Eraldi elavad liivahiired kokku?

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Eraldi elavad liivahiired kokku?

PostitusPostitas elen500 (Teema autor) » 10. veebruar 2010, 20:18

Tere,
minu mure järgmine: omanik soovib oma liivahiired ära anda ja hea meelega hakkaksin nende uueks omanikuks aga....Nimelt on kõnealused liivahiired ~2 aastased ja emased aga seni elanud lahus.Üks neist on pisikest kasvu ja teine üsna suur. Korra on neid proovitud kokku panna nii, et pandi väiksem suurema puuri ja siis tekkis kaklus. See jäi ka ainsaks katseks. Liivahiired on sama vanad aga erinevatest pesakondadest.
Kas oleks võimalik selles eas hiiri veel kokku elama saada ja mis meetoditel? On kellegil sellega kogemusi? Tahaksin nad endale võtta, kuid kahte puuri ei saa kahjuks lubada kuna kodus ees ootamas veel 2 liivahiirt ja merisead ning 4 puuri oleksid korterisse liiast. Minu mõte oli proovida neid sobitada mõlema jaoks võõral territooriumil kuid kas on sellele mõtet ja kas sellel oleks tulemust?
Palun teemaga kursis olevatelt kiiret vastust.
Ette tänades, Elen
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eraldi elavad liivahiired kokku?

PostitusPostitas Pinto » 10. veebruar 2010, 20:29

Niiviisi teise puuri panned tekib igal juhul kaklus. Ka neutraalsel territooriumil võivad nad kaklema minna. Parim on kaheks jagatud puuriga üritada, kuid 100% garantiid, et nad sõbraks hakkavad ei saa keegi anda.

Tutvustamise meetoditest loe siit.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eraldi elavad liivahiired kokku?

PostitusPostitas elen500 (Teema autor) » 10. veebruar 2010, 20:46

Aitäh, ilmselt proovin neid ikka teineteisele tutvustada kuigi endal on hirm.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eraldi elavad liivahiired kokku?

PostitusPostitas triini22 » 11. veebruar 2010, 08:59

Vanemate hiirte puhul võib tutvustamine aega võtta isegi 1 kuu. Peamine on mitte kiirustada ja võtta asja rahulikult.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eraldi elavad liivahiired kokku?

PostitusPostitas elen500 (Teema autor) » 13. veebruar 2010, 09:27

Kõnealused hiired saabusid meie koju neljapäeval.Kuna nad olid võrepuurides, siis asetasin need nii, et nad kokku puutuksid. Umbes 4 tunni möödudes panin nad kolmandasse mõlema jaoks võõrasse puuri kokku ja tekkis "hiirekera"-st otsest hammustamist ja kaklust ei toimunud, kuid hiired hoidsid teineteisest kinni. Minu üllatuseks oli agressiivsem pool pisike hiireke kellelt ma seda ei oodanud, seetõttu panin ta muidugi esimesena ka võõrale pinnale."Pallist" selleks õhtuks aitas ja kumbki läks oma puuri tagasi. Üksteise nuusutamine jätkus koos olevate võrede vahelt. Eile st.siis reede õhtul tegime uue katse neid kokku proovida. Esialgu mindi jälle kerana veerema kuid peale minu pajakindaga lahutamist seda enam ei katsetatud. Sel korral läks siis suurem hiir enne võõrale pinnale. Ja koos on nad praeguseni, öö elati kenasti üle. Tundub, et suurem tahab, et väike teda puhastaks, läheb pisikese juurde ja laseb pea maha ja paneb silmad kinni. Või tähendab see midagi muud? Magavad nad veel eri nurkades aga vargsi siiski tutvuvad teineteisega ja uurivad ümbrust.
Loodan, et naist saavad head sõbrad ja meie pere saavutuste üle õnnelikud. Niipalju siis meie pere uutest lemmikutest. Aitäh kõigile, kes meid aitasid.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Eraldi elavad liivahiired kokku?

PostitusPostitas triini22 » 13. veebruar 2010, 11:01

Mul oli poistega ka nii, et suurem tahtis sõbraks saada, lasi ka pea alla, et väiksem teda puhastaks. Väiksem oli alles poeg. Tema aga ei tahtnud alguses sõbrustada, lisaks tundus, et ta kartis suuremat. Paari päeva tutvustamise järel lepiti aga ära.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline