Läks järsku teisele kallale

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Läks järsku teisele kallale

PostitusPostitas Lhiir (Teema autor) » 17. november 2010, 17:39

Tere! Umbes aasta tagasi toodi maija liivahiir (Juss). Paari nädala pärast ka teine(Pauli). Suveni oli kõik ilus ja tore, sõbrad jagasid sööki, magasid koos ja koguaeg üritas vanem hiir(Juss) noorema eest välja astuda. Suve keskel leidis vanem hiir(Juss) oma väga koleda ja õnnetu lõpu. Paari nädala pärast muretsesime üksildasele hiirele uue kaaslase(Papu) ja tundus, et ka neil klapib. Paar kuud oli kõik jälle õnnelik, kuni uus hiir(Papu) sai ööpealt esimesele ohtlikuks. Õhtul tundus, et hiired lihtsalt mängivad väga hooksat mängu, kuid hommikuks oli Pauli veriseid hammustusi täis ja saba oli ka verine ning kuidagi paistes vms. Eraldasime loomad kohe erinevatesse puuridesse. Hoidime umbes nädala eraldi ja siis lasime käest üksteist nuusutada. Paari päeva pärast lasime ka kokku. Alguses nuusutasid, kuid peagi sai Pauli jälle haiget. Oleme üritanud mittu korda sobitada, aga tulutult. Nüüd on nad eraldi elanud üle kuu. Täna panin puurid kõrvuti ja siis üritas Papu Paulit läbipuuri hammustada. Üldse läks ta väga närvi. Milles on viga? Millest võis tüli alguse saada? Mida ma peaks tegema? On väga kurb vaadata, et mõlemad elavad eraldi ja kummalgi sõpra pole.
Lhiir
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suur mure!

PostitusPostitas ILovLittles » 17. november 2010, 17:53

Tundub et tegu on lihtsalt agressiivse hiirega või kui sa Pauli ja Paput tutvustasid ei vahetanud aluspanu ära ja sellest võis tüli alguse saada. Sinu jutust saan aru et hiired elavad võrepuurisdes kus nad elada ei tohiks, igatahes ära siis neid puure enam kõrvuti pane. :wink:
Lendur ja Lutikas
Snape Severus ja Sirius Black
Kasutaja avatar
ILovLittles
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 502
Teemad: 4
Pildid: 17
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Järsku agressiivseks?

PostitusPostitas Lhiir (Teema autor) » 17. november 2010, 18:07

Pole liivahiiri enne kasvatanud, rohkem kääbushamstreid ja need ongi endised kääbushamstrite puurid. Seda ma ei teadnudki, et võrepuurides ei tohi elada, aga eks ma üritan terrariumi muretseda :ups: Et siis hiirte uuesti klapitamine on suhteliselt võimatu jah.. Kas hiirtel endal on kurb niimoodi üksi olla? Olen just kurb, sest Pauli, kes oli "ohver" on nüüd ka teistpidi "ohver" sest peab üksi puuris istuma.. :sad:
Lhiir
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Järsku agressiivseks?

PostitusPostitas Pinto » 17. november 2010, 19:16

Tõenäoliselt jõudis uus hiir lihtsalt teismeikka ja tundis end "kõvema mehena" kui teine ja otsustas võimu üle võtta. Vanem hiir ei tahtnud nii lihtsalt alla anda ja tekkiski kaklus. Uuem hiir on tõenäoliselt ka agressiivsema loomuga ja seetõttu ei salli ta teist enam silmaotsaski. Nende tutvustamine suure tõenäosusega enam ei õnnestu. Ka liiga väike puur võis oma osa mängida.

Olen omanud samasugust paari isaseid- elasid mõni aeg koos, siis läks kakluseks ja enam kunagi neid kokku ei saanud panna. Kui isegi päeva suutsid koos olla, siis järgmine päev läks ikka kakluseks. Leebemale hiirele otsisin teise kaaslase (kellega ei olnud ühtegi probleemi) ja tigedik jäigi elu lõpuni üksi.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron