Rosella "hingeldav" silm

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Rosella "hingeldav" silm

PostitusPostitas Tasku (Teema autor) » 02. juuni 2011, 10:33

Tõenäoliselt pole põhjust muretsemiseks aga igaks juhuks püstitan teema.
Sai täna punaroselladel küüsi lõigatud, tihti ei tihka sellist operatsiooni ette võtta kuna paanika on siis suur ja nad võivad viga saada. Isasega oli tükk tegemist, punnis hirmsasti vastu, aga tehtud sai, oli ka hädasti vaja tal seda juba. Emasel olid küüned palju lühemad kui isasel aga sellest hoolimata olid tagavarvaste küüned veidi spiraali tõmmanud. Tema rabeles tüki maad vähem ning küünelõikus sai kiiresti ära toimetatud, aga kui ta rätiku seest välja võtsin, siis märkasin, et linnul paremal silmal lohk sees. Pikemal vaatlemisel selgus, et paremal silmal tekib ja kaob lohk hingeldamise taktis, vasak silm aga kenasti punnis kogu aeg. Jälgisin siis teda mõnda aega, kui ta juba puuris tagasi ja hingeldamine maha rahunenud, ning toa poole hoidis ta ainult vasakut silma. Mõne aja pärast võtsin taskulambi ja üritasin paremalt silmalt mingit reaktsiooni saada, mis ka lõpuks õnnestus. Kui olin veidi aega teda iga nurga pealt valgustanud siis pööras ka parema silma minu poole paar korda. Silm tundus korras olevat - kenasti punnis, sama värvi mis vasak silmgi, pupill töötas. Peale seda on ta nüüd ka vahest paremat silma mõnda aega toal (ja minul, istun temast umbes meetri kaugusel arvuti ees) peal hoidnud, kui aga mingi liikumine toimub toas, siis keerab kohe teise silma ette. Eks ma nüüd jälgin ja võrdlen mõned päevad hoolikamalt nende käitumist, loodetavasti midagi tõsist ja püsivat pole juhtunud.

Ehk keegi teab ja oskab seletada seda "hingeldava" silma effekti?
Tasku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist