Plastmassist kastid puuri asemel?

Puurid, sisustus, mänguasjad ja palju muud.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Plastmassist kastid puuri asemel?

PostitusPostitas kasutaja0 (Teema autor) » 11. jaanuar 2015, 12:46

Hei!
Internetis on igasuguseid meetoode ja asju, kuidas teha ise odav puur oma lemmikule. Kas keegi teab nendest midagi ja on kogemusi? Ning kas üldse selline puur sobiks rotile? Sooviksin võtta endale varsti roti(esimese). Kõik vastused on teretulnud. :rofl:

Siin on mõned pildid, et kõik aru saaksid :roll:

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
kasutaja0
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 4 korda
Vanus: 17
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Plastmassist kastid puuri asemel?

PostitusPostitas Mercar » 11. jaanuar 2015, 13:05

Ma usuks, et see on odav lahendus nö haiglapuuriks. Ehk puuriks kuhu üks rott teistest eraldi elama panna kui ta on haige ja näiteks ei saa või ei peaks ronima (nt opist taastuv rott).
Päris puuriks on need kardetavasti väiksed (sõltub mõõtudest muidugi). Rottide puur peab olema pigem kõrge kui piklik, kuna rotid tahavad ja peavad saama palju ronida. Sellised kastid aga enamasti ei ole kõrged. Piltidel olevad nt ei ole sobiva kujuga. Sinna on samuti väga keeruline korruseid / eri tasapindu teha, kuid rotile ronimise jaoks on neid aga vaja. Nagu alumiselt pildilt näha siis on kauss ja vesi (kausiga) all puuripõhjas. Ehk ilmselt ei ole leitud võimalust joogipudeli kinnitamiseks (joogipudel on parem kuna sinna ei lenda sodi sisse / see ei lähe ümber, ehk sellele saab puhta vee allikana kindel olla).
Lisaks on muidugi võimalus, et rott närib ennast sellest kiirelt välja. Päris puuride ülemine osa metallist ja sealsed korrused ja põhi on väga tugevast plastist. Need kastid aga enamasti painduvast ja õhukesest materjalist...

Ehk hädaabinõuna ajutiseks puuriks on see hea lahendus, kuid nö päris puuriks seda kindlasti ei kasutaks. Soovitan rotipesas eri kasutajate (Kissu, Samton jt) rotipuure vaadata et saada aimu milliseid puure nad vajavad.

Sinu jutust jääb mulje et plaanis on üks rott võtta. Igaks juhuks tuletan meelde et rott on karjaloom ja neid peaks vähemalt kahekesi või suurema grupina pidama (kõik muidugi samast soost).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 41 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron