Küüliku kõrvade pikkusest

Mis tõugu küülik mul on? Küülikute värvidest, värvide/tõugudega seotud müütidest ja palju muud.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küüliku kõrvade pikkusest

PostitusPostitas karvatuust (Teema autor) » 10. oktoober 2005, 14:57

vaatasin netis lontude pilte ja pajudes küülikutel olid kõrvad vaevalt pea pikkused. hakkas siis asi huvitama ja mõõtsin oma jänksu kõrvad ka ära :D tuligi välja, et minu küüliku kõrvad on hetkel 11-12 cm pikad. aga kas nagu lontukõrva pohiasi ongi kaal ja lontis kõrvad, või loeb ka kõrvade pikkus? :?
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kõrvade pikkus?!

PostitusPostitas Jänkumamma » 10. oktoober 2005, 16:29

Ma pole küll mingi tõuspetsialist, aga mulle tundub, et pigem mängib rolli kõrvade pikkuse suhe keha mõõtudesse (näiteks pea pikkus vms).
Eks ta rohkem tõuaretajate täppisteadus ole...
Pisut kõrvadest:
Pilt
Pilt
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kõrvade pikkus?!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. oktoober 2005, 14:36

mul on 2 jänksi, ema ja poeg, ühest tõust, aga poja kõrvad on ema omadest tunduvalt suuremad, kuigi ta ise on väiksem. ei mäleta, et paaritatud isasel suured kõrvad oleksid olnud. nii et tõesti ei tea millest see oleneb, lööb kuskilt kaugelt geenidest välja...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 19. oktoober 2005, 14:38

Kõrvade pikkus oleneb geenidest ja poegade sündimise aastaajast ja millest kõigest veel. :)
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kõrvade pikkus?!

PostitusPostitas karvatuust (Teema autor) » 20. oktoober 2005, 13:50

nagu ma aru saan, siis lontude ja kikkkõrvade juures polegi see pikkus eriti tähtis.. :?
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 20. oktoober 2005, 13:53

Kui ma õigesti aru olen saanud, siis lontkõrv või kikk-kõrv tähendab ainult seda, kas kõrvad on kikkis või lontis - need ei ole tõugude nimed (nt. lontkõrv kääbusküüliku tõu nimi on hoopis kääbus päss, väikestel kikk-kõrvadel lõvilakk või hermeliin jne.). Nii et erinevatel "lontutõugudel" võivad erineva pikkusega kõrvad olla küll.
Äkki mõni targem parandab, kui eksin. :oops:
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kõrvade pikkus?!

PostitusPostitas Jänkumamma » 20. oktoober 2005, 15:56

Minu andmetel peaks Ruigaminni küll üsna õigetel radadel olema, sest erinevatel küülikutõugudel on ikka erinevad nimed, kui nende tõugude esindajatel on erinevate pikkustega kõrvad.
Näiteks inglise lontkõrva kõrvad on võrreldes mõne teise lontkõrva kõrvadega oluliselt pikemad (vt. küülikutõugude tutvustusi Lontu.ee pealehelt, seal oli minu mäletamist mööda üsna palju erinevaid näiteid koos piltidega).
Kikk-kõrvadest võiks võrrelda hermeliinküülikut teiste kikk-kõrvadega. Kuigi hermeliin on üsna väike tõug, siis on tema kõrvad ikkagi propotsionaalselt teiste tõugude omadest oluliselt lühemad.
Muuseas, need pildid, mis ma selle teema alguses näiteks tõin, peaksidki kirjeldama inglise lontkõrva ning hermeliinküülikut.
PS. Ma pole mingi tõuasjatundja!
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvatuust (Teema autor) » 22. oktoober 2005, 16:37

njh kikk-kõrv ja lontkõrv pole ju küülikutõud :) mulle jõudis kah kohale lõpuks ;)
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tõud ja värvid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron