Lehekülg 1/1

Viirpapagoi suled kaelal

PostitusPostitatud: 03. oktoober 2016, 21:15
Postitas skaris
Tere.
Võtsime linnud 3 päeva tagasi . Täna panin tähele, et emasel linnul kaelal sulgi vähe. Teisel linnul on ilus kohev kaela suled, aga emasel sealt sulgi puudu. Kui pead liigutab siis on näha nahka , ja et sulg puudu....
Sügab ka ennast nokaga.
Palun abi...

Re: Viirpapagoi suled kaelal

PostitusPostitatud: 04. oktoober 2016, 10:47
Postitas nuki8
Soovitan arsti juurde minna kontrolli. Äkki mingid parasiidid. Poelinnud tuleb kõik üle lasta kontrollida. Nii üteldi mulle ühes suuremas lemmikloomapoes.

Re: Viirpapagoi suled kaelal

PostitusPostitatud: 04. oktoober 2016, 16:10
Postitas Lind1100
Selleks, miks ling sulgi kaotada võib, on palju põhjuseid - vitamiinipuudus või mõni haigus/parasiit, ise katkus igavusest või stressist suled välja, teine lind (võimalik, et juba mõni poodi maha jäänutest) tegi natuke liiga, parasjagu sulevahetus käsil (siis võivad mõned neist üsna rääbakaks muutuda)...

Kui nahk kaela peal ilus tundub ja suuri suletuid laike ei hakka tekkima, ei pruugi muretsemiseks väga põhjust olla. Loomapoodides on kohati müügiks sulevahetust hõlbustavad vitamiinid vms - võib neid vaadata. Kui kumbki linnukestest teise sulgi katkuma ei lähe, kasvavad need tõenäoliselt üsnagi varsti tagasi. Kui on näha, et naha peal ka pisikesed haavakesed/korbad/satikaid sibab ringi (mitte "okkad", mis on uued kasvavad suled), siis lindudega tegeleva (!) loomaarsti poole pöörduda.

Re: Viirpapagoi suled kaelal

PostitusPostitatud: 08. oktoober 2016, 10:46
Postitas nuki8
Mõnikord võivad sulekaotust tekitada sisemised parasiidid, mida silmaga ei näe. Ma pole kuulnud, et viirpapagoid üksteiselt või endalt sulgi katkuks. See pigem suuremate papagoide probleem.