Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas kaialy (Teema autor) » 21. märts 2009, 12:00

:sad: Ma olen ikka päris kurb. Tegin ehk tõesti valesti, et otsustasin võtta noored, isased liivahiired eri pesakondadest. Nimelt jäi mulle silma mõni aeg tagasi üks ilus must liivahiir aga ta oli üksik seal lemmiklooma poes ja nii ma vaatasin ringi, et kus veel midagi on ja leidsin temast vaid 15 päeva noorema valge liivahiire. Mõtlesin, et sobitan nad kokku. Aga tegin siis vist midagi valesti või nad tõesti lihtsalt ei sobi.
Koju sai nad tuua eraldi karbikestes. Siis vahetasime nende karpe ja hiljem panime mõlemad tagasi karpi milles kumbki oli toodud. Mõtlesin, et sedasi tunnevad ära uue loomakese lõhna.
Siis võtsin mina ühe oma kätte ja teist hoidis sõbranna ja siis eemalt lasime neil jälgida teineteist. Lasime neil ka diivanil peaaegu kohtuda. Sedasi vaikselt edasi liikudes, panin ma vanni põhja pehme riide ja lasime nad sinna jooksma. Algul oli üks ühel, teine teisel pool vanni, siis sibasid teineteise juurde, nuuskisid ja sibasid edasi. Kõik oli parimas korras, tükk aega.
Kuna puur oli nendele kahele mõeldud, sisustatud, siis panime nad ka koos sinna sisse uudistama. Puuris on mänguasju, näksimist, 10cm laastu, liiv, no ühesõnaga kõik oli olemas. Mitu erinevat pesakest...
Ja siis veidi aja pärast läks lahti. :umm: Must algul üritas valgele selga ronida aga valge ehmus ja jooksis minema, mille peale must tormas järgi ja hammustas teist sabast! Ja nii see esialgu paar tundi kestnud sõprus läbi saigi. Jälgisime veel natuke, et äkki ikka saavad sõbraks aga valge liivahiir puges papptorusse ja piiksus seal nii haledasti ja must muudkui tuuseldas toru ava ees nagu viha täis pull ja puges peaga sisse teist terroriseerima.
Ööseks tuli nad lahutada sest ma kartsin, et muidu jääb valge oma sabast ilma. Nüüd ongi must uhkes üksinduses oma suures majas mõnulemas ja valge :ups: häbi tunnistada aga on hetkel hamstri puuris. Või oleks pidanud karistuseks teistpidi tegema? Samas mis siin ikka karistada, neil selline iseloom kohe, et kui ikka rünnakut on alustatud, siis see jääbki kestma.
Ma vist ei saa enam midagi ette võtta jahh? Neid pole mõtet omavahel enam lepitada, kui vaid, et saavad kuskil neutraalsel pinnal (diivanil) koos joosta järelvalve all.
Olen ikka nii nördinud. Kirun, et sattusin sinna poodi, kus oli see üksik must ja, et ta hakkas mulle nii meeldima ja et mul oli tast kahju seal, seepärast mu esialgne plaan muutuski, et osta 2 ühest pesakonnast. :bang: Nüüd ei julge ma eluilmaski osta neile juurde kaaslasi, kardan sama asja kordumist ja tulemuseks on siis 4 hiirt, eri puurides.
Mis ma valesti tegin?
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas Pinto » 21. märts 2009, 18:17

Kõigepealt: kui vanad need hiired on?

Teha annab hetkel veel kindlasti midagi sõpruse sobitamiseks. Kaheks jagatud puur (või üks puur teise sees) oleks parimaks variandiks. Siis vahetad 2-3 korda päevas nende pooli ja umbes nädala pärast võid vaadata, mis nad koos olemisest arvavad. Kui ikka ei ole nõus koos olema, siis läheb järgmine nädal jagatud puurides. Üldiselt peaks isased nii ära leppima, kui nad just päris lootusetud juhtumid ei ole (olen ka selliseid näinud). Sellistele raskesti tutvustavatele, aga kolmandat hiirt ma kindlasti ei riskiks juurde võtta.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas kaialy (Teema autor) » 21. märts 2009, 20:55

15.01 on siis sündinud must (see ka ründab) ja valge 02.02. Ma siin päeval vahetasin nende puure, et mõlemad said natuke olla teineteise puurides aga panen siis ööseks ühe liivahiire, hamstri puuriga suurde puuri. Ainult, et kumb sinna pisemasse puuri panna? :umm: Kas ründaja või see keda rünnatakse? Lugesin nii hilja seda soovitust, et nüüd ei jõua enam neid vahetada seal, ma nimelt selline kes läheb vara magama. :)
Ma nii tahaks loota, et see õnnestub. Eks siis näeb nädala pärast, mis on selle tulemus.
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas Pinto » 22. märts 2009, 17:16

Kes vähem olnud seal hamstripuuris, see läheb sinna ööseks. Hommikul siis vahetad ja päeval mingi hetk kah ja siis näiteks uuesti ööseks.

2kuuse hiirepoja kohta on see must küll kahtlaselt agressiivne. Kindel, et nad mõlemad ikka isased, mitte emased?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas kaialy (Teema autor) » 22. märts 2009, 18:13

No munandid paistavad neil olema mõlemal. Samas must on ikka poole suurem, äkki valetati vanuse kohta, kes teab! Pildid albumis nüüd nendest.
:huh: Must suutis teist jälle näksata ja läbi võrepuuri nii, et valgel saba jälle verine. Täitsa jube kohe.
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas Pinto » 23. märts 2009, 11:53

Must tundub küll vanem kui 2 kuud. Võibolla öeldi sulle poodi toomise aeg, et noh mingigi vastus oleks. Loodetavasti külg külje all pisikesega elmamine muudab ta natukenegi leebemaks ja ükskord saavad neist veel toredad sõbrad.

Kui ta päris kõri kallale ei karga teisele vaid saba ainult naksab, siis nimetatakse seda rohkem kiuslikuks naksimiseks (mul üks emane kiusas oma sõbrannad mõni aeg tagasi nii). Saba sai küll kannatada, aga peale mõnda päeva samamoodi lahutatud puuris elamist saavad taas ilusti läbi, nii et lootust sul on ma arvan nad ära lepitada. Saba paraneb neil õnneks üsna kiirelt.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas kaialy (Teema autor) » 23. märts 2009, 12:08

Ma ka nii loodan, et must lepib siiski millagil pisemaga ära. Õnneks olen kodune ja mul on palju aega nendega tegeleda ka. Eks siis näis, mis saab, nädala lõpus lasen nad päris kokku ja kui ei lepi, läheb järgmine nädal samamoodi nagu see.
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas kaialy (Teema autor) » 28. märts 2009, 13:04

Nii nädal möödas ja lasin nad siis kokku. Aga see, mis juhtus, oli õudne. Must kohe hüppas ja hakkas teist ründama. Selline ralli käis puuris, tagaaetav piiksus nii haledasti, sabast sai jälle näksata nii, et veri väljas. Kõik käis nii ruttu, et kui ma suutsin nad lahutada, siis vaene ohver lausa vappus papptoru sees :umm: Loodetavasti nüüd sellest vapustusest otsi ei anna.
Ühesõnaga need loomad omavahel ei lepi :huh: Enam ei proovi ka neid lepitada sest see kaklus on ikka jube vaatepilt ja näha on, et must on täiega vägivaldne, mõrvarliku iseloomuga. Ometi inimestega nii lepplik ja paimaias.
Kuigi sellest on siin palju juttu old, siis minu poolt soovitus veelkord kõigile, kel pole veel liivahiiri, et need loomakesed peavad olema kindlasti ühest pesakonnast. Muidu juhtub sedasi, nagu minul ja loomakesed lihtsalt ei lepi!
Usun, et see valge lepiks küll kellegi teisega aga ma ei võta seda julgust, et osta talle kaaslane sest kardan lihtsalt, et see uus on jälle mingi kiuslik tegelane. Ühesõnaga nüüd kohendan nende elamisi nii, et päris kokku ei saa aga näevad ikka teineteist.
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas Pinto » 28. märts 2009, 18:54

Jah, kahjuks leidub selliseid agressiivseid isendeid ja just seetõttu, et vanemate iseloomule pole paaritamisel tähelepanu pööratud. On ka mul selline tegelane kodus olnud, kes ei leppinud teise hiire lähedusega ja andsin ta lõpuks üksikuks loomaks ühele ära. Teine poiss sai aga suurepäraselt hakkama ükskõik millise hiirega, kelle ma talle puuri panin (noorega muidugi). Nii et suure tõenäosusega oleks ka valge tegelane õnnelik, kui mõni leebemat sorti tema vanune titt talle kõrvale panna. Seda aga kas teine on leebemat sorti või samasugune agressiivne kahjuks poes ei anna tuvastada. Üksikult poes olevatel hiirtel on alati suurem oht olla agressiivne kui neil, kes koos õdede/vendadega on. Nad on juba mõnda aega harjunud üksi elama ja ei taha oma territooriumi jagada. Kahjuks pole hetkel ka ühelgi vastutustundlikul kasvatajal Eestis isaseid poegi, et neid proovida sinu omaga lepitada.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas anett99 » 02. aprill 2009, 17:06

Ma ostsin ka erinevatest pesakondadest hiired. Panin nad lihtsalt koos transpordipuuri ostes, läksin koju, ning panin lihtsalt puuri. Saavad läbi väga hästi.
Skeeter, Jill ja Mickey
Kasutaja avatar
anett99
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 2
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas kaialy (Teema autor) » 03. aprill 2009, 13:40

No vedas sul siis, mis muud :-) Minul näed läks teisiti! Kokku lasta ei saa!
Viimati muutis samton 03. aprill 2009, 14:36, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Vahetult eelnevat postitust ei tsiteerita. Eemaldasin tsitaadi.
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas kaialy (Teema autor) » 04. aprill 2009, 16:11

Mul on uudiseid. :-D Eile lõuna ajal küll vastasin anett99-le, et minul oma liivahiirte sõbrustamine ei õnnestunud aga hiljem õhtul otsustasin veel kord oma hiired kokku lasta.
Juhtus siis järgmine, et hamstri puuril tõstsin lihtsalt võre osa ära ja jälgisime ise hirmunult perega, et mis nüüd juhtuma hakkab. Kui enne oli nii, et must hiir kohe otsis võimalust, et saaks aga teisele turja karata, siis nüüd üllatusime, kui see ei teinud teist nägugi ja nosis oma õuna edasi. Valge oli aga suht ärevil sest oli aru saanud, et kaitsvat piiret enam nende vahel pole. Ühel hetkel said nad ninapidi kokku, arvasime, et nüüd järgneb jälle vaatepilt, kus valge kargab ehmatusest õhku ja jookseb minema ja must tema sabas aga ei, nemad nuuskisid üksteist, valge hiir piiksus küll haledasti aga üritas oma ninaga musta hiire põske ja kurgualust sügada. :happy: Siis miskipärast ehmatas ja jooksis minema aga must ei teinud sellest väljagi ja jäi omaette toimetama. Ja nii see siis läks. Must hiir ühel hetkel aina otsis valge hiire seltsi, puges teisele vaikselt ligi, viskas ennast küljeli valge hiire ette ja nautis, kui viimane teda kurgu alt sasis. :)
Igatahes möödus paar tundi ja ikka oli rahu nende puuris. Päris hilja õhtul läksin veel vaatama, et nii vaikus on, et mis teevad ja nemad magasid puuri nurgas üksteise kaisus. :A: Soovisin neile head und ja ise magama minnes tundsin kohe milline suur kergendus oli mulle nende leppimine.
Täna on nad nagu kaks vana head sõpra ja tundub, et valge hiir on mustale andeks andnud ka selle, et jäi teise hammustuste tõttu jupikesest sabast ilma. :sad:
Loodetavasti nende sõprus jääb nüüd ka kestma!
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas kriuks » 13. juuni 2009, 20:19

No meil käib ka siin see tutvustamise draama ja praegu jääb juba teiseks ööks üks hiir transpordi puuri kuna nad ei lepi üksteisega! Eks me üritame homme aga jälle! Kuigi tundub ka lootusetu olema! :sad:
kriuks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas kaialy (Teema autor) » 15. juuni 2009, 19:39

Eelmisele. Ma usun, et ühel hetkel nad sul siiski lepivad. :wink: Küll nad aru saavad, et oleks ju hea tududa teineteise kaisus ja koos käike kaevata on ka vahvam, kui üksi. Nagu lugesid oli mul ka enda omadega alguses päris lootusetu tunne ja seda kaklust on tõesti jube pealt vaadata ja kui ikka teisel suisa jupp sabast ära hammustatakse, siis tekibki tunne, et ei need lepi omavahel.
Aga suurt järjekindlust sulle nende lepitamisel, ehk võtab ka see 2 nädalat nagu minu omadel.
:-)
Kirjuta siis ka siia, et kuidas õnnestub!
Naerata ja kõik naeravad sinuga!
Nuta ja sa nutad üksi!
Kasutaja avatar
kaialy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas Mona » 04. august 2010, 12:21

Oeh, mul tekkis kohe hirm uue pisikese võtmisega. Minu pisike on 31 mai sündinud ja nüüd oleks plaanis veel üks võtta aga vaadata kuidas nad üksteist hammustavad tundub hirmus, pealegi on mul plastmasspuur, kuidas ma sinna võre vahele panen, seda ma ei tea...
Lord Voldemort, Ebony
Yoko, Adrian, Dorian, Leia, Blanca, Pisike
Mona
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 133
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Palamuse
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas pixlix » 31. oktoober 2010, 10:02

Tere!
Minul on kaks emast liivahiirt(sündinud märtsis 2010) . Minu sünnal kinkis üks sõbranna mulle ühe emase(sündinud augustis 2010) juurde. Hakkasin neid täna hommikul lepitama. Algul lasin neid ükshaaval käest nuusutada. Siis tundusid kyll väga nunnud. Järgnevalt panin nad ükshaaval pappkasti. Seal tahtsid kyll vahel kallale minna, aga kui läksid siis võtsin selle kättte kes kallale tahtis minna ja hoidsin teda natuke. Lõpuks olid seal juba täitsa sõbrad. Siis panin nad varasemate puuri, jälle ükshaaval. Seal olid ka sõbralikud. Lõpuks panin nad kõik koos puuri(kõik kolm). Olid nagu vanad sõbrad, magavad nii nunnult üksteise kaisus.
Liivahiired. Nii nunnud!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kasutaja avatar
pixlix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas Pinto » 31. oktoober 2010, 11:00

Siis sul läks kohe väga hästi see tutvustamine ;)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Minu eri pesakondadest liivakate ebaõnnestunud tutvustamine!

PostitusPostitas junsukas » 31. oktoober 2010, 11:31

Minu liivahiirte tutvustamine ei lähe kohe mitte kuhugile poole.
Kasutaja avatar
junsukas
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 358
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline