Pikk on liivahiirte valguspäev?

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Pikk on liivahiirte valguspäev?

PostitusPostitas sipsu (Teema autor) » 28. detsember 2008, 20:07

Kui pikk on liivahiirte valguspäev ja kas nad vajavad mingit erilist valgustust? :-)
sipsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pikk on liivahiirte valguspäev?

PostitusPostitas Pinto » 28. detsember 2008, 20:33

SIIT teemast saad lugeda nende eluviisi kohta.
Mingit valgustust nad ei vaja, päevavalgusest piisab täiesti. Aktiivsed on nad nii öösel kui päeval vahelduva eduga (mõni tund magamist ja siis sibavad jälle ringi)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pikk on liivahiirte valguspäev?

PostitusPostitas okasroosike » 31. detsember 2008, 20:41

Kas teoorias on võimalik, et hiirepuur on toas liiga valges kohas või liiga pimedas? Mul mingi aeg olid nad suhteliselt toa keskel ja mõlemalt puuri küljelt pääses ohtralt valgust sisse. Nüüd tõstsin nad toanurka tagasi, kuhu otsene valgus aknast ei pääse ja puur ise seest üldse päev otsa üsna hämar on.. ma hakkasin mõtlema, et ehk nn kliimamuutus võis põhjustada mu tüdrukute äkilise kakluse!?
Ühesõnaga, kui tundlikud nad valgusele on ja millist valgust nad eelistavad (kui üldse)?
okasroosike
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pikk on liivahiirte valguspäev?

PostitusPostitas Pinto » 01. jaanuar 2009, 23:26

Teoorias on võimalik, et kolimine tekitas stressi ja seega ka kaklust, aga vaevalt, et valgus selle põhjuseks oli. Hämarus neid ei sega, näevad nii pimedas kui valges. Päeva pikkus mängib rolli vaid paaritumises (kui päevavalgust on vähe, siis on nende jaoks talv ja enamasti siis ei paarituta nii sageli. Tingitud nende looduslikust elukeskkonnast).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline