riidest katteid visanud, et neil pehmem oleks. Jenny puuris olen ka vanu teksasääri katteks visanud, sest muidu magavad tibid pissiloigus. (Ja nemad veel räägivad, et selline marineerimine on poistele omane! Häh!) Seega nädalas kaks masinatäit tibide pesu.
Ei, ringi rallimist see riiulite ja torude arv küll seganud pole. :) Nüüd on plikad muidugi juba aastased ja nii palju ei jookse. Või kui, siis selleks, et minult või kelleltki teiselt näpatud hea pala kuhugi ära ladustada. Päris muljetavaldav, kui ligi pool kilo musta rotti rõõmsalt kalpsab. :roll:
Tembu on mul praegu kõige aktiivsem. Plikad ei taha teda veel päris omaks võtta, niiet koos puuri panna pole julgenud. Ta elab mul lahtiselt laual ja kogu aeg ronib, tiirutab, siiberdab, ronib õlale, märgistab hiire ära, jalutab üle klaviatuuri, jne. Vanust on tal ligi poolteist aastat. Niiet võibolla kastreeritud isased ongi aktiivsemad. 8)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 22. detsember 2003, 19:10

Puurivõret pole mul õnneks ükski rott närinud. Aga Kratt sai hakkama sellega, et näris ühe korruse nurka - ja usu mind, see polnud mitte vaiksem kui võre närimine.

Aga vot ei usu! Turn on kah vahel viimases hädas riiuleid ja muid plastikosi närima hakanud, kui teda meriseapuuri trellide kallale ei lasta, aga selle tegevuse käigus kuuldavale toodavad helid on ikka poole vähemate detsibellidega mõõdetavad. Või on metallikilin lihtsalt läbilõikavam? no ei teagi... igatahes on see parasjagu jube... Ja nüüd naad närivad vahel Kuubikuga koos mõlemad kõrvuti seal. Oled sellest pääsenud ilmselt lihtsalt tänu piisavalt tiheda võrega puuridele...
Traadist vahepõranda kahjulikkus on vaieldav
Jah. minu meelest on nii, et kui traatpõrand kinni katta, siis kaovad ka selle eelised sileda põranda ees, nii et olekski nagu mõttekam kohe sile põrand teha. Kui ta aga kinni katmata jätta, siis tundub mulle ikkagi, et seal ilmselt ei ole väga mugav paljajalu peal käia, pealegi kuni ei ole absoluutselt kindel, et bumblefooti tekkel oluliseks teguriks ei ole tõepoolest võreline puuripõhi, seni on vist kaval pigem karta kui kahetseda? Äkki peaks jõuludeks rottidele üleüldse saapakesed meisterdama :P
Ja veel traatvõrgust: Kuigi kasutasin kõige tihedama silmaga võrku (7x7 mm), mida poest leidsin, õnnestus mõlemal rotil, kes selle peal elasid, ikka vahete-vahel mingil moel varbaidpidi sinna kinni jääda. paar korda tormasin kisa peale kohal ja nägin ise, mõnikord avastasin ainult hiljem paistes varbaid...
Martin's Cage'dest niipalju, et tõenäoliselt teeks üks vähegi osavam meistrimees ka siinsamas eestis vähemalt sama uhke puuri ka vähema rahaga valmis, ainult et ise pead siis nii palju vaeva viitsima näha, et talle korralikult valmis joonistada, mida sa täpselt tahad. Noh üldiselt mind jätavad need puurid seal küll üsna külmaks... igatahes ei kuulu need nende asjade nimistusse, mille pärast ma pisut nukutsen, et sellises kõrvalises paigas nagu Eesti elan...
Aga see marineerimise teema on küll valus. :? Turnil on see komme ka juba väikesest peale olnud. Nüüd on tema kuudil imavat materjali täis topitud topeltpõhi all (vot siin on mul senini traatvõrk kasutusel), et õhk läbi käiks ja ta ei saaks paljal puuripõrandal põõnutada. Enamasti magavad nad Piksliga küll õnneks hoopis võrkkiiges, millega pole üldse muret. Minu võrkkiige uusimal mudelil on nüüd pesu vahetamine ka supermugav, pole enam vaja mingeid traate lahti harutada ega midagi :) ise olen endaga ikka hästi rahul :) Riiulitel ei ole veel kedagi magamas näinud, eelistavad ikka igasugu urkaid või kiike, Kuubikule millegipärast meeldib aga saepurukastis magada :)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas m » 23. detsember 2003, 23:10

eee...
Martini puur, Jenny puur...
ma ostsin oma rotipuuri poest, on vist selline nagu Liisa Possega pildil. kolme ukse ja kahe riiuliga. Ühe võtsin välja ja teise võtan vist ka. Redelitel ei näinud samuti mõtet, Triiplõug ronib nagunii mööda seinu-võrkkiigesid.
Aga paraku jah võrkkiik kõlbab meil ainult sillaks pessa.
Pesasid on olnud mitu, konkurentsitu lemmik ja püsimajäänu on plastist õllepudeli keskosa, millele lahtise varbaga sokk ümber tõmmatud, nii et mõlemast otsast saab sisse-välja, aga uks vajub nagu suht kinni ja mõnus pime on. Pesa on kummiga lae küljes kinni.
Kuna Triiplõug päeval nagunii vaba pidamise peal on, siis erilist vajadust vist täiendavate atraktsioonide järele pole, aga loeks ikka meeleldi, millist lisavarustust teised rotid armastavad
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. detsember 2003, 00:12

kõige tihedama silmaga võrku (7x7 mm), mida poest leidsin,

Nojah. See on tõesti suurem vahe kui hamstripuuris eales leidub. Hamstripuuridega pole kordagi kellelgi probleeme olnud - õnneks.
Martin's Cage'dest niipalju, et tõenäoliselt teeks üks vähegi osavam meistrimees

Kusjuures midagi sellist ma kavatsengi oma järgmise puuri puhul ette võtta. :) Minu Jenny on suurest kasutamisest enam üldse mitte nii nägus kui sinu oma. Aasta või paari pärast võiks selle välja vahetada. Või siis, kui rikkaks saan.
Minu võrkkiige uusimal mudelil on nüüd pesu vahetamine ka supermugav,

Palun pilti!
Riiulitel ei ole veel kedagi magamas näinud

Individuaalne eelistus. Mul vahel on keegi ennast vaevaga hamstri majakesse toppinud (viimasel ajal on tagajärjeks see, et majal tõuseb katus pealt), aga enamasti on kuskil ka kahe-kolmene rotikuhi. Vahel lausa korrapäraselt valge-must-valge-must-valge (aga pildistamiseni nad paigal ei püsi).
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. detsember 2003, 00:16

m kirjutas: Martini puur, Jenny puur...

Martin on http://www.martinscages.com ja Jenny on siin lehel http://www.ferplast.com/uk/page_1218.html
Triiplõual näib väga mõnus puurisisustus olevat. :) Sellist pesavarianti, et pudelist ja sokiga, ei tulegi meelde, et kohanud oleks.
Kui ta sul vabapidamisel on, siis õigem on vast öelda, et ta ei vaja suuremat puuri, aga lisaatraktsioonidest on rottidel alati rõõmu. Teen eraldi teema, siis saavad teised ka lisada.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 29. detsember 2003, 20:52

Nojah. See on tõesti suurem vahe kui hamstripuuris eales leidub. Hamstripuuridega pole kordagi kellelgi probleeme olnud - õnneks.
:shock: no vaata kasvõi sedasama hamstripuuri, kus Bosse pildil sul põõnutab... 7mm x 7 mm on ikka kohe kindlasti väiksem! :?:
Palun pilti!

pildistama ei viitsi hakata ja ega see midagi nii hirmus geniaalset nüüd ka ei ole. Põhimõttelt sarnaneb tavalise inimeste võrkkiigega. tegin nii: ostsin ehituspoest ümarliistu ja neli pisikest aaskruvi. saagisin pulgast parajalt pikad jupid (25 cm vist oli), keerasin otstesse aaskruvid, mille aasadest on mugav läbi panna sellised samasugused konksud (või kuidas neid nimetada), nagu on nendel igasugu ferplasti riputatavatel torudel jne; leidsin need peale pikka otsimist lõpuks abakhani kangapoest muuseas... nii ja kahe pulga vahele tõmbasin pingule jupi trikotaazhtoru (kuna mul kodus sobivat särgikest kaltsukotis ei leidunud, siis ostsin poest) läbimõõt oli kusagil 40 cm, nii et kui puuri laius on 50 cm, siis on see mõnusalt pingul, kui keegi parajasti peal ei oleskle. Totaalse pesuvahetuse korral pean ainult mõlemal pulgal ühe konksu lahti laskma, aga kuna olen laisk, siis vahetan nagunii ainult kord nädalas seda riidetoru, muidu saab mõnda aega läbi lihtsalt aeg-ajalt toru edasi liigutades - keeran rottidele külje alla sellise koha, mis enne oli pulga juures ja on seega veel puhas...
ainus kord, kui kuubik on seal kiiges maganud, siis tema kasutas seda pisut teistmoodi - ronis riidetoru kahe kihi vahele - seega oli tal lausa baldahiiniga voodi :)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 29. detsember 2003, 20:56

eee...
Martini puur, Jenny puur...

vabandust. tegelikult ei olnudki see alguses eraldi teema, vaid ma lisasin oma siinse esimese teksti mingi teise teema alla, kus olid lingid nendele puuridele juba olemas...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 29. detsember 2003, 20:58

Hm.. mõõdan selle varbade vahe kodus üle! Ju mul on siis väga graatsilised rotid seni olnud, et probleeme pole. :roll:
Aga kas sa võiks oma kiige kirjelduse kiikede teema alla ka kopeerida? Sellise kirjeldusega kiike pole ma veel kohanud, päris originaalne idee. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 29. detsember 2003, 21:10

kiike pole ma veel kohanud, päris originaalne idee.

hm. mina just leidsin kusagilt sarnase õpetuse (küll peale seda, kui enda oma valmis olin teinud). Aga no tegelt ma võin ju ürtada ka seda kiike kuidagi piltlikulmalt kirjeldada.. et siis pldistan mõni päev ikka üles ja näitan teistelegi, kuidas teha, kui sa nii arvad :oops:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jenny puuri plussid ja miinused

PostitusPostitas PrinCess » 31. oktoober 2008, 01:18

Mina kavatsen ka endale Jenny puuri osta- kohe kindlasti!
(tegelikult nõuan vanematelt seda endale sünnipäevaks) :razz:
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas alpachino » 02. november 2008, 13:53

Vali midagi Jennyst paremat. Jenny luugid on pahades kohtades ja kaks luuki on liiga väikesed.
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas PrinCess » 02. november 2008, 14:34

Umm. :umm: Mul on Jenny puur juba käes. Kuid hetkel veel selline nagu ta algul oli. Eile sain puuri. Täna lähen sisustust ostma. Minu arust on puuri luugid päris normaalsetes kohtadest. Rotud saan alati kenasti kätte, ise tulevad jooksuga kättmööda üles. Ja puhastada ka lihtne seda puuri minumeelest. Mõne päeva tagant saepuru ja korrused lapiga üle tõmmata. Ning nädala lõpus teha üks suur-suur puhastus. :razz:

Merkzus- mind huvitab, kas ostsid need pehmed pesad loomapoest või meisterdasid ise?
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas Merkzus » 04. november 2008, 00:17

Jenny puur on tõesti väga hea ja tugev puur.Ja need luugid on täpselt õigetes kohtades.Minu meelest pole ka seda raske puhastada.

PrinCess: see suur pesa kõige üleval on viru lemmiklooma poest ostetud (ka ferplasti oma) ja selle nimi on relax 38.Samaoodi ka see kiik,see on tegelikult tuhkrutele mõeldud aga sobib ideaalselt rottidele.Valge pesa on prismast ostetud,see on imikute talvemüts (olin laisk ei viitsinud ise meisterdada ja see sobib ideaalselt).
Kasutaja avatar
Merkzus
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 4
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas Kissu » 04. november 2008, 08:30

Pilt

Eks see ole vist maitse asi. Mina enda plikadele küll enam Jenny puuri ei ostaks, eriti kuna on palju ilusamaid ja asjalikumaid puure - sel ajal kui mina selle ostsin oli see suhteliselt ainus suur puur loomapoodides.

Uste asukoht on vaid üks mitmest negatiivsest küljest. Ustest aga nõnda palju et, kui puur vähegi huvitavamalt sisustatud on torude jms., siis ega sa rotti sealt kiiresti kätte ei saa küll. Selle kiiresti all ei mõtle ma mitte seda, et neid õhtuseks jalutuskäiguks välja saada vaid näiteks tutvustamisel, kui rotid esimest korda koos puuris on ja vaja on kaklust lahutama minna. Selle aja peale, kui sina kusagilt Jenny luugist ennast rottideni upitad võib juba hilja olla.

Teiseks suuremaks miinuseks on see, etJenny läheb partamatult paari kuuga koledaks, kui sa just võre osa traatharjaga iga nädal ei pese. Lõpuks ei aita ka traathari enam ja ega algsesse välimusse pärast mitme aastast kasutamist teda enam taastada ei annagi. Samas kui üle värvitud võredega puurid on kenad ja ilusad ikka päris kaua.

Positiivne külg on sellel puuril küll see, et kiikesid on sinna suhteliselt mugav teha. Samas minu jaoks jääb ta lisaks kõigele muule juba lihtsalt väikeseks. :mellow:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas Mercar » 04. november 2008, 08:53

Ütleme et minagi ostsin Jenny, kui midagi paremat saada polnud ja niikaua kui midagi asjalikumat saada polnud olin ka sellega üsna rahul. Kuigi oli mõttes ise kapist puur teha (midagi sellist), aga polnud sobivat kappi. Korraliku täispuidust kapi ostmine oleks olnud kallim kui Jenny...
Nüüd nüüd, kus on saada puurid, mis on tervest ühest küljest avatavad (Ferret Nations ja sarnane ka tihedama võrega emastele rottidele) ei ostaks ma küll Jennyt. Selliselt (nagu FN) avatav puur on ikka tunduvalt mugavam nii puhastamiseks kui ka lihtsalt igapäevaseks rottidega tegelemiseks.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas Merkzus » 04. november 2008, 11:22

Selle mustade võrede jutuga olen küll nõus,seda annab jah puhastada.Aga muu koha pealt mulle täitsa meeldib Jenny,mugav ja hea on seda sisustada.Eks muidugi tahaks ka omale kas siis seda ferret nationit või ferret towerit,aga arvestades nende hinda (ja eriti veel seda et seda ferret nationit peab tellima välisriigist sisse) siis läheb see kogu kupatus väga krõbedaks.
Sellegipoolest leian ma et Jenny ja üldse ferplasti puurid on etemad kui näiteks imaci puurid.Need ei istu mulle absoluutselt.Et täpselt nagu õeldud,eks see ole maitse asi :D
Kasutaja avatar
Merkzus
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 4
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas Mercar » 04. november 2008, 11:33

Merkzus kirjutas:(ja eriti veel seda et seda ferret nationit peab tellima välisriigist sisse) siis läheb see kogu kupatus väga krõbedaks.

FN-i ei pea tellima. Hortese kaubanduskeskus müüb. Ja kui hetkel neil ei ole siis nad ise tellivad ja saab sealt osta.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas Merkzus » 04. november 2008, 11:41

No siis küll,seda ma ei teadnudki.Ma vaatasin seda välismaa lehtedelt.Aga tead sa ka kui paljuga nad seda müüvad?
Kasutaja avatar
Merkzus
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 4
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas Mercar » 04. november 2008, 11:58

Väike otsing andis tulemuseks
Diana kirjutas:3700 kr, müügil Hortese keskuses Tallinna lähedal.
Aga puur on seda väärt (arvestades et puur ka enam kui 2* suurem kui Jenny).
Diana kirjutas:Mõõdud on 158 * 63 * 91 cm (+- 1 cm).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas Merkzus » 04. november 2008, 12:49

Seda kindlasti.
Kasutaja avatar
Merkzus
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 4
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas alpachino » 06. november 2008, 14:34

Jenny koha pealt nii palju, et minul on praegu puuri sisustamine käsil ja seda on ikka tõeliselt ebamugav teha :evil: .
Parema ja suurema puuri ostan tulevikus, kui olen jalad alla saanud ja elan omaette.
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas Molly » 06. november 2008, 16:00

Kissuga täiesti nõus. Umbes aastakese olin ma Jennyga täiesti rahul. Ja siis algasid probleemid. Eks katsu sealt konkreetset rotikest kätte saada, kui peaks olema vajadus kiiresti arstile minna ja ka teised ei suvatse puurist välja tulla. :wacko: Selleks, et puuri korralikult puhastada, tuleb kogu kupatus üksipulgi lahti lammutada, sest mõne ajaga koguneb riiulite ja kruvide vahele mingi soga. Riiulite tagasi kruvimine on täielik tüütus. Kõige hullem on aga see olukord, kui mõni rotike on läinud vikerkaaresillale ja teised on kergelt paanikas ja shokis ning puurist välja ei tule, kuid tegutsema peaks kiiresti. Ma ei oska isegi enam kokku lugeda, kui mitu korda on mul murdunud küüned seda pealmist kupatust koos kogu tränaga maha tõstes ja kui mitu korda on olen pidanud rotusid ärritama ja ehmatama neid luukide kaudu välja koukides. Loomulikult tulevad nad rõõmuga, kui tegemist on tavalise jalutama minekuga, kuid kuidagi koukima tuleb hakata siis, kui on kiire ja just siis ronitakse puuri tagumistesse nurkadesse, lebotatakse riiulitel, kuhu käsi hästi ei ulata, poetakse torudesse. Mõtlen kergendusega, et õige varsti saan piigad juba uude puuri kolida.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas alpachino » 06. november 2008, 18:45

Jenny tõstmiseks sidusin mõlemale puuri küljele ise sangad.
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasutajate rotipuurid ja nende sisustus

PostitusPostitas Diana » 13. november 2008, 23:45

Molly kirjutas:Selleks, et puuri korralikult puhastada, tuleb kogu kupatus üksipulgi lahti lammutada, sest mõne ajaga koguneb riiulite ja kruvide vahele mingi soga.


Mina kasutan selliste kohtade puhastamiseks väikest aurugeneraatorit. Kui teha seda regulaarselt enne, kui sinna tõepoolest märgatav mustus tekib, ei ole vajadust koristamise ajal kõik aksessuaarid välja võtta.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist