Kikk-kõrval üks kõrv lontis

Mis tõugu küülik mul on? Küülikute värvidest, värvide/tõugudega seotud müütidest ja palju muud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Kikk-kõrva kõrv lontis, mis teha ?

PostitusPostitas Liz13 » 26. juuli 2004, 14:50

KIISUKE255 kirjutas:Mul on kodus kolmu kuune jänkuke, kes on kikk-kõrv, aga viimase paari päeva jooksul on tal üks kõrv kogu aeg lontis ja see segab teda. Püsti ta seda hoida ei jõua. Kas keegi oskab nõu anda?


Aga oled sa ikka kindel, et sul on kikkkõrv? Kas ta vanemad olid mõlemad kikkkõrvad? Sündides ongi küülikutel kõrvad kikkis, hiljem lähevad lonti.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kikk-kõrva kõrv lontis, mis teha ?

PostitusPostitas Riin » 26. juuli 2004, 16:13

Võib olla oli hoopis mõni esivanem lontu.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 30. juuli 2004, 18:19

kekri kirjutas:kui mina lontu sain oli tal üks kõrv kikis. arvan,et see on tavaline,kui lontul on kõrv kikis ja kikil kõrv lontis.

Siis on jah tegemist tavalise puhastverd krantsiga, kes pole ei kikk- ega lontkõrv. Satelliitideks võib neid kutsuda.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 30. juuli 2004, 21:56

See nüüd on lontu puhul pisikesene täitsa ok, et üks kõrv kikkis ja teine lontis, kikkõrva puhul aga lontis kõrv ei tule kõneallagi. Ma soovitaksin sul parem vaadata, mida teeb teine kõrv, kui sa teda mudid, kas on võimalik, et ka teine kõrv jääb lonti asendisse püsima? Kui teine kõrv on jäigalt püsti, siis võib arvata, et saidki endale toreda väikse orbiku. Kui aga ka teine kõrv jääb alla pannes mõneks hetkeks püsima, võib sul ka teine kõrv veel ära vajuda.
Kust sa aga tead, et tegu on kindlalt kikkõrvaga? Milline päritolu su jänkul on ja kas sa oled ka ta vanemaid näinud?
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Üks kõrv lontis

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 19. september 2004, 10:56

Jänkul peaks olema mõlemad kõrvad kikkis sest vanematel nagu olid aga üks kõrv vajub lonti, kas seda on võimalik millegagi toetada või kinnitaks äkki teise kõrva külge kuidagi nii, et see jänksi ei segaks. Koertel vist pannakse kõrvu üles, et ilusti hoidma hakkaks. Kui küsin midagi ülemõistuse tobedat siis antke andeks. Olen jänku omanik alles mõned päevad?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Üks kõrv lontis

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 19. september 2004, 14:04

Tegelt on tal enamasti üks lontis ja teine kikkis. Ise tunneb ennast nii hästi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 19. september 2004, 20:38

Kui vana ta on? Kui noor, siis võib see veel muutuda!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üks kõrv lontis

PostitusPostitas Jänkumamma » 30. september 2004, 17:26

Oled sa oma jänku vanemaid näinud? Oled sa kindel, et nad on mõlemad kikk-kõrvad?
Väikestel lontkõrvadel laperdavad kõrvad samuti kord üleval-kord all.
Ja siis on veel olemas nn. satelliidid (keda mina kutsun krantskõrvadeks :wink: ), kel üks vanematest on kikk-kõrv ja teine lontkõrv. Neil on väga väljendusrikkad kõrvad: vastavalt tujule kord lontis, kord kikkis ja kord üks ülal, teine all... :wink:
Ma soovitaks jänku kõrvad jätta selliseks nagu loodus need loonud on: kui vajub lonti, siis las vajub :wink: Jänkul endal on ka parem, kui ta kõrvad on loomulikud ning ilma mehhaaniliste abivahenditeta. Pigem ma usun, et su jänkul võib olla lontkõrvadest eellasi.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

ühest põhjusest miks küülikul võib üks kõrv lonti vajuda

PostitusPostitas rotipoeg » 07. november 2004, 12:11

Võivad seal pesitseda kõrvaparasiidid-kõrvalestad näiteks. Mina võitlen nenedega siiani, peale ühe isase küüliku külaskäiku.
ma ei viitsi pikalt seletada,sest mul on parem käsi kipsis ja väga ebamugav on, seega palun minu võimalikke kirjavigu ka mitte eriti kritiseerida :oops:
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. november 2004, 14:46

Tuttav loomaarst rääkis kord mehele,et küülikutel pidi liikvel olema ka mingi selline haigus,et kõrvad hakkavad kärbuma.Kes sellest miskit teab?Millest tuleb?Ise tol korral juures polnud,et rohkem küsida.Meestel jällegi on ju muud huvid ja jutt läks mujale(autodele).
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 07. november 2004, 15:05

parasiit nagu iga teinegi. kassiel esineb seda samuti, kuid kassi kõrvalest küülikule ei hakka külge.levib loomalt loomale, samuti ka heinaga.kui ühel küülikul see on ja teine küülik elab kõrval puuris ja isegi kui neid omavahel kokku ei lasta on suur tõenäosus, et mõlemil on lestad.
vaadake oma küülikute kõrvu ja eriti hoolega uurige kosja tulnud peigmeeste kõrvu.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ühest põhjusest miks küülikul võib üks kõrv lonti vajuda

PostitusPostitas Riin » 07. november 2004, 16:09

Lestaliste olemasolul on nendest küll väga lihtne lahti saada. Apteekides on müügil ampullides vastav ravim, vist oli 15 krooni, see tuleb segada umbes kolmveerand ämbritäie sooja veega ja jänku sinna sisse ettevaatlikult tõsta. Ravimiseguga korralikult kasta ka kõrvad nii seest kui väljast, piisab paarist minutist hoidmisest ja tõsta välja. Hoolega kuivatada, et loom ei külmetaks ja ongi valmis, meile piisas küll ühest vanniskäigust ja rohkem Tupsu kõrvu enam katki ei kratsinud. Müügil pidavat olema ka mingid aerosoolid, aga need ei toimivat nii hästi.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 07. november 2004, 16:34

riin kas oled valesti aru millestki saanud?
seda rohtu lahjendatakse tõesti nii, kuid tilgutatakse tilkadena (1ml) kõrva ja korratakse veel nädala pärast, mitte ei pisteta küülikut sinna kõrvupidi sisse.
olen ka kuulnud ühest samalaadsest odavast ravimist mida on ekslikult samuti küüliku kõrvalestade raviks kasutatud ja holjem on selgunud, et tegu oli hoopis veiste ja muude suurte pudulojuste putukatõrjevahendiga.
oluline on see,et selle 15.- saate te ilma retseptita, kuid see odav küülikute ravim on retseptiga.kallim on 100 kroonine ja hävitab ka ussid ja muud parasiidid.lisades, et küüliku kõrvalesta ravitakse sama ravimiga millega kasside omi, olgugi, et lestad on erinevad.
aerosoolina seda ravimit pole. seega olen veendunud, et riin ravis sama lestasi vale asjaga ja vedas , et küülik selle üle elas..
selle asjaga millega riin lesasi ravis pritsin mina kitsesi, et sääsed, parmud neile liiga ei teeks.
ravimi nimetus in ivomec
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ühest põhjusest miks küülikul võib üks kõrv lonti vajuda

PostitusPostitas Riin » 07. november 2004, 17:17

Ei taha küll kellegagi vaielda, kuid antud ravimit soovitati mulle Rocca al Mare loomapoes ja nemad olevat täpselt samal viisil oma närilisi ravinud juba aastaid. Ravimi nimi on hoopis Neostomozan ja seda kästi mul ka vetapteekri jutu järgi vees lahustada ja loom sinna sisse kasta. Lestalised vaevasid Tupsut kahel korral ja mõlemil korral piisas ühest vanniskäigust. Ei ole ise ei ravimite ega haiguste spetsialist ja pole uurinud ka selle kohta mingit kirjandust, nii ei oska öelda, kas oli see vedamine või mitte, kuid kirjutasin lihtsalt oma kogemustest, mis hästi aitasid. Kas aerosooli eksisteerib tegelikkuses, ei tea, aga igatahes poes väitis müüja küll, et ampullis olevat ravimit ei olnud vahepeal saada ning veterinaar soovitas kasutada neil poes olevate jäneste lestaliste raviks aerosooli varianti ja polevat eriti aidanud. Võib olla on Tallinnas lihtsalt ravimite valik suurem, ei tea vaielda.
Tore on see, et pärast pikka eemalolekut lontust, on mõned inimesed ikka endiselt hoos :P :!: Kohe nii kodune tunne on vanu tuttavaid kohata :lol: !
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. november 2004, 17:03

OT: Ivomec ehk ivermektiin on tavaline välisparasiitide ravim, mida kasutatakse nii põllumajandusloomdel kui lemmikloomadel parasiiditõrjeks. Minu rotte on sellega täide vastu ravitud ning see on kassi-koera kirbutõrjevahend. Toimib kõigile putukatele surmavalt. Teatud koeratõugudel pidi selle suhtes ülitundlikkus olema, teiste loomade kohta ei tea.
Neostomosaan on ka tuttav nimi, sellega peaks ka saama igasuguste putukate vastu võidelda. Kas seda mitte ka lautades üld-desinfitseeriva vahendina ei kasutata, kuna soojaverelistele ohutu?
Mõlemat olen saanud otse arsti käest, ei tea, kas vabamüügis on.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ühest põhjusest miks küülikul võib üks kõrv lonti vajuda

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 11. november 2004, 12:54

Aga kuidas nende lestade olemasolust kindlalt aru saab? Lottel on ühe kõrva peal pisike kärn ja ta hirmsasti kratsib seda kõrva, nii et sealt ümbert juba kõrv karvadest paljas... Kas seda rohtu on ka loomapoodides või peab kindlasti lontu arsti juurde viima?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ühest põhjusest miks küülikul võib üks kõrv lonti vajuda

PostitusPostitas Riin » 11. november 2004, 13:44

Meie saime apteegist veterinaaria osakonnast osta, kuid tegelikult tahavad nad saada retsepti.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kikk-kõrval üks kõrv lontis

PostitusPostitas Kissu » 20. september 2008, 15:15

Minu Telnet on ka kikk-kõrv ning juba 7-8 aastane. Olen tähele pannud, et viimasel ajal armastab ta ka vahel kõrva(d) lonti lasta. Nooremana seda ei juhtunud, kuid just viimasel ajal tekkinud tal selline komme. :lol:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kikk-kõrval üks kõrv lontis

PostitusPostitas Tipsu12 » 06. oktoober 2008, 19:21

Ma küll mul on,aga mul on sama lugu ma sain ta 1 aastaselt aga jh ei tea millest see tuleb:D
Tipsu12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kikk-kõrval üks kõrv lontis

PostitusPostitas Kaleria » 11. november 2011, 10:31

Enda küülikul mul umbes sama asi. Saab paari päeva pärast 2.kuuseks. Tema peaks meil olema lontkõrv, aga pole päris kindel. Üks vanem oli tal kikk-kõrv, teine lontu. Paar nädalat tagasi vajus meie jännul üks kõrv lonti ja ootasime, et varsti juhtub see ka teise kõrvaga. Aga võta näpust, lontis kõrv on jälle püsti tõusnud:D Keegi teadja äkki teab, kumb ta meil siis olema hakkab?
Ta sünnib meie sõbrana, ta usub meisse juba siis kui ta silmad on alles kinni, veel enne, kui ta sündis, andis ta end inimesele.
Kasutaja avatar
Kaleria
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 134
Teemad: 12
Pildid: 37
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kikk-kõrval üks kõrv lontis

PostitusPostitas darkhelen » 12. november 2011, 14:54

Ega ei saa päris kindlalt öelda, kui paberitelt sugupuud ei tea, ehk on mingi vaarisa kikk-kõrv olnud.

Mul ühel neiul vajus teine kõrv lonti alles siis kui ta 1,5 aastane oli. Aga nüüd, kui midagi kuulatama jääb, suudab nad mõlemad kikki tõsta. Saa siis aru.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tõud ja värvid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist