Liivahiireid ei luba ennast kätte võtta

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Liivahiireid ei luba ennast kätte võtta

PostitusPostitas liivasteffy (Teema autor) » 05. jaanuar 2013, 00:26

Hei! :)
Mul on selline mure, et mul ühed tüdruk-liivahiired(jassu ja mirabell) ei luba üldse kätte võtta. Panen küll käe puuri ja ootan, et nad sinna peale tuleks, aga kui tulevadki, siis kohe on hambad sügaval ihus. Kui võtan kindaga, siis tulevad käepeale küll, kuid kui ma nad puurist välja võtan , otsivad mingi palja koha ja hammustavad sealt. :dry: Kas neid oleks võimalik harjutada seda mitte- tegema?
Liivahiired ( Stephanie Rosalie ja Pinto Footon)
Rotsu (Rocky)[R.I.P]
Kass ♥ (Villu-Liis Reiljan)
Liivahiired on elu ♥♥♥
Kasutaja avatar
liivasteffy
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 15
Asukoht: Tartus, jaama tänaval...
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Liivahiireid ei luba ennast kätte võtta

PostitusPostitas Pinto » 07. jaanuar 2013, 10:10

Üks teema mida lugeda tasub:LINK.

Kuna sul on ka teisi hiiri, siis võib neid ärritada see, et sul on teiste hiirte (või kassi) lõhn kätel/riietel. Tunnevad, et peavad ennast kaitsma ja seepärast ka hammustavad. Proovi käed hoolega ära pesta ennem nendega tegelemist ja kätte pane kindad, mis poleks kassi/teiste hiirtega kokkupuutunud. Siis nad ehk hakkavad harjuma, et neid kätte võetakse. Hljem saad juba siis õhemate kinnaste ja paljakäsi proovida.

Kuna nad sul on loomapoest pärit, siis kunagi ju ei tea ka nende päritolu. Kui vanemad olid sotsialiseerimata ja poegi ka väga ei puututud, siis on inimene üleüldse nende jaoks kahtlane olevus. Kuigi liivahiir inimest üldjuhul niisama ei hammusta, siis sotsialiseerimata hiired võivad seda siiski hirmust teha. Täiskasvanud hiire sotsialiseerimine on aga hulga keerulisem, kui poja, nii et see võib kaua aega võtta, ennem kui nad sind täielikult usaldama hakkavad.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist