Lehekülg 1/1

Kas nümf on pime?

PostitusPostitatud: 22. juuli 2011, 18:43
Postitas HallPanter
Tere! mul on kodus kakas nümfkakaduud emane ja isane.Täna avastasin et emasel nümfil on silma keskel hall täheke valguse käes.Aga isasel polnud seal midagi.Arvan et ta on pime,sest puuris väljas ta maanduda ei oska .Kukub tavaliselt ümber või lendab täiega vastu midagi.
Palun aidake.

Re: Kas nümf on pime?

PostitusPostitatud: 22. juuli 2011, 18:47
Postitas HelloKitty12
Liiguta näiteks nimetisõrme aeglaselt edasi-tagasi või alla ja üles. Kui ta sellele ei reageeri, siis ta võib pime olla :-( .

Re: Kas nümf on pime?

PostitusPostitatud: 22. juuli 2011, 19:12
Postitas HallPanter
Midagi läbiudu näeb ühte sõrme ,aga tervet kätt näeb küll.

Re: Kas nümf on pime?

PostitusPostitatud: 22. juuli 2011, 19:34
Postitas taanka
Kui vana on emane lind ? Kui kaua linnud Sinu juures elavad ? Kas selle aja jooksul on muutusi esinenud ,või on algusest peale selline olnud ? Kas emane käib söömas ja joomas , turnib mööda puuri ,suhtleb isaslinnuga ? See ,et ta väljaspool puuri ei oska lennata ,maandub selili ja lendab millegi otsa ei tähenda ,et lind on pime.Üks võimalustest ,et lind noorest peast pole kunagi lennata saanud , tema tiivad ( lihased on nõrgad ...kahjuks ei oska õiget nimetust sõnastada( eesti sõnavara puudub) ) lihtsalt enam ei kanna teda. Kui aga lind Sinu juures elades on muutunud selliseks , ehk siis tõesti silmanägemine läheb kehvemaks. Kuidas käituvad ja toimetavad tavaelus pimedad linnud kahjuks ei teagi ja kas neist üldse ellujääjaid on ... ehk keegi teab ja oskab rääkida.

Re: Kas nümf on pime?

PostitusPostitatud: 22. juuli 2011, 19:39
Postitas HallPanter
Ta ronib puuris suhtleb isasega ta pole küll meie juures kasvanud .Ta ei maandu selili ,ta maandub halvasti või lendab otsa.Aga ta ei näe ühte näppu oma nina ees.Tervet kätt aga näeb.Ja mis täheke seal silmas on ?Ma ei tea.Ma tahaks teada millised silmad on pimedal nümfil?

Re: Kas nümf on pime?

PostitusPostitatud: 22. juuli 2011, 19:46
Postitas taanka
Halvasti maandumine ja millegi otsa lendamine ei ole märk ,et lind on pime või halva nägemisega - see on kindel ! Aga pole ka välistatud ,et tal on kehv nägemine. Ehk on hea arsti juurde pöörduda ja konsulteerida ? tean inimesi kellel on ka ka täpikesi silmad täis ja neil silmanägemine täitsa OK .

Re: Kas nümf on pime?

PostitusPostitatud: 22. juuli 2011, 20:45
Postitas HallPanter
Okei aitäh vastamast.

Re: Kas nümf on pime?

PostitusPostitatud: 22. juuli 2011, 21:02
Postitas taanka
Aga endiselt huvitab ,kas lind on algusest peale selline olnud .. mõtlen lendamist , maandumist ? Kas ja kuidas ta üldse lendab - kas alati on see nii olnud või just nüüd on halvenenud ?
Üritasin otsida foorumites infot papagoidest kellel on tõesti silmanägemine halvenenud , põhjusteks on halb toitumine , vanus , probleem silmadega jne ... ja selleks ,et silmanägemine ei areneks kiirelt halvemuse poole , ikka vaja linnule organiseerida ravi , mida siis määrab arst.

Re: Kas nümf on pime?

PostitusPostitatud: 22. juuli 2011, 21:32
Postitas HallPanter
Lind oli ostmisest peale selline imelik ,ei osanud maanduda ja kui ma ta transpordi puurist välja võtsin vaatas ta imelikult otsa .Ei kartnud ei midagi aga kui talle käe ümber sain hammustas ta nii kõvasti et auk oli järel.Vana omanik pani talle nimeks kana sest ta istus kuidagi kana moodi,aga mina küll midagi aru ei saanud.Saab spesal linnu toitu,aga puuvilju kahjuks ei söö nad mõlemad.Annad kätte neile ja see jääb sinna paika.Haudumas käisid ka nad imelikult.Kordamööda ja siis vahepeal polnud üldse.Ah mis ma sellest räägin.