Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

Puurid, sisustus, mänguasjad ja palju muud.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur?

PostitusPostitas Siretike (Teema autor) » 01. jaanuar 2004, 16:51

Mul rotid alles kolmekuused, arvan, et kui peaksin sattuma Tartusse siis vaatan neid suuremaid puure. Praegu neil vähemalt eriti kitsas pole- pealegi saavad nad mul toas ringi sibada :)
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 07. jaanuar 2004, 23:21

Mina arvan küll , et sellest peaks piisama kui nad muidu vabapidamisel on .. :roll:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur

PostitusPostitas Nukkuke » 25. märts 2004, 14:52

Hmm minu pliksid on kuuaja vanused(seega väiksed)eksole ja mul on ostetud kolmekordne traadist puur sees lavad ja redelid ja all plastik kast,ee esikülje laius vist oli 50 cm,külje laius 30cm ja kõtgus60-70 cm ja ma leian,et see jääb juba väikseks(hind oli viljandis ootamatult odav sellel puuril 300 aga muidu maksavad sama suurusega puurid 800 krooni)ja minagi mõtlesin algul et paras suurus aga nüüd kus kiiged,pesa,ratas,pissikast,joogipudel ja sööginõu paigas vaatan et seal pole eriti ruumi rohkem millegi jaoks,kuhu nüüd küll rottid panna?(hetkel muiduugi nad selles puuris):lol: hii ja plaanis teha ise puur suur ja korralik,et saaks ka sees liigutada :P aga see puur jah isegi mu 2 pliksile väike uskumatu tegelt on ju parajalt pirakas :cry: niiet osta niisuur puur kui võimalik :D
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Rotipuur

PostitusPostitas Katzzza » 07. jaanuar 2005, 13:56

Mu puur koosneb kahest erineva kuju ja suurusega puurist. Ma ei oska kuidagi seda mõõta, et kalkulaatorist teada saada kas minu puur mahutaks ka kolmanda roti või peaksin ma sel juhul uue ja suurema puuri ostma...
PS! Puuri pilt on ka mu isiklikus albumis.
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 07. jaanuar 2005, 14:28

Aga sa mõõda ja lase arvutada kummagi kohta eraldi ja siis liida. :) Mina teeks nii.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 07. jaanuar 2005, 14:51

Hmm... kalkulaator ütleb kummagi osa kohta et 1 rott... Kokku teeb see 2 rotti :P mudu mu puuri põhi on 45 x 35 cm ja kogu kupatuse kõrgus on 75 cm .... nagu hästi ei tahaks uskuda et kolmas ei mahuks :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 07. jaanuar 2005, 14:54

Kui vanad või noored su praegused kaks on? Rotid kasvavad kuni aastani, seepärast võib noorte rottidega tunduda, et neid mahub puuri veel ja veel. Algul mulle ka tundus, et Jennysse mahub vabalt kuni 10 rotti, aga 7 on juba üsna rotte täis, kui nad suured on.
Soovitan ikka uut ja suuremat puuri plaanida. Kui Röövelpastori või mõne muu osavnäpu appi võtad, ei tulegi see nii kallis. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 07. jaanuar 2005, 15:00

Olgu.. tänan vastuse eest. Hmm... üks rottidest on mul peaaegu aastane või ongi juba aastane. Täpselt ei tea... teine on temast mõned kuud noorem kuid sama suur. Viimase kuu jooksul pole nad kumbki üldse kasvanud. Parem jätan kolmanda roti mõtte sinnapaika. Las neil olla siis kahekesi mõnus ja ruumi lahedalt. Kasvama nad vist küll rohkem ei hakka... nad vist ongi mõlemad suht pisikest kasvu. Või tundub mulle nii kuna elusuuruses olen vaid isaseid rotte näinud :P Igatahes 20 cm ringis on mõlemad ( + saba)
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuur

PostitusPostitas Caty » 07. jaanuar 2005, 17:13

no siis kül aga äkki sõbruneb ühega nii hästi et üks lihtsalt jääb üksikuks

Loomad pole inimesed, kes kolmandat kiusama kipuvad. Nad on kari ja seal pannakse kohad paika. Üks on juht ja teised tavaliselt kõik järgmised
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Millist puuri osta?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. veebruar 2005, 06:57

Plaanin võtta kaks emast rotti ja nüüd pean minema puurijahile.
Millise firma puuri puhul oleks hind ja kvaliteet kõige paremini paigas? Millise summaga peaksin poodi minnes arvestama? Kus on Tartus hää valik rotikodusid?
Ja veel. Poes olen näinud (siis küll veel mitte liiga süvenenud, sest teema pole liiga aktuaalne sel hetkel olnud) värvitud traadist 1-3-kordseid puure, hind kuni 300.- Kellele need mõeldud on? Kas neis võiks ka pidada rotte?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 21. veebruar 2005, 08:35

Need 3 kordsed on hamstri puurid.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 22. veebruar 2005, 18:45

Osades lemmiklooma kauplustes on selline kataloog kust saab puure tellida mine ja küsi.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuur

PostitusPostitas m » 18. mai 2005, 21:35

No minu rotid magavad enamuse ööpäevast, kuigi elavad vabalt (v.a. öösel) Aktiivsusperioodid on hommikul, kui pere ärkab 7-9 vahel, siis 17-18 ajal kui jälle aktiivsem liikumine-söögitegemine ning hilisõhtul 22-24. muul ajal magavad lihtsalt oma meelepärastes pesades. St. kui puuris ka hubane magamiskoht on ning vahepeal jooksma saavad, peaks nad suht õnnelikud olema.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotipuur

PostitusPostitas avalanche » 19. mai 2005, 09:59

Ka minu rotid elasid kolmveerand aastat hamstripuuris, aga selle uksed olid kogu aeg lahti ja rottide päralt oli terve 1m x 60 cm kapipealne. Õnnetud nad küll ei tundunud. Jõuluks ostsin rottidele uue puuri, mis on suuruses 35cm x 56cm x 54cm ning kahele emasele paras. Kolmas vast juurde ei mahuks. Uue puuri ostsin, kuna vana oli suht roostes ja kui vahel peavad rotid paar päeva üksi olema, siis pole see neile nii ahistav.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Rotipuur

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. august 2005, 16:39

Tervitus kõikidele rotisõpradele!
Küsimuseks on - Kas te leiaksite / soovitaksite mulle leheküljelt (http://www.inter-zoo.com.pl/s/r-pr.html) või mõnest teiselt leheküljelt,kus eksisteerivad pildid mõnda rotipuuri,mis ei ületaks rahasummat 180-220.
Plaanis panna sinna elama üks emane rott ja tegeleksin temaga ikka iga päev nii,et.
Veel tahaksin Teie soovitust,kas täiskasvanud naissoost rott mahub Aladino kõige pisemasse transportpuuri.
http://www.ferplast.com/en/pagina_121.html < esimene kohe.
Ainult reisi ajaks.
Ootan meeleldi vastuseid/arvamusi ning tänan juba ette ära ,kes suvatsevad vastata. :) :syda:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paluks nõu.

PostitusPostitas Siretike (Teema autor) » 24. august 2005, 16:51

No ma kahtlen sügavalt, et leiaksid rotile paraja puuri, mis oleks alla 220- krooni. Väiksena jah ehk, aga täiskasvanuna jääksid need puurid väikseks. Kui rott oleks põhiliselt kogu aeg lahti, siis ajaks väikse puuriga läbi küll. Võib-olla oleks parem ise puur valmis ehitada? Aga ei tea, kas kuni 220 kroonist piisaks ise ehitamiseks :?
Ma ei saagi aru, kas selle kandepuuri kõrgus või pikkus on 20 cm? :oops: Igatahes kui see on ikkagi kõrgus, siis ma kardan, et jääb väikseks. Mul on endal umbes sama suur kandepuur ja vähemalt täiskasvanul isasel rotil on seal tõesti kitsas. Aga ma olen vist sellist kandepuuri poes näinud ka ja see tundus küllalt suur. Nii et mine sa tea.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. august 2005, 17:00

See väike transakas on hamstrile paras. Pigem osta siis mõni Geo liini plastkarp ja kasuta seda transakana. Kui palju sa üldse kavatsed teda transada? Minul on ainult arsti juurde viimisel vaja olnud, aga kui ei peaks mitme rotiga ja ühistranspordiga minema, saaks ka põues viia.
Selle rahaga saad sa traatpuuri, mis sobib rotile ajutiseks peatuspaigaks, kus tal võib olla pesa-söök-jook kui ta ise päeval lahti. Odavaim mõistlik puur on 400-kroonine meriseapuur, mis meriseale on väike aga ühele rotile hädapärast paras. Samas väga noor rott tuleb sealt võre vahelt läbi.
Ma soovitaks sul otsida rotisõber endaga samast linnast ja talle külla minna, et saada aimu, kui suur on täiskasvanud rott. Siis saad ka paremini aru, miks need hamsupuurid ei sobi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. august 2005, 17:04

No tegelikult saad puuride hinnad kõige paremini teada, kui lähed mõnda loomapoodi ja vaatad. Minu arust ka suvaline 3-kordne hamsupuur oli ligi 300 krooni, 200 ringi jäävad need kõige väiksemad ja pea mõttetud, kuhu tõesti ka hamstrit ei paneks.
Selle rahaga soovitan pigem kuulutada Soovis ja KBörsis, et ostad kasutatud puuri ja vaadata ise vastavaid kuulutusi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. august 2005, 17:04

Liisa kirjutas:See väike transakas on hamstrile paras. Pigem osta siis mõni Geo liini plastkarp ja kasuta seda transakana. Kui palju sa üldse kavatsed teda transada? Minul on ainult arsti juurde viimisel vaja olnud, aga kui ei peaks mitme rotiga ja ühistranspordiga minema, saaks ka põues viia.
Selle rahaga saad sa traatpuuri, mis sobib rotile ajutiseks peatuspaigaks, kus tal võib olla pesa-söök-jook kui ta ise päeval lahti. Odavaim mõistlik puur on 400-kroonine meriseapuur, mis meriseale on väike aga ühele rotile hädapärast paras. Samas väga noor rott tuleb sealt võre vahelt läbi.
Ma soovitaks sul otsida rotisõber endaga samast linnast ja talle külla minna, et saada aimu, kui suur on täiskasvanud rott. Siis saad ka paremini aru, miks need hamsupuurid ei sobi.

Mm...kunagi väiksena lolluses oli mu rotil ülse mingi pisike papagoi puur..ühe poolkorrusega ja suhteliselt pisike. :D
Aga oli õnnelik ja kui ma tegin puuri ukse lahti ja ta välja võtsin,siis mõne minuti pärast oli puuris tagasi ja ei tahtnudki eriti joosta..tundus et meeldis puuris kõige rohkem olla. :?
Aga palju maksab selline "hamstripuur"?
http://www.ferplast.com/en/pagina_266.html
Kui sealt välja võtta kõik see hamstritele mõeldud träni,kas siis ei passi rotikesele ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 24. august 2005, 17:10

Puuri hinna osas ei oska keegi sulle täpset hinda öelda. Mine poodi ja vaata mida sealt võtta on sinu hinna klassis (eri linnades, eri poodides kõiguvad need hinnad kõvasti), keegi ei oska sulle täpselt öelda, mis see hind just seal poes on sellele ajahetkel kui sa sinna jõuad.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. august 2005, 17:53

Sellel viimati pakutud lingil on mitu puuri, millist mõtled?
Üldine rusikareegel, et merisigade puurid on parajamad ja paremad kui hamstrite puurid.
Olen ka ise pidanud kahte rotti 3-kordses hamsupuuris ja olen kuulnud hullemastki, aga kui küsid mida MEIE soovitaks, siis võimalikult suurt puuri. :) Kui su rotipojal on vähegi kalduvust olla agressiivne või kui ta on ara iseloomuga, siis väike puur ainult süvendab tal ahistatusetunnet. Lisaks tahab väike puur igapäevast puhastust, kuna suur rott pissib palju. Ja kui rott on sulle väga heaks sõbraks, on ta ka rohkemat raha väärt. ;)
Kui sa inglise keelt oskad, soovitan sul inglise keeles rotipidamise kohta infot otsida. Seal on kõik väga kenasti ära seletatud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuur

PostitusPostitas nuu » 24. august 2005, 20:53

kui peaks kehtestatamauus lemmikloomade pidamise määrus, siis võib alates 1. märtsist järgmisel aastal trahvi teha inimesele, kellel rott elab puuris, mille pindala on vähem kui 0,18 m² (30 cm x 60 cm). :P Nojah, seda määrust ma siinkohal rohkem ei kommenteeri, aga igatahes selline number on sinna sisse kirjutatud.
Ma arvan, et 200 krooniga saab ise küll puuri teha, poes rotipuuri sellise hinnaga ei ole näinud. Traatvõrku müüvad enamus suuremaid ehituskauplusi, traati kindlasti ka. Ma pakun, et ise ehitamise teemasid on siin foorumites juba hulgim, iga loomaliigi juures oma.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotipuur

PostitusPostitas Kissu » 25. august 2005, 11:55

Sip§u kirjutas:Selle isetehtud puuriga on igavene nokitsemine. Üritasin ka ise aga see on mõttetu, sest vaevalt keegi plastmassist puuri ise teeb ja puidust läheb üsna ruttu haisema! Mõttekam on osta - aga näiteks ülemistes on kolmekordne puur ja üsna suur (pikkus umbes 50cm) 290eeku. Selle puuri kohta väga odav. Mine ja otsi üles! =)

Kusjuures kui nuputada natukene, siis saab puuri teha suhteliselt lihtsa vaevaga. Lihtsalt kõik tuleb enne valmis mõelda (ka mõõdud) ning siis joonis teha. Saab odavamalt ja suurema puuri - enamasti ka huvitavama puuri.
Aga odavate puuride osas tean, et Tartus on 1001 asja pood, kus on odavalt kasutatud puurid (reeglina küll ei ole kogu varustust), kuid siis tuleb nupukus appi võtta. ;-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Rotipuur

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2005, 12:28

Seda jah, ise tehtud puurid on tõesti huvitavamad nii rotile kui peremehel endale. Ise nikerdasin nädal aega koos oma poisi ja isaga puuri - maalisin isegi aknad ja mägedesse vaated ja rõdud rotile:D aga jah nagu isa ütles, üle nädala see vastu ei pea. Puuri tegin puidust ja ma ei taha tunda mis hais seal varsti liikuma hakkab=( Tuleb suvilaks vist see teha, siis ehk säilib kauem.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 25. august 2005, 12:57

No kui sa puuri tegemise nii korralikult (vaadetega ja puha) ette võtsid siis tõesti. Võrest puuri tegemine aga pole pooltgi nii hull.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur

PostitusPostitas petal » 09. oktoober 2005, 22:28

Ma arvutasin sellel aadressil http://www.rattycorner.com/odds/calc.shtml oleva kalkulaatoriga mõlemate puuride kohta ning näitas, et ühte mahuks 1 ning teise 5..
[Laigu, Fallon, Kiddo, Mia, Eleanor, Gitta, Bree, Lexie, Lily, Bianca, Melody, Misty, Bona, "Asterixin Musca" Phita]
Kasutaja avatar
petal
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 10. oktoober 2005, 17:14

http://www.rattycorner.com/odds/calc.shtml
Selle lehe järgi mahub mu puuri 2 rotti, kui roti kohta on 2 cubic feet ehk siis 0,06 kuupmeetrit? Ja 3 rotti, kui ühe roti kohta on 1,5 cubic feet ehk o,o4 kuupmeetrit.
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mitu rotti mu puuri mahub? Kui suur peaks olema rotipuur

PostitusPostitas nuu » 13. oktoober 2005, 11:05

see et vastused erinevad tulevad on täiesti loomulik. Selle pärast see teine kalkulaator ongi tehtud, et rottidele ei piisa sellest kui neil on suur ja kõrge puur, aga see on täiesti tühi. Rotid ei lenda ja tühjas puuris pole neil midagi teha...
Kui esimesest kalkulaatorist saadud arv on suurem kui teisest, siis peaksid oma puuri korruseid juurde tegema ja võidki ka teise kalkulaatori järgi rohkem rotte panna.
Kui teisest kalkulaatorist saadud arv on suurem, siis mina arvestaksin ikkagi esimesest kalkulaatorist saadud numbriga. Sel juhul on su rottidel lihtsalt rohkem põrandapinda kui minimaalselt vajalik.
Minul tuleb esimese kalkulaatoriga 5, teisega 9. Üle viie roti ma oma puuri siiski ei paneks - põrandapinda justkui jaguks, aga ruumala on liiga väike.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 03. november 2005, 23:13

Kas minu imac scoiattolisse mahuks üks rott veel? Pragu on mul seal kaks rotti. Mul on täpselt põhja suurune korrus põhjale lisaks. Asju pole väga toppinud, ruumi tundub olevat. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riel » 04. november 2005, 00:55

eagles kirjutas:Kas minu imac scoiattolisse mahuks üks rott veel?

Ma ütleksin, et hädapärast, kui nad palju väljas joosta saavad.
Minu kolm tibi läksid sama suures puuris omadega küllaltki tülli, enne kui neile suurema eluaseme ehitasin. Aga nemad ei saanud lõpupoole eriti välja ka.
Riel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline