Mure kanaarilinnu jalaga

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Mure kanaarilinnu jalaga

PostitusPostitas Kanaarilind112 (Teema autor) » 29. märts 2014, 17:17

Tere!
Mul on suur mure, ehk oskab keegi vastata? Nimelt mul on kaks kanaarilindu umbes ühe aastased, minu juures olnud kolm kuud. Esmaspäeval märkasin, et üks lind tõstis imelikult jalga üles aga see oli korraks (päeval me kodus pole seega mis päeval toimus seda ei näinud) edasi tundus, et temaga on kõik okei. Neljapäeval kell viis õhtul oli ka elus ja ei käitunud imelikult, koju tagasi tulle üheksa ajal õhtul oli üks lindudest surnud. See oli shokk sest sellised süptomeid, et ta oleks haige ei olnud. Nüüd täna laupäeval on teine lind kes üksi jäi jalga kuidagi vigastanud väänanud ehk ma ei tea täpselt. Parem jalg punane ja ta igalvõimaluses tõstab selle üles. Sabistab hirmsasti tiibadega ja on rahutu. Samas sööb hästi, laulab, joob ja kakab. Linnuarste on Tallinnas nii vähe, helistasin paljudesse kohtadesse aga ei ole linnuarste täna kätte saada. Üldse sain kaks kohta üks neist Tatari tänaval kus on arst aga nemad vätavad ainult nädala sees vastu. Kuna üks linnuke suri nii ootamatult siis ma olen murelik, et mida teha. Kui väänas tõesti siis oleks ehk lahast vaja? Panin sooja kotti ja puurile kile peale tunniks ajaks, et soojem oleks. Peale soojendust on rahulikum aga jalaga siiski on midagi lahti.
Ehk oskab keegi aidata? :(
Ette tänades Lindude omanik
Kanaarilind112
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mure kanaarilinnu jalaga

PostitusPostitas nuki8 » 30. märts 2014, 20:25

Võibolla tundub imelik küsimus, kuid ega teil toad liiga jahedad ei ole? Kas lind võis külma saada kuidagi? Ma pole loomaarst, kuid mõned kogemused on. Külmetus pidavat avalduma mõnikord jalgades. Proovigi hoida puur soojas. Kile ma peale ei paneks, kuid villane tekk poolde puuri ja soojakott on hea mõte, kui muud võimalust pole. Esmaspäeval saate arsti juurde. Tatari on hea kliinik.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mure kanaarilinnu jalaga

PostitusPostitas Kanaarilind112 (Teema autor) » 30. märts 2014, 21:35

No elame korteris ja radikad kõik olen hoidnud viie peal (keskküte) samas ega meil kõige soojem ei ole mina olen külmakartlik ja mul on jahe küll samas mitte nüüd külm aga siiski. Poolde puuri peale tekk aga kas ööseks üle ei tohi tekki panna? St kui terve puur tekiga kaetud võib miskit juhtuda, et nad ei saa piisavalt õhku? Olen vahel fliistekki puurile asetanud. Soenduskott aitas (elekrtiline) tegin eile mitu korda tunni kaupa ja täna ka. Täna tõstis jalga vähem siis oligi jahedusest tingitud mure linnul :( Haare on ka nagu paranenud täna eile oli see jalake väga nõrk....
Siis mul üks pisike küsimus veel :) Mida lisatoiduna veel võiks kanaarikale pakkuda? Meil sööb lehtsalatit ja õuna. Mandariini, kiivit, kurki ei taha üldse. Kuid ehk on veel mõni puuvili vms mida võib pakkuda ja katsetada :)
Suur suur aitähh vastuse eest.
Kanaarilind112
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mure kanaarilinnu jalaga

PostitusPostitas nuki8 » 31. märts 2014, 10:32

Villane tekk ja fliistekk villase peal on hea. Talvel kui mul külm oli, siis fliis villase peal tegi olemise mõnusaks. Ööseks pane muidugi tekk üle puuri aga jäta piisav õhuauk kuhugi, et tal õhupuudust ei tekiks. Päeval peaks ta saama ka päevavalgust, muidu jääb nõrgaks. Las tal olla päeval valida, kas tahab olla puuri osas mida tekk katab või seal kus tekki pole.

Kui mul nümfkakaduutibu külmetus kuidagi ( samuti keskküte) siis soojale ravis teda väga hästi ka lisatoit mis oli põletikuvastane. Lahja kummelitee ja kaerahelbetumm igasugu viguritega tehtud. Sellest on juba päris palju aega möödas, enam üksikasju ei mäleta. Kuid tema jalal oli ka haare nõrk ja hoidis seda üleval, ei toetunud sellele vaid viis keharaskuse teisele jalale. Kanaarilindudega mul selliseid kogemusi pole ja millist lisatoitu kanaarikale taastumiseks anda, ei oska soovitada. Aga võibolla arst oskab. Võiksid sellegipoolest arstiga konsulteerida. Pole ju täiesti kindel, kas viga on külmetuses.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist