Haige viirukas!

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Haige viirukas!

PostitusPostitas Merlin (Teema autor) » 14. oktoober 2013, 08:51

Tere,

Kirjutan suure murega. Nimelt võtsime 2 nädalat tagasi viirpapagoi. Algusest peale ei ole ta olnud eriti aktiivne. Praeguseks sööb käe pealt ja laseb ennast sügada/paitada ja tuleb sõrmele. Probleem on aga selles, et viimased kaks päeva linnuke magab pidevalt. Käib paar korda söömas ja siis jälle magama. Samuti on ta suled pidevalt justkui puhvis. Käe peal istudes või süües on suled normaalsed, siis aga läheb jälle õrre peale, ajab suled puhvi ning jääb magama. Milles võib olla probleem? Loomulikult helistan ka kohe loomakliinikusse, kui see avatakse. Aitäh!
Viimati muutis Merlin 16. oktoober 2013, 16:28, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Merlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi ainult magab

PostitusPostitas Ennu » 14. oktoober 2013, 09:26

Minu oma ajab ka suled korra puhevile ja tagasi aga minu oma on küll jube aktiivne ja ei maga päevad otsa.Kas sul on olnud aknad lahti praegusel ajal?Ma arvan et ta on sul külma saand või on mõni muu häda.
Ennu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teemad: 3
Asukoht: Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi ainult magab

PostitusPostitas Merlin (Teema autor) » 14. oktoober 2013, 12:00

Viirut kätte võttes tundub ka, et ta on jube kondine :sad: Jälgisin ka tema söömist ning tundub, nagu ei saaks ta terasid korralikult kätte. Äkki on nokk liiga pikk? https://www.facebook.com/photo.php?fbid=628871010468962&set=a.171816806174387.33052.100000382052235&type=1&theater
Kasutaja avatar
Merlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi ainult magab

PostitusPostitas Ennu » 14. oktoober 2013, 14:58

Pildi pealt tundub et tal on nagu see nokk liiga pikk,kuigi olen ka nädal ja 3 päeva tagasi saanud papagoi siis minu papagoil küll nii pikk nokk ei ole ,aga sa ju võid nokka natuke viilida et tal see nii pikk ei oleks.Või on tõesti mingi haigus kallal aga see on väheusutav.
Ennu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teemad: 3
Asukoht: Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi ainult magab

PostitusPostitas Merlin (Teema autor) » 14. oktoober 2013, 15:21

Arsti juurest tagasi ja öeldi, et nokk ei ole liiga pikk ja lind terve. Tehti vitamiinisüst ja pean hakkama vitamiinitilku juurde andma söögiga. Ja sulgede kohevil olek pidi tulenema sellest, et tal on jahe.
Kasutaja avatar
Merlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi ainult magab

PostitusPostitas Ennu » 14. oktoober 2013, 15:43

Siis on hea kui midagi hullu ei ole.Tal on lihtsalt külm ta lõunamaa lind ju.Nii hea et kõik hästi laabus. :)
Ennu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teemad: 3
Asukoht: Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Viirpapagoi ainult magab

PostitusPostitas nuki8 » 14. oktoober 2013, 17:03

Ülemise noka pikkus ei tohiks ju söömist segada. Nokka ära võimalusel viili ega lõika. Sest muidu hakkadki edaspidi seda protseduuri tegema. Mulle tundub ülemine nokk pikk, kui pildilt vaadata. Paiguta puuri naturaalseid oksi ja vastavaid kivikesi närimiseks. Minu viirukatele meeldib laavakivi. See on päris kõva ja nokk kulub loomulikul teel.
Viirpapagoi toas ei tohiks temperatuur alla +16 kraadi olla. Lind on kõhn, kui on tunda rinnakiil.
Turritamise põhjuseks võib olla ka stress. Stressi põhjuseid on mitmeid. Lind on haige, kui ta ei söö, turritab, on loid. Soovitan ööseks puuri kinni katta tekiga, siis on soojem. Haigele linnule võiks jätta katte päeval poolele puurile ja anda talle rahu st. mitte näppida. Iseasi kui ta ise lendab teie käele. Toit ja jook peab koguaeg ees olema. Sellega narrida ei tohi.
Otsi loomaarst, kes lindudest ka midagi teab. Nägin pildil, et annad linnule maiusepulka. Seal on tegelikult vitamiinid sees. Üleliia vitamiine kurnab linnu maksa ära.
Kui keegi soovib minu nõuandeid parandada, siis palun. Toetun nõu andes enda kogemustele. :)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Haige viirukas!

PostitusPostitas Merlin (Teema autor) » 16. oktoober 2013, 16:34

Paistab, et meie lind siiski haige. Tulin just koju ja avastasin, et kössitab teine puuri põhjas. Saba alt must ja kõht lahti ning roheline, seedimata terakesed sees. Helistasin ka arstile, ning tuleb välja, et vaja ikka antibiootikumi ja igaks juhuks ka parasiiditõrjet. Palus linnu ära kaaluda ja siis ilma temata kohale minna, et saan rohud. Kuna täna hakati kliinikut juba sulgema, siis saan minna alles homme kell 9.
Lindu kaaludes tuli välja, et ta kaalub vaid 25 grammi! See ei ole ju normaalne....?
Kuna ma ei ole näinud teda joomas, siis kuidas tageda see, et tal ei tekiks dehüdratatsiooni?
Kasutaja avatar
Merlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Haige viirukas!

PostitusPostitas nuki8 » 16. oktoober 2013, 19:14

On jah kergevõitu. 30-45g on normaalne. Kuidas saab kirjutada rohte ja tõrjet ilma linnult proove võtmata?
Juua saad anda talle läbi väikse süstla (ilma nõelata) Leige vesi. Torka süstla ots noka külje pealt talle suhu (mitte kurku). Ma ise annaksin talle joogiks kummeliteed, lahjat muidugi. Linnule tehakse väga lahja. Klaasi peale ehk üks-kaks kummeliõit.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Haige viirukas!

PostitusPostitas Merlin (Teema autor) » 16. oktoober 2013, 20:01

Proove võtma ei hakka arst seetõttu, et see pidi lindu liialt kurnama. Arsti pädevuses ma ei kahtle, kuna kõikidest teistest loomakliinikutest soovitati just teda ( Pallimi loomakliinik Tartus siis)
Kasutaja avatar
Merlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Haige viirukas!

PostitusPostitas taanka » 16. oktoober 2013, 20:44

Mina isiklikult olen abi saanud alati R-Kliinikust Tartus, arsti nimi Riina Uibopuu. Meil on mitmeid tõsiseid juhtumeid olnud (kohal olles saime mitmeid süste + glükoosi mis turgutas papagoid + oleme vajadusel ka koju kaasa saanud vajalike süste). Kellele olen soovitanud on samuti saanud abi ja tulemus positiivne. Kui lind ise ei söö piisavalt, siis tuleb teda toita süstlast pehme toiduga. Kummelitee nagu kirjutas enne kasutaja Nuki8 tuleb vägagi kasuks. Kui radikaid köetakse, siis võib puur paigutada radika kõrvale, osa puurist katta niiske rätiga.
Mis põhjustab seedimata toitu väljaheites?-ise kahjuks ei tea? Mis toitu annate, kas võimalik, et sõi riknenud toitu(hallitanud).
Kui vana ta üldse on?
Andke ka meile teada, mis linnukesest sai.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Haige viirukas!

PostitusPostitas Merlin (Teema autor) » 17. oktoober 2013, 06:09

Õnneks ta sööb ise ja on väga hea isuga, samuti panin tähele, et ka joomas käib päris tihti. Toiduks anname Versele-Laga Premium Prestige for Budgies ja lisaks siis puu- ja juurvilju. Vanuse kohta ma ei oskagi midagi öelda, kuna loomapoe töötaja ise ka ei teadnud, vaid arvas et u 6 kuud.
Kasutaja avatar
Merlin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Haige viirukas!

PostitusPostitas nuki8 » 17. oktoober 2013, 10:00

Kakaproovi saab ka kodus ise võtta.
Proovi R-kliinikut.

Isiklikud kogemused annavad põhjust kellegi pädevuses kahelda või mitte kahelda. Ainult teiste sõnadele ei maksa täie veendumusega tugineda.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline