Küülikule tõupaberid

Mis tõugu küülik mul on? Küülikute värvidest, värvide/tõugudega seotud müütidest ja palju muud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülikule tõupaberid

PostitusPostitas LoomadOnNummid (Teema autor) » 03. märts 2009, 21:37

Kui ma ostsin lontkõrv-kääbusküüliku ja ostes ma pabereid kaasa ei saanud, Eestis ei tähendavat need tõupaberid midagi. Kuid inimene , kes on elu aeg küülikuid kasvatanud väitis mile, et tegu on puhtatõulise jänesega, niisiis, ma pole eriti asjaga kursis- kas need saab kuskil kuidagi vormistada või peaksid need ostes kaasas olema?!
Viimati muutis samton 03. märts 2009, 21:37, kokku muudetud 1 kord.
Kui lapsel pole looma, peab selle kuskilt tooma!
LoomadOnNummid
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Asukoht: Põlvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule tõupaberid

PostitusPostitas Carmen » 03. märts 2009, 23:24

Enam vormistada ei saa. Need pead küülikuga kaasa saama.
Paberitega pole jah, ütleme nii, suurt midagi siin Eestis teha, kuid ometigi on need vajalikud ja huvitavad. Saad näha oma jänksi sugupõlve ja saad olla kindel, et ta on päriselt ka päris tõuküülik.
Hetkel tõenäoliselt 2 varianti, esimene ja tõenäolisem on see, et ta on krants küülik ja kasvataja valetas sulle või teine vähemtõenäoline on see, et kasvataja mingil x põhjusel ei teinud pabereid. Kuid seda ma ei usu. Sest paberite vormistamine talle pole mingi eriline vaev ega kulu. Kui sa juba küsisid pabereid ja ta sulle neid ei andnud, siis ma kardan, et ta valetas sulle.
Võid sa ehk öelda, kust sa küüliku ostsid?
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule tõupaberid

PostitusPostitas LoomadOnNummid (Teema autor) » 11. märts 2009, 22:34

Ee, kuna ma pole Tallinnast pärit, on mul suhteliselt raske seda seletada... :ups: Aga see oli kuskil Roccal Mare juures, kus seal see loomaaed on ja... Mingi eraisik oli, kuulutuse sain http://www.okidoki.ee kasutaja alt: "Josephine".. :8
Kui lapsel pole looma, peab selle kuskilt tooma!
LoomadOnNummid
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Asukoht: Põlvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule tõupaberid

PostitusPostitas Carmen » 11. märts 2009, 22:42

Noh, egas nüüd polegi enam midagi teha. Tagantjärgi tarkus, mille ainus positiivne asi on see, et õppisid ise ja loodetavasti õpivad ka teised, kes soovivad endale paberitega jänkut. Ja muidugi ka see, et sul siiski kodus üks üliarmas jänkukene.
Üldiselt küülikukasvandusi on Eestis vähe. Nagu juba ütlesin, siis üks on http://www.seelion.ee, nemad müüvad ka kodulemmikuteks jänkusid. Ja ülejäänud on spetsialiseerunud enamasti liha ja naha küülikute kasvatamisele, nagu näiteks http://www.rabbitfarm.planet.ee/
Eks neid ole veel ilmselt, aga ei hakka hetkel rohkem otsima.
Ahjaa, ja need küülikukasvandused ei reklaami kuskil kuulutustes eriti.
Muidugi võib ka nii, et eraisik paaritas oma looma. Nagu minulgi on ju tõumerisiga kodus, paberitega. Võin teda aga paaritada mingi teise emasega (muidugi see pole soovitatav) ja pojad näevad ikka välja nagu teddy notsud, selles olen üsnagi kindel. Kahjuks pabereid nad ei saaks.
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikule tõupaberid

PostitusPostitas scorpio77 » 30. märts 2009, 00:33

Carmen kirjutas:... Eks neid ole veel ilmselt, aga ei hakka hetkel rohkem otsima.
Ahjaa, ja need küülikukasvandused ei reklaami kuskil kuulutustes eriti...

Jamps värk muidugi, et rohkem esimese hooga silma ei hakanud, kuid üks on veel: Foxy Rabbits
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Küülikule tõupaberid

PostitusPostitas mammu17 » 21. aprill 2009, 09:56

:ot: Carmen- ma nüüd küll ei tea tõenäosust aga teddy karva edastab retsesiivne geen ehk siis sul ei pruugi tulla mitte ühtegi teddyt paaritusest. Kõik oleneb teise sea geenidest, sest siledakarvaline on dominantne geen ja kui paaritada rosetidega siis ka see on dominantne.

Ja paberid ei ole kõige olulisemad, pea asi on siin kohale, et su jänes vähemalt näeb välja nagu lontu, sest teistel on jutunud ka nii, et kinnitatakse et on lontu aga kõrvad ei lähe täielikult lonti kunagi jäävad "propelleriteks" või üks püsti või midagi sellist.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tõud ja värvid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron