Kurb, passiivne, depressiivne viirpapagoi

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kurb, passiivne, depressiivne viirpapagoi

PostitusPostitas Musimasin1 (Teema autor) » 14. märts 2014, 21:45

Ehk oskate mulle nõu anda. Ostsin nädal aega tagasi endale isase viirpapagoi (väidetavalt 6 kuu vanune). Poes tundus teine olevat igati elav ja rõõmus. Nüüd aga uues kodus on terve aja väga loid ja passiivne. Lihtsalt istub ühe koha peal vaikselt. Ei laula, liigu ega lenda. Kui puurist välja tõstan, siis läheb kohe puuri tagasi. Kui puurist kaugemale viin, siis istub seal, kuhu panna. Enamasti söögilaua all peidus. Puudutamist ja üldse inimese lähenemist kardab. Kui puuri kõrvale teda vaatama lähen või käe puuri pistan, siis hakkab värisema ja põgeneb eest ära. Kui puurist väljas on ja läheneda talle, siis jookseb või lendab eest ära. Kardab. Sööb üpriski vähe, ainult terasid. Maiustuspulk ja värske salatileht teda ei huvita.
Muidu suled on korras, ei ole turris ja väliselt midagi muud ka viga ei paista olevat. Küüsi peaks ainult lõikama natukene.
Kas tegemist on lihtsalt üksinduskurbusega ja peaks talle andma rohkem aega kohanemiseks? Või ostma talle kaaslase? Peegel on puuris olemas, selle kõrval ta enamasti istubki, aga see teda ei paista lohutavat.
Kui lasin talle YouTube´st teise viirpapagoi laulu, siis hakkas vastu kädistama ja muutus elavamaks. Kui video ära lõppeb, siis kaob ka tema eluvaim ja istub lihtsalt tuimalt edasi.

Mida peaks tegema? Kas võib olla tegemist haigusega või lihtsalt üksindusega? Peaks talle ostma kaaslase? Rääkima ta nii vanalt enam vist nagunii ei õpi? Ja endal on kurb teda vaadata, ei taha vaest lindu niimoodi kurvastamas vaadata :( Kuna ta inimese lähedust kardab, siis ei saa talle ise ka seltsi pakkuda, sest see lihtsalt hirmutab teda.
Musimasin1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kurb, passiivne, depressiivne viirpapagoi

PostitusPostitas nuki8 » 15. märts 2014, 17:44

Kui kaaslast osta ei taha, siis on loomapoodides müügil mänguviirpapagoid. Sellised plastikust ja vedrutavad.

Arvan ka, et tal on masendus. Loomapoe linnud kardavadki inimesi ja pole harjunud muud peale terade sööma. Kui võimalik, siis otsi talle teine viirukas seltsiks. Hea kui saaksid teise linnu kasvatajalt osta, kes on harjutanud tibu käega ja tervislikult toituma. Uus viirpapagoi õpetab ka teisele häid kombeid.
Matkima õpib lind siis, kui ta seda tahab. Isiklikult arvan, et poest saab üldjuhul ainult ilulinnu. Väga vähesed poelinnud hakkavad käelindudeks.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1696
Teemad: 101
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline