Liivahiired tülitsevad

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Liivahiired tülitsevad

PostitusPostitas Ketzike (Teema autor) » 01. veebruar 2012, 13:39

Minu 2 isast liivahiirt tülitsevad nad ei ole üksteisel hammastega küljes vaid lihtsalt nagu üks tahab teist pesta ja to teine siis ei luba ja siis piuksuvad ja on natuke üksteistest eemal. Haiget ei tee üksteisele. Neid on mul seal kokku 4 (kõik isased). Kaklejateks on siis isa ja poeg.( poeg on põhiline tülitseja) :mellow:
Kasutaja avatar
Ketzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 16
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivahiired tülitsevad

PostitusPostitas triini22 » 01. veebruar 2012, 14:44

Kui vana see poeg on? Ma arvan, et niikaua kui üksteisele otseselt haiget ei tehta, pole muretsemiseks põhjust. Vahel noored hiired ei taha kohe karja juhile alluda ja katsuvad n.ö piire. Kui karjasuhted on paika pandud peaks nende läbisaamine paranema. Vahel võib karjas teine hiir ise juhiks saada tahta ja ka siis võib esineda väikseid võimuvõitlusi. Kuniks üksteisele liiga ei tehta, on kõik ok.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired tülitsevad

PostitusPostitas Ketzike (Teema autor) » 01. veebruar 2012, 14:49

Poeg on umbes 1 või poole aastane või natuke vanem. Mõtlesin ise kah, et võimuvõitlus, aga uurisin ikka üle :happy:
Kasutaja avatar
Ketzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 16
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Kuidas aru saada kas kaklevad või tülitsevad?

PostitusPostitas Ketzike (Teema autor) » 03. veebruar 2012, 10:44

Minu liivakad isa ja poeg tülitsesid, aga ma ei saa aru nüüd kas nad kaklevad või tülitsevad ikka edasi. Kui das ma aru saan kui nad kaklevad?
Isa ja poeg on vist juba päris kurjad üksteise peale. Ma ei saa aru mida se poeg tast tahab. Ta nuusutab isa munandeid ja siis nagu teevad end palliks ja siis veerevad ja siis isa jookseb kuhugi peitu :mellow:. Ma kardan, et nad teevad üksteisele haiget. :umm: Tahaks kiiret vastust.
Kasutaja avatar
Ketzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 16
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivahiired tülitsevad

PostitusPostitas Pinto » 03. veebruar 2012, 12:59

Kui nad pallis on, siis on tegu juba kaklusega ja hiired peab üksteisest eraldama. Järelikult on poeg isast tugevamaks kasvanud ja kavatseb isa ära ajada. Kuna aga isal pole kuhugi minna, siis võib üks hetk ta isa ka maha murda.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired tülitsevad

PostitusPostitas Ketzike (Teema autor) » 03. veebruar 2012, 13:43

Ma ei tea mis pojal nüüd hakkas ta ei tee isale enam midagi. Isa jooksis oma pessa poeg talle järele ja pigem nagu poeks talle kaissu. Isa piuksus korra, aga siis jäi vait ja lasi poja enda juurde. Imelik.
Praegu siis juba mõlemad magavad pojal oma pea isa seljal ja peseb teda :biglove:
Ma ei saa aru siis kui kõik magavad on kõik ok, aga siis kui on üleval siis kaklevad. Poeg on praegu minu juures pappkastis ja jookseb oma rattal. Proovin panna tunni aja pärast tagasi ja kui jälle kaklevad siis panen poja tagasi ja nii teengi niikaua kui ta aru hakkab saama :wacko:
Kasutaja avatar
Ketzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 16
Pildid: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivahiired tülitsevad

PostitusPostitas Lancelot » 04. märts 2012, 16:50

Liivakate tõsist löömingut ja kõigest kerget rammukatsumist saab täiesti eristada.

Võitluse puhul ikka liivakatel küljed vastamisi ja veereva pallina üksteisel kõris kinni. Haavad ja veri.

Mängimise ja hullamise puhul liivakad ratsutavad üksteise seljas, maadlevad, ajavad niisama üksteist taga.

Liivakate piiksumiste, säutsumiste ja tagajala kloppimisega juba keerulisem kommunikatsioonide rägastik.
Pisut aitab mingil määral väline vaatlus, kuigi liivakate aktiivsem tegevusaeg langeb inimese uneaega.

Samas peaks meeles pidama seda, et mingil sobival või mittesobival ajahetkel võivad liivakad võimu pärast kaklema minna. Mõned liivakad elavad kogu elu rahus ja üksmeeles, teised aga muud ei teeks kui võitleks.
Kasutaja avatar
Lancelot
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 8
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline