Nümf sööb oma kakat.

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 03. mai 2009, 20:09

Kas on normaalne, et minu nümf oma kaka ära sööb. Viirude ja teise nümfi väljaheite pistab ka nahka. Ta pole hull selle s...ta järele vaid, kui ette juhtub, sööb ära. Kas see võib tervisele mõjuda või mida ma peaksin tegema, et ta nii ei teeks enam. Ausalt öelda on see vastik.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas kertu0208 » 04. mai 2009, 05:53

Kas on näha, et Ta täitsa sööb seda või lihtsalt nokib puuri põhjast? Tal võib kõht tühi olla, kui Ta seda nokib. Kui Ta seda sööb siis võivad Tal ka mingi aine puudused olla, kas Tal on vajalikud mineraalid ja vitamiinid toidus olemas (mul pole nümfe kunagi olnud, ma ei tea, mis mineraale jm neil vaja on)?
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 04. mai 2009, 06:50

Puuris ma seda ei näe aga kui ta puurist väljas on, siis nii kui laseb, keerab otsa ringi ja sööb ära. Teiste omad ka ,kui ette juhtuvad just värsked, ja ma näen seda, et sööb. Teine nümf nii ei tee. Minu teada on tal kõik kivikesed ja asjad olemas. Puuriliiva võtsin ainult ära, lugesin siit, et tekitab pugus klompe, kuid ei usu et see soodustab sellist käitumist. Põhitoit on ka kvaliteetne, arvan (vitakraft premium menu). Viirude toit on kõrval, kuid kui ta söökski ainult viirudele mõeldud toitu, siis seal on ka kõik vitaminid sees (vitakraft vitalife special). Kuid ma ei usu et ta ainult viirudele mõeldud toitu pugib, sest nümfide toit saab väga ruttu otsa ja üks nümf ei saaks sellega hakkama. Või pean tõesti toidud kokku segama? Või kas on ikka toidust selline käitumine tingitud? Siis peaks teine ka selline s...ta sööja olema, aga ei ole. Või on puguliiva puudumises asi(kuid ma kardan neid klompe)?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas kertu0208 » 04. mai 2009, 08:16

Seda olen ka mina lugenud, et kõhus tekitab see klompe. Ma olen samuti ära võtnud puguliiva, kuid keegi ei ole oma kakat sööma hakanud (mul on viirud). Ma ei usu, et Sa toitu segama ka peaksid. Sa võiksid äkki proovidagi mõnda muud toitu, mina kasutan Prestige Premiumi viirudele mõeldud toitu, proovi selle firma nümfidele mõeldud toitu. Puguliiva ka tagasi pole mõtet panna, kuna see on seedimiseks mõeldud, see minu teada ei anna mineraale vms.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 04. mai 2009, 08:42

Ma proovin siis seda toitu, mida Sa soovitasid. Praegune toit hakkabki juba otsa saama. Vitakrafti puguliiv sisaldab küll mineraalaineid (paekivi-37%). Garanteeritud analüüsiandmed Ca-30,5% ; Na-o,38% ; P-0,3%
Kuid samu aideid sisaldavad ka need mineraalkivid, mis mul olemas on. Need puuviljade kujudega ja lõhnaga (mul on õuna ja apelsini omad). Tindikalaluu (tavaline ja mineraali kihiga)ning mingi kivi on veel mida nad kõik söövad. Õrsi asendavad värsked õunapuuoksad. Minu teada on muidu küll kõik neil olemas mida vaja ja rohkemgi veel :dry: . Aga ma vahetan siis põhitoidu prooviks teise vastu.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas Annie » 04. mai 2009, 12:51

Lindudel ma pole enne kuulnud kaka söömisest. Küll aga koertel, ja mõnikord väidetakse see olevat vitamiini või mingi aine puudusest.
Oled Sa tähele pannud, kas ta on nii juba pikemat aega teinud?
Puguliiva kohta olen ka mina kuulnud igasuguseid vastuväiteid, kuid minu omadel on see küll pidevalt saadaval ja siiani mingeid probleeme pole. Kui tunnevad et on vaja, siis söövad seda. Samas ma muidugi ei taha väita, et just liiva puudumine kakasöömist tingib.
Ma soovitaksin siiski proovida erinevate söökidega, st just nö kodutoiduga - muna, roheline, leotatud terad jms. Kui ikka midagi ei muutu, siis võiksid ka arstilt nõu küsida (ilma lindu kohale viimata), võib-olla ongi mingi konkreetne aine, mille puudusest selline käitumine on tingitud.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 04. mai 2009, 13:13

See komme on tal tekkinud viimase nädala jooksul, kusjuures puguliiva võtsingi ma ära u. nädal tagasi. Äkki peaks huvi pärast puguliiva tagasi panema?
Muna ja muna koori ta saab, ning rohelist kurki ja ka paprikat, õuna aga leotatud teri pole andnud. Eks ma teen proovi.
Viimati muutis nuki8 04. mai 2009, 13:17, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas Annie » 04. mai 2009, 13:15

Ära paprikat igaks juhuks anna, ei pidavat hästi mõjuma, kuigi olen kuulnud, et see maitseb neile :-)
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 04. mai 2009, 13:21

Ma alles hakkasin neid punase ja kollase paprikaga harjutama. Eks ma võtan siis ära, kui see hästi ei mõju. Aga huvi pärast küsiks, et miks paprika hästi ei mõju? Kuigi jah see läheb veidi teemast mööda.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas kertu0208 » 04. mai 2009, 14:57

Paprika sisaldas mingit ainet hästi palju (ei mäleta, mis ainet).
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 04. mai 2009, 21:10

Küsisin huvi pärast loomapoest, et mida teha nümfiga. Nemad vastasid, et puguliiva on vaja. Kui rääkisin neile klompide ohust, siis nemad ütlesid, et neile õpetati koolitusel, et ühelgi linnul ei ole maomahlu ja seepärast peavadki nad liivaterasi sööma.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas kertu0208 » 04. mai 2009, 21:24

Puguliiv on lindudele, kes söövad teri kestadega, et neid kestadest välja hõõruda. Viirud nokivad terad kestadest välja ja selle tõttu pole neil vaja puguliiva.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas Annie » 04. mai 2009, 21:30

Noojah, selle puguliiva teemal võibki vaidlema jääda, aga teeme seda eraldi teemas.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 06. mai 2009, 11:08

Uurisin ex omaniku käst ja ta ütles, et nümf sõi siis ka kakat, kui ta temal veel oli. Ka eelmine omanik ei pannud linnule puguliiva. Nümf on 2,6 aastane. Võtsin jälle puguliiva kasutusele ja segasin peenestatud munakoortega. Eks näis, kas see toimib. Annan kindlasti teada. Selline tähelepanek veel, et see nümf on kasvult väike. Äkki ta ei suutnud kogu toitu ära seedida, ning ei saanud seetõttu kõikki vajalikke aineid kätte. Sellest ka see kakasöömine. Arvan, et kõige kurja juur ongi puguliiva puudumine, sest see asendab maohapet, mis lindudel puudub. Muidugi on see kõigest minu teooria. Ma ei näe lihtsalt teist varianti.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas Annie » 06. mai 2009, 12:33

Kas tema väljaheited on võrreldes teise nümfi omadega ka kuidagi teistsugused? Kui ta toitu ei omasta/seedi peaks see ka väljaheidetest kuidagi näha olema (nt need võivad tavalisest suuremad olla).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümf sööb oma kakat.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 06. mai 2009, 14:25

Tema kaka on heledam, kui teisel, kes ei söö s...a.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist