Rohepõsk-Võrkpapagoi Temperatuuri Asjus

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Rohepõsk-Võrkpapagoi Temperatuuri Asjus

PostitusPostitas SilverAnzii (Teema autor) » 28. jaanuar 2018, 21:37

Kavatsesin endale rohepõsk-võrkpapagoi osta kuid tahaksin teada mis temperatuur peaks olema majas. Meil on 21 ja 25 kraadi vahel suurema osa ajast kuid vahel on ka 28. Kas see on piisav? Ja kas see kui temperatuur muutub on ohtlik papagoile? Tahaksin teada kuna ema ütleb, et tal oli papagoi samas majas kus praegu elame ja see suri 2 aasta pärast ära, kuid ta arvab, et see oli kuna temperatuur muutub väga palju. Ta ei tea kui vana see papagoi oli ning ta arvab ka, et see võis lihtsalt vanadus olla. See papagoi mis tal oli ei olnud Võrkpapagoi. Tean et võrkpapagoid elavad ju 15 aastat? :huh:
SilverAnzii
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rohepõsk-Võrkpapagoi Temperatuuri Asjus

PostitusPostitas Lind1100 » 30. jaanuar 2018, 09:55

Temperatuur ei tohiks toas olla alla 18°C, samuti pole soovitatav tugev tuuletõmbus. Kõrgeima temperatuuri kohta väga ei tea ega leia, et piiranguid oleks - seni, kuni endal olukord ebamugavaks ei muutu, peaks ka papagoile sobima. Kindlasti peab linnule alati kättesaadav olema puhas joogivesi.

Surma põhjuseid võib olla palju - haigestumine, mürgised kemikaalid õhus, vale toitumine. Linnu omanikuna ei tohiks kasutada näiteks lõhnaküünlaid, tugevaid puhastukemikaale või teflonpanne (lindude kopsud on üsna õrnad, ning nt teflonpannidest lendub kuumutamisel flooriühendeid).

Rohepõsed võivad hea hoolitsuse korral elada kuni 30-aastaseks.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2565
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rohepõsk-Võrkpapagoi Temperatuuri Asjus

PostitusPostitas nuki8 » 30. jaanuar 2018, 10:13

Lugesin, et rohepõsk võrkpapagoi võib 25 a elada või kauem ja ta pole algajate linnupidajate jaoks kõige parem valik. Nad teevad palju pahandust ja võivad kõvasti hammustada. Neid tuleb varakult sotsialiseerida, muidu muutuvad nad agressiivseks. Kõige suurem viga on sellist papagoid loomapoest või kasvandusest osta. Pead leidma eraisiku, kes on tibusi juba algusest peale sotsialiseerinud. Kui peres on palju inimestevahelisi arusaamatusi, muutub papagoi tigedaks. Koolitust vajavad nad iga päev, kuna on väga uudishimulikud. Talle on vaja pühendada palju aega ja puuris väljasoleku aega. Kui tavalistele viirpapagoidele ja nümfkakaduudele piisab päevas 2 tunnist, siis võrkpapagoi vajab rohkem lahtioleku aega. Neile on vaja suurt ja tugevat puuri. Nad on suured närijad ehk asjade purustajad nt mööblit närivad hea meelega. Papagoi pole imetaja, keda saab keelata nagu koera. Nad on räpased. Vajavad tervise seisukohalt võimalust puhtas vees ennast pesta e. vajalik on linnuvanni olemasolu.
Võrkpapagoi ei ole väga suur inimkõne matkija. Temperatuur ei tohi langeda alla 18C ja tõusta üle 26C Suured temperatuuri kõikumised teevad papagoi haigeks. Papagoiga samas ruumis tuleks vältida kõike seda halba lenduvat, mida eelmine postitaja kirjeldas ja ka suitsetamist või suitsuhaisu.

https://www.petcha.com/5-things-you-nee ... d-conures/
https://www.petcha.com/is-the-green-che ... -pet-bird/
https://www.thespruce.com/green-cheek-conures-390576
https://lafeber.com/pet-birds/species/g ... ed-conure/
https://www.petco.com/content/petco/Pet ... onure.html
http://www.parrotforums.com/conures/942 ... ature.html
https://sites.google.com/site/rsaviarie ... eekconures
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1696
Teemad: 101
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron