Mitu rotti mu puuri mahub?

Puurid, sisustus, mänguasjad ja palju muud.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Mitu rotti mu puuri mahub?

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 17. detsember 2003, 12:51

Rotipuuri mahutavuse kalkulaatorid:
http://www.rattycorner.com/odds/calc.shtml
http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/


Seda arvutust ei tasu puhta kulla ja absoluutse tõena võtta, kuna tegelikult loeb ka see, mitu korrust sul puuris on ja kas sul on ka pesakaste ja võrkkiikesid ja muud huvitavat. St kui sul on suur linnupuur, millel korruseid polegi, siis sellest suurest tühjast ruumist peakohal pole rottidel eriti kasu.
Küll aga, nagu isegi näed, ei ole hamstripuur rotile paras. Merisea puurist saab aga juba päris hea rotipuuri (nt see 700-kroonine Ferplasti puur).
Veel tasub silmas pidada, et kõrge puur on parem kui laiem, sest rottidele meeldib ronida.
Head puuri valimist!
Viimati muutis Liisa 01. detsember 2005, 01:15, kokku muudetud 1 kord.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Küsimus.

PostitusPostitas Andra » 27. detsember 2003, 21:29

Kui suurt puuri vajaks ainult üks rott ?
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 27. detsember 2003, 21:54

Üks rott vajab nii suurt puuri, kui sa talle osta jaksad. Minimaalselt 3-korruseline traadist hamstripuur. Üksikul rotil on igav - sest sina ju magad öösel, kui tema hea meelega kellegagi suhtleks, ja päeval oled sa kuskil tööl või koolis. No heal juhul tegeled rotiga tund või kaks.
Kahe roti puuriks sobivad väga hästi nii Ferplasti rotipuur kui tavaline meriseapuur - see, millele ka juba sisseehitatud maja sisse mahub. Võrkkiikede või Ferplasti kolmnurkse riiuliga saad sinna teise korruse ka tekitada.
Igasugused kassi liivakasti mõõtu ja väiksemad ühekordsed puurid võib kohe ära unustada - need kõlbavad vaid transpordipuurideks. Ja Aladino on palju ilusam ja mitmekesisem transpordipuur, niiet selleks otstarbeks tasuks pigem see osta.
Iseasi, et ma üksikut rotti üldse pidada ei soovitaks. Hamstrid on need loomad, kellele meeldib elada üksi ning kes puurikaaslase isegi ära tappa võivad. Rotid aga naudivad üksteise seltskonda. Niiet samast pesakonnast ühesoolised rotilapsed oleks kõige parem variant.
Kui sulle on mingeid müüte räägitud, miks rotte mitmekesi pidada ei peaks saama, anna teada. :) Või tule mu kuuest kampa vaatama.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Siretike » 28. detsember 2003, 14:09

Nii palju kui mina näinud olen, on loomapoodides alati ainult hamstrepuure.(vähemalt väiksemates loomapoodides)
Minu puur(laius 25,pikkus 40, ja kõrgus 50 cm) on vist kahele rotile liiga väike??
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 28. detsember 2003, 22:15

Puuride valik oleneb tõesti suuresti sellest, millises poes sa ringi vaatad.
Nt. Tartu suuremad poed (Bettade kett) hakkasid alles hiljuti suuremaid puure pakkuma, aga väikses valikus, kuna nende müügipind on piiratud. Korralikum valik on Sõbra Keskuse loomapoes (Bramhami kett) - seal võivad need olla hetkel ka läbi müüdud, aga saab paluda, et nad kataloogi näitaks ning sealt valida, millist soovid saada.
Tallinnas on väga hea kett Bramhami poed. Need on need, mis enamikus suurtes poodides on - Kristiine, Rocca-al-Mare, jne.
Aga väga hea puur on ka nt. Cave 15 Tris, mida Lontupood 690-ga müüb ja koju kohale saadab. See on 2-3 roti puur vabalt. Kuigi päris pisikesed pojad võivad ehk puurivarbade vahel veel läbi tulla. :roll:
----------------------
Sinu praegune puur on tegelikult isegi ühele rotile veidi kitsas. Rotipoegade paari esimese kuu puuriks ta sobib, aga päriseluasemeks mitte.
Minu rottide puur on 80 x 80 x 50 cm. Viiele kuuekuusele rotile tundus puur kohutavalt suur, aga aastastele on see juba paras. Aastased rotid on ka poole suuremad kui kuukuused. Aastaselt on rott täiskasvanud suuruses ning kasvab ainult rasvavoltide võrra. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas m » 07. jaanuar 2004, 17:20

Kas on üldse vajalik korralik puur rotile, kes nagunii vabalt majas ringi jookseb? Panen ta küll ööseks kinni, aga ise ka tegelt aru ei saa, miks ma seda teen.
Kui nüüd vaikselt hakata mõtlema teisele rotile, siis võiks uus esialgu puuris elada ja kui nad sõbraks on saanud, siis sõltuvalt uue närimiskommetest kas mõlemad vabapidamisel olla või uus siis hakkab rohkem puuris elama ja Triiplõug väljas. Või eelistaksid nad siis olla koos mõlemad sees?
Püüan nimelt välja mõelda, kas vajan tingimata suuremat puuri või mitte.
Praegune on "kolmekorruseline hamstripuur" nagu Liisa rottide suvila.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 08. jaanuar 2004, 01:59

Kuni Triiplõug sedasi vabalt elada saab, ei ole sul tõesti suuremat puuri vaja. Kui sa peaksid kuhugi mitmeks nädalaks minema või mingil põhjusel ei saa tal enam väljas elada lasta, siis võiks muretseda / ehitada nii suure puuri kui vähegi saab. Muidu jääb Triiplõub õnnetuks või lausa kurjaks muutuda.
Noorele rotile ajutise eluasemena pole sellisel hamstripuuril viga. Alguses pead uut rotti kindlasti puuris kinnisena pidama ja aega-mööda vaatama, kas vaba elu neile sobib. Noored rotid närivad igasuguseid asju palju innukamalt!
[Aga ka kõik täiskasvanud rotid, kes minu juurde elama on tulnud, on paari esimese nädala jooksul metsikult närida armastanud (närvidest?). Närimisjäljed mu arvutijuhtmetel on mitte tibide, vaid kellegi poolt, keda ma poleks tohtinud järelvalveta lauale jätta.
Hiljutine näide - Tembu lõi ühe esimese asjana isuga hambad sisse puust meriseamajale. Mu omad rotid polnud kordagi selle peale tulnud, et majaga midagi peale sees magamise ja asjade laostamise teha võiks. Minu õnn, et arvutijuhtmed talle nii huvitavad ei tundunud! Need oleks tal kahe sekundi töö olnud. ]
Rottide tutvustamine
Uue rotiga on alati see mure, et ei tea kunagi, kuidas ta vanaga läbi hakkab saama. Üldiselt peaks olema kergem emaseid omavahel tutvustada, kui isaseid omavahel tutvustada ja noori kergem kui vanasid.
Mõned noorte omavahelised tutvustused võtavad aega viis minutit, misjärel noored rõõmsalt koos mängivad ja magavad.
Ühele täiskasvanule ühe või kahe noore tutvustamine võib olla üsna kerge või lausa võimatu - mõlema poole pealt on lugusid. Või võib see lihtsalt mitu kuud aega võtta - Nuu võib oma kogemusest rääkida.
Täiskasvanud rottide omavaheline tutvustamine on kõige keerulisem. Tembu ja plikad on mul vabalt koos saanud olla alates 10 dets, ja ikka veel tuleb neil omavahel tülisid ja ööseks lähevad plikad oma puuri (kuhu Tembut ei lasta!). Samas Tembu ja Flix olid kuu aega koos, probleemideta - mõlemad isased.
Aga suuremat puuri sa kohe päevapealt ei vaja. Iseasi, et see praegune puur tuleks hoolega desinfitseerida ja küürida ja võimalikult lõhnatuks muuta, enne kui sinna uue sisse paned.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist puuri osta?

PostitusPostitas avalanche » 21. veebruar 2005, 14:55

Kahele rotile:
Pilt
www.ferplast.com

Hea puur, kuid minu arvates võiks olla kõrgem, sest rottidele meeldib ronida. U 1000kr

Pilt
www.ferplast.com
u. 1300 kr

Pilt
www.imac.it

Scoiattoli- selline puur on minu kahel emasel rotil. Jooksuratas on välja tõstetud, sisse pandud rippkiiged, toru (selline nagu Ferplasti puuris Mary) ja iseehitatud riiul. U 800kr + rotile vajalik atribuutika.
Mõõtmeid vaata puuride juurest, need peaksid kahele parajad olema.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millist puuri osta?

PostitusPostitas Kissu » 22. veebruar 2005, 18:53

Minu viiel plikatirtsul on Ferplasti Jenny.
Suurus 80 x 50 x 79,5 cm (5-7 roti puur). Seal on komplektis kohe 2 riiulit, 3 kõverat + 1 sirge toru, üks kaldtee, kaks seinale kinnitatavat toidukaussi ja suur joogipudel.
Tean, et Liisal oli sellises puuris ka 6 riiulit vahepeal, seega sinna ikka mahub ühteteist. Ise ehitasin neile sinna juurde veel kiige, panin jooksuratta (mida minu Font on õppinud jumaldama) ning plaanin veel ühteteist neile lõbustuseks.

Tean, et Suure Hiire kaks rotti elavad ka Jennys ning on kaheksi väga õnnelikud sealse ruumirohkuse üle. ;-)


Ütlen ka selgituseks, et Ferplasti Mary peaks olema kuni 3-me roti puur. Suurus 80 x 50 x 37,5 cm.

Võin ära mainida, et minu Bitt ja Bait elasid algul esimesed 3-4 kuud sellises hamsu puuris: mõõtmed 37 x 25 x 38,5 cm.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 22. veebruar 2005, 19:46

Mulle meeldib rattata Teddy Lux II rohkem - tibidel vana kulunud suvila asemel neid kaks tükki käes praegu.
Kui plaanid esimestel kuudel veel suure puuri jaoks raha korjata, siis võid kasvõi kuskilt kasutatud hamsupuuri võtta. Nii ehk teisiti on oluline, et rotte võimalikult palju välja laseksid ja nendega tegeleksid, et teist suured-suured sõbrad saaks.
Kui suure puuri ostmiseks läheb, siis arvesta 1000 krooniga - kõik hinnalt sinnakanti minevad puurid peaks sobima. Mõnisada rohkemaga saad parema, vähemaga halvema. Natuke on vahet, milline on võrevahe ja siis pead oma rottide järgi teadma, kas nad tuleks sealt läbi või mitte. Ja hetkel Tartu poodides on kehv suurte puuride valik, aga nad saavad kõike tellida, mida me siin viidanud oleme.
Kui suure puuri teha lased (kindlasti on keegi ka Tartust tegemas), siis saad kindlasti alla 1000.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tahan taas rotti!

PostitusPostitas Gerbil » 18. mai 2005, 17:09

Igatsen roti ülimalt intelligentset mõistust :( . Uus rott võtta, tuli mõte, kui lugesin Pisces'e tutvustust, mida rotid temast arvata võiksid 8) . Kuna nüüd elavad roti endises puuris deegud, siis on mulle pakkuda rotile (tjah, kahele jääb vist ikkagist kitsaks :roll: ) väiksem puur.
Pikkus (põrandast puuri ülemise osani): 39cm
laius: 37cm
kaane laius (kaas on samas suuruseski mis põhi..kaas käib lahti üle terve puuri): 29cm
Loodan, et saite puuri mõõtmetest "sotti".
Kas sellisest puurist piisab talle? Kui ma teda natukeseks välja jooksma ka lasen...
Edit: Kui ma lugesin loo uuesti läbi, siis jäi see "piisav" kuidagi kahtlaseks. Tahan ikka head elu talle pakkuda ja kui kõigest hoolimata väike puur sellele kriipsu peale tõmbab, siis võib ju ka paremaid aegu oodata...
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Scratchy » 22. august 2007, 21:29

Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Mercar » 09. aprill 2008, 23:07

See on selline maksimumnumber. Tavaliselt suuremate puuride puhul võiks -2 sellest arvust võtta. Jennysse mahub näiteks väidetavalt 7 rotti. Samas 6 puhul kipuvad juba nägelused tekkima sest nad ei saa soovikorral üksteisest rahu... 5 on sinna suht hea rottide arv. Ja ega 3 ka seal elamise vastu ei olnud. :-)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Scratchy » 10. aprill 2008, 20:23

Mercar, Jenny'sse mahub viis rott, mitte rohkem. :wink:
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Mercar » 10. aprill 2008, 20:34

Paljudel kalkulaatoritel annab valida kas 2 kuupjalga (0,06m3) roti kohta või 1,5 kuupjalga (0,04m3).
Näiteks see annab 0,04m3 puhul Jennysse (saab rippmenüüst valida) 7 rotti. Mis ei ole hea number, aga maksimum...
Sellest oli jutt.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Gerbil » 15. mai 2008, 16:33

Puuri sobivus ei olene ainult kõrgusest. Kui puur juba olemas, siis saab selle sobivust kontrollida siin:
http://www.rattycorner.com/odds/calc.shtml
(height on kõrgus, teised kaks pikkus ja laius)

Ning kui sa saad ise puuri ehitada - mida suurem, seda uhkem. ;) Planeerimisel võid jälle katsetada kalkulaatoriga, et teada mitu rotti sinu tulevasse puuri mahub.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Liismari » 19. oktoober 2009, 17:08

Mitu rotti mahub siis puuri mõõtudega 60x40x60? Kas keegi ei tea?
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Kissu » 19. oktoober 2009, 17:17

Sellisesse puuri võiks lausa 1-2 rotti ära mahutada küll, eeldusel et üks neist 60netest on kõrgus. Oleneb muidugi sisustusest ja välja saamise sagedusest aga tegelikult ei ole see puur nii hirmus tilluke ju midagi. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Kissu » 19. oktoober 2009, 22:01

Kolme korrusega võib korruste vahe jääda veidi kitsaks? Kas need on täis korrused (korrus terve puuri ulatuses)? Ega sul ei ole pilti sellest puurist?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Kissu » 20. oktoober 2009, 18:29

Ütlen ausalt, et sellist parajat kahe roti puuri on vähemalt Tartu loomapoodides väga raske leida. Eriti kui tahad midagi sellist, mis ei oleks vaid ühe tasandiline. Ferplasti Mary ja Imaci Rat 100 on pigem küüliku- kui rotipuurid. Nad on laiad, madalad ning heal juhul mahub sinna üks riiul sisse. Minu jaoks selline puur ei ole rotipuur. Ossu poes müüakse lisaks veel XXL Zoo puure, mis on kas hamstripuuri suurused või siis juba suured tuhkru- või tsintsupuurid. Betta poodides müüakse mingisuguse kahtlase firma Tandemmax puure, millel on isegi kõrgust ja laiust, aga mitte sügavust. Lisaks oli asjalikuma mõõduga puuridel tohutu suur võrevahe. Seega on valik kesine ja tuleb leppida mõningate mööndustega. See 60x40x60 puur tegelikult ei olegi nii tilluke, kui ta mõõtude järgi võib tunduda. Muretsema paneb küll see, et 3 riiulit kipub sinna natukene liiast olema.

Edit: Siin on pilt Liisa vanast rotipuurist - Jenny seitsme riiuliga. Ega seal ka igal pool 30 cm kõrguste vahe ei ole, nii et nii mustvalgelt ei saa seda ka võtta.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Mercar » 21. oktoober 2009, 08:02

Seda küll. Aga nt Liisa Jennys oli kohti kus rott saab end välja sirutada. Kui 60 cm puur on kolme korrusega siis korruste vahe ilmselt võrdselt 20 cm...

Asja parandaks kui üks korrus välja võtta ja alles jääv siis puuri keskele nihutada, kui seda teha annab.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Kissu » 21. oktoober 2009, 10:57

See oligi põhjus, miks ma küsisin kas need on täiskorrused. Nimelt poolkorruste puhul jääb puuris välja sirutamise kohti ka. Kuigi muidugi on lahenduseks ka lihtsalt eemaldada mingi korrus, kui see vähegi võimalik on. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Kissu » 18. jaanuar 2010, 17:22

Lisasin esimesse postitusse uue kalkulaatori - http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/

Eemaldasin teise kalkulaatori, mis enam kahjuks ei tööta. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Kissu » 11. oktoober 2010, 11:16

Ma ei taha küll kusagilt otsast propageerida väiksemate puuride hankimist - mida suurem seda parem, aga suuremate puuride puhul oleneb mahutatavus väga palju sisustusest ja rottidest endast. Omanik peab ära tabama selle, kas ta puuri mahub veel rotte või mitte.

Kui sul on kambas mõni selline "rott, kes kõndis omapäi" stiilis tegelane, kes armastab üksi magada, rahu ning vaikust jne. siis peab puur olema ikkagi väga hiiglaslik, et talle seda võimaldada. Temale ei pruugi piisata isegi nendest soovituslikest mõõtmetest.

Teine asi, mis puuri mahutavust määrab, on sisustus. Üpris suure mahutavuse vahe teeb kasvõi see, et kas sul on Jennys 2 või 5 riiulit. Viimase puhul mahub iga tahes rohkem rotte, kui esimese puhul. Lisaks magamisasemed - üldiselt soovitatakse, et enamvähem iga roti kohta peaks olema puuris üks eraldi magamisase.

Mõne aasta eest oli mul seal Jennys viis rotti suhteliselt sarnaste vanustega. Kuuendat rotti lisades algasid pidevad kaklused, nii et pidin juurdeehituse lisama. Tol ajal oli muidugi ka ainult kaks riiulit (aga rohkem kiikesid), seega - asi sõltub nii rottidest kui sisustusest. :)

Hetkel on mul Jennys (see puur, millest Mercar rääkis) 7 tüdrukut. Hetkel on see sisustatud 4 riiuli, 2x2 torujupi (kasutatakse magamisasemena), 2 maja (magamisasemed), 1 sputniku (magamisase) ja 1 kiigega (magamisase). Mingi hetk teen pilti ka jälle, lihtsalt ei ole jõudnud selleni. Sellisesse puuri mahub mul praegu ära 7 rotti; ma olen valmis küll tulevikus kiirelt juurdeehituse tegema, kui vajadus peaks olema, aga praegu mahuvad nad sinna kenasti ära. Sputnik on tegelikult üks võrratu asi ikkagi, kui sul on see olemas, siis 75% ajast magab seal nii palju rotte, kui sinna vähegi mahub ja ülejäänud puuris valitseb vaikus ning tühjus. Lisaks on minu rottide puhul tegemist väga erinevate põlvkondadega - 2 aastane, 1,5 aastased, 9 kuused ja 2 kuune, mis aitab ka veidikene tasakaalustada olukorda puuris. Ma ei paneks sellisesse Jennysse kunagi elama 7 kuue kuu või aasta vanust rotikest, sest nad kõik on äärmiselt aktiivsed ning vajavad rohkem ruumi. Samas vanemad rotikesed magavad nii ehk naa rohkem kusagil soojas nurgakeses ja seega on suur osa puuri noorte päralt. Seega minule praegu selline variant sobib, aga ma ei välista, et kunagi võib probleeme tekkida ja olen sunnitud juurdeehituse lisama.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Rotiga » 08. märts 2011, 13:44

Käisin täna poes vaatamas seda http://www.ferplast.com/scheda_prodotto ... m_pagina=2 puuri.Kuigi on kirjas,et see on chinchiljadele mõeldud kas see oleks sobilik ka kahele rotile elupaigaks? :-)
Kasutaja avatar
Rotiga
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 08. märts 2011, 18:18

Muidugi sobib see kahele rotile. See on isegi paradiis juba. Vabalt võib seal pidada ka umbes 4 rotti.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas samton » 08. märts 2011, 18:34

Nii kõrge puur üksnes nurgariiulitega võib rottidele ohtlikuks saada - kui nad ülemiselt riiulilt alla kukuvad. Ja see võib üsna lihtsalt juhtuda. Rotid ei hüppa nii, nagu tšintšiljad seda teevad.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 08. märts 2011, 18:35

Aga minu arust on see siiski, kui paradiis. Sesmõttes, et alati võib ju osta veel riiuleid või neid üksteisele lähemale panna, või üleüldse need riiulid välja vahetada.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas samton » 08. märts 2011, 18:43

Kissu kirjutas:Ühte väga tugevat miinust olen märganud oma Jenny juures ja see on kindlasti ka Furret Toweri ja pooliku variandi Furret XL puhul. Nimelt tänu nendele kaardus korrustele, millega ei ole mingit pidi võimalik katta kogu puuri pinda jääb keskele väga ohtlik kukkumise ala. Sellega tuleks ettevaatlik olla, sest kuigi rott ei pruugi oluliselt viga saada kukkudes (kuigi halva kukkumise puhul võib ka väga jubedaid kahjustusi esineda), siis pisevamad kukkumised võivad vanemas eas tekitada jalgadele probleeme. Minu veidi ülekaaluline ja viletsa nägemisega Lynx kippus omal ajal Jennys ikka palju alla potsatama, isegi siis kui üritasin sinna ehitada keskele kiikesid, köisi jms. et välistada seda alla kukkumist. Ta suutis kuidagi kõigist neist mööda kukkuda. :shock: Vanemast peast tekkisid tal tagajalgadega probleemid, kuni lõpuks halvatuseni välja. Kahtlustan, et see võib olla snende kukkumistega seotud.

SIIN

Sisustada see kõrge puur niisuguste riiulitega, mis kõrgelt kukkumise ohu (peaaegu) välistavad, tähendab küllaltki olulist ümberehitamist. Riiulite arvust hoolimata jääb puuri keskosa ju avatuks.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas samton » 08. märts 2011, 19:04

Minu rottide puuri kõrgus (ilma alusraamita) on 120 cm, selle keskosas on üle kogu puuri ulatuv riiul, teised riiulid ulatuvad üle poole puuri. Mõnest kiigest on alla potsatatud küll, aga see on siis vaid umbes 30 cm kõrguselt.
Puidust riiul ei ole otstarbekas - rotid pissivad selle täis ja hakkab kiiresti haisema.
Kiiged kindlasti aitaksid, aga kunagi ei saa kindel olla, millal üks või teine kiik alla näritakse.
Pildi pealt ei saa aru, kui palju sel puuril uksi on ja kui mugav oleks arvukate riiuliteni pääseda, et neid puhastada - või ka kiikesid paika sättida.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist