Äkki indlemisaeg

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas Lilianluig (Teema autor) » 21. oktoober 2016, 13:42

Minu emane viirpapagoi on puhevil, aga sööb. Kõige rohkem olen teda näinud puguliiva söömas. Muidu istub puhevil.
Täna kui koju tulin oli ta tukastanud söögikausis (selline, mis on puuri sees ja seda saab ära võtta), mis on sinna vanast ajast jäänud.
Ma mõtlen, et äkki on indlemisaeg. Tal on seda varem ka olnud üks-kaks korda, aga ma ei mäleta, kas ta siis nii puhvis oli. Arsti juurde on ka imelik minna, sest eelmistel kordadel on olnud vastuseks näiteks "Tal on indlemisaeg" või "See on loomulik" vms.
Pöördungi oma murega teie poole Pisis, et kindel olla. Parm ikka karta kui kahetseda.
Kasutaja avatar
Lilianluig
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 21
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas nuki8 » 21. oktoober 2016, 18:09

Indlemise tunneb ära selle järgi, et vahanahk muutub emasel linnul tumepruuniks. Mina küll ei tea, et pesitsema hakkav lind oleks puhvis. Parem on otsida uus arst, kes lindudega tegeleb.
Loodan et su toa temperatuur liiga jahe ei ole. Siis ka linnud on puhvis. Või on ta stressis ja hakkab ikkagi haigeks jääma. Jälgi teda paar päeva. Toa temp võiks olla ikka soe umbes 18 või 20 kraadi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas Lilianluig (Teema autor) » 23. oktoober 2016, 10:30

Toa temperatuur on hea. Teine (isane) lind on täiesti normaalne. Lemps (isane) teeb vahepeal "kutsehüüdu" ja Linda (nii on emase nimi) vastab sellele. Kutsehüüuks nimetan ma valju lühidat heli, millele paariline vastab.
Aga räägin siis emaga, et arsti jutule minna.
Kasutaja avatar
Lilianluig
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 21
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas Lilianluig (Teema autor) » 23. oktoober 2016, 10:41

Ta nagu magab päev läbi, nokk seljal sulgede sees.
Kasutaja avatar
Lilianluig
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 21
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas nuki8 » 23. oktoober 2016, 14:02

Siis on ta haige.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas Lilianluig (Teema autor) » 26. oktoober 2016, 18:29

:( Kahju
Kasutaja avatar
Lilianluig
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 21
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas Lilianluig (Teema autor) » 26. oktoober 2016, 18:33

Äkki oskad soovitada mõndasid linnuarste Tartus? Mina tean ainult Madis Leivitsat Maaülikoolist, kes ravib metlinde, aga on aidnud meid ka viirpapagoi murega.
Kasutaja avatar
Lilianluig
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 21
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas nuki8 » 27. oktoober 2016, 12:04

Tartus ma ei ela ja seega ei tea sealseid arste. Siiski on papagoimaja foorumis kolm loomakliinikut välja toodud, kus peaks ravitama ka papagoisi.
1. http://www.farmax.ee
Tartu Raatuse tn. Loomakliinik. Jaama 56

2. R-Kliinik OÜ. Nooruse 14

3. http://www.fik.ee
Väikeloomakliinik FIK OÜ. Mõisavahe 21
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas Lilianluig (Teema autor) » 27. oktoober 2016, 18:47

Tänud viidete eest.
Kasutaja avatar
Lilianluig
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 21
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas Lilianluig (Teema autor) » 01. november 2016, 16:44

Ma ei oska nüüd midagi ütelda. Ema ei olnud nõus teda arsti juurde viima ja soovitas nad lahti lasta. Hoolimata sellest,et nad eelnevatel kordadel pole väga väljas käinud, lasin nad lahti. Hakkasin Lindat puurist püüdma, et teda välja võtta ja lendama saada. Päris kätte ma teda ei saanud, sest äkki tuli talle varuks hoitud väledus sisse, aga see eest sain talle pai teha, mis on puuri sees väga haruldane juhus (ta kipub mind siis nokkima). Pärast seda pole ta eriti mossitanud.

Nüüd käivad neil ka külalised - rõdul käivd varblased :)
Kasutaja avatar
Lilianluig
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 21
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas Mercar » 03. november 2016, 13:06

Lahti lasta? Loodusesse? Tuppa? Looma abitusse olukorda jätmine ei ole lubatud ja looma võttes peab arvestama sellega et temaga peab arsti juures käima. Püüa emaga sellest rääkida.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas nuki8 » 04. november 2016, 10:11

Ikka tuppa ma arvan :) Võimalik, et Linda oli sattunud puuris kinni istumisest depressiooni. Linnud tahavad iga päev toas vabalt ringi lennata. Kui 2h pole võimalik, siis tunni ikka võiks. Ära teda ainult sunni puurist välja tulema. Las ta ise otsustab. Vanad viirpapagoid ei tahagi võibolla välja lendama tulla. Neil võivad pärast suurest pingutusest lihased valutama hakata. Mul on kaks vana viirpapagoid, kes ei tulegi puurist välja, kuigi neil on see võimalus alati olemas 24h. Samas on meie puur ka väga suur umbes paar meetrit. Soovitan lihtsalt puuri ukse lahti jätta ja ise midagi lugeda või joonistada puuri läheduses. Küllap viirpapagoi tuleb varsti uudistama. Nii toimides hakkab ta sind usaldama. See käele tulemine ei näita veel midagi. Palju rohkem hoopis see, kui viirpapagoi tuleb ise puurist välja ja maandub sinu lähedusse. Võid enda juurde lauale midagi maitsvat tema jaoks panna. Ole kannatlik.
See on hea, kui ema lubab teda lahti lasta tuppa. Emaga pole mõtet tülli minna, see ei vii kuhugi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Äkki indlemisaeg

PostitusPostitas Lilianluig (Teema autor) » 04. detsember 2016, 20:44

Jah, loomulikult tuppa lasen neid lahti.
Olen proovinud lihtsalt ukse lahti jätta, aga teda lihtsalt nagu ei huvita. Vahepeal isane Lemps tuleb välja, aga üürikeseks ajaks, sest nii kui Lindal mingisugune vajadus on, siis Lemps tormab kohe appi, hoolimata teistest ahvatlustest. Kui neid oli neli, siis tulid kõik kohe esimesel võimalusel välja (ma ei tea, kas olen maininud, aga kaks surid 2015 jõulude aegu ära) ja kevadel lasin neid ka iga päev välja. Tol ajal nad kasutasid võimalusi ära. Suvel polnud neil sellist võimalust, ses nad olid verandal, millel oli välisuks ja seda kasutati tihti. Siis nad said see eest igapäeviti õuesooja nautida.
Kui hakkasin juba suvest rääkima, siis juunis sai Lemps vanaema juures õues toidutopsi lahti ja - vurrdi - välja. Meid polnud sel päeval vanaema juures (jätsime nad kolmeks päevaks sinna), aga õnneks nägi ta juhtunut ja Sulges ava enne kui Linda välja pääses. Mu vanaema elab põldude vahel ja ta on ümberringi puid kasvama pannud. Nii ta siis jooksis seal Lempsi järel, kes muudkui lipsas järgmisele puule edasi ja siis jälle tagasi. Tänu Linda kutsehüüule tuli ta tagasi, muidu oleks vist lendama jäänudki või lähedalasuvasse mets lennanud.
Tundus, et Lempsile meeldib tiibu sirutada.
Praegu istungi oma toas lindudega. Sätivad tudile.
Kasutaja avatar
Lilianluig
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 21
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist