Kaklemine - mida teha ?

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Kaklemine - mida teha ?

PostitusPostitas Bännu (Teema autor) » 07. juuni 2012, 22:52

Otsisin mis ma otsisin, aga üles ei leidnud. :)

Mul läksid täna kaks isast kaklema. Mõlemal näo ja käppade juures verine ja karv maas.
Kas peaks nad nagu täiesti üksi panema ?
( Mul oli ühes akvas 7 isast :) , tean, et ei ole nii palju soovitav , aga nad on juba peaaegu 2 kuud täielikus rahus elanud ja mul pole neid kuskile mujale panna )
Või võib mõlemale mingi sõbra panna ? Ühe ikkagi suurde akvasse jätta ?

Kas peaks midagi puhastama ka neil või teevad seda nad ise ?

Hetkel on nad mõlemad üksi.
9 liivahiirt
Isased: Harry, Alvin, Theodore, Käbi, Lynx, Leif
Emased: Andrea, Cindy
R.I.P - Must isane 2 , James, Richard Tahmanina, Coco, Must Isane, Mia, Lexie, BonBon, Avi
Bännu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 175
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kaklemine - mida teha ?

PostitusPostitas Pinto » 08. juuni 2012, 08:35

Kaklemisest on paljudes teemades tegelikult juttu. Mõned tooks sulle siia ära:
Kolme venna vaheline tüli, mis lõppes ühe eraldamisega (Siit leiad ka rohu nime, mida sügavamatele haavadele panna. Pisemad haavad puhastavad nad ise ja need paranevad kiiresti)
Kas ja miks liivahiired kaklevad
Üks hiir läks järsku teisele kallale

Sinu puhul ma arvan on põhjuseks see, et neil hakkab seal terraariumis juba kitsaks minema, kuna pätakad aina kasvavad. 7 hiirene grupp on nagunii oma olemuselt juba ebastabiilsem, kuna igaühel on oma iseloom. Kui sinna lisada veel natuke kitsad tingimused, siis on kaklused kerged tulema.

Võid proovida neid neutraalsel pinnal kokku lasta (kindad käes!) ja vaadata, kuidas nad reageerivad. Võimalik, et ilma tittedeta saavad isegi läbi, aga ettevaatlik pead nende suhtes olema nagunii. Kui muud varianti ei ole, siis hangi kasvõi kuskilt võrepuur ja hoia osasi seal, kuni neile uued kodud leiad. Parem elagu võrepuuris, kui närigu üksteise kõrisid läbi.
Kas kokku elama paned nüüd vanad isased ja noored eraldi või mõlemale vanale mõned tited, on juba su enda otsustada peale vanade neutraalsel pinnal kokkulaskmist. Täiesti üksi ära vanasi pane- see on neile väga stressitekitav.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist