Värisev lind

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Värisev lind

PostitusPostitas Iloona (Teema autor) » 30. aprill 2011, 10:33

Tere,

Paluksin hüva nõu.
Meie viirpapagoi ei suuda ootamatult lennata, probleem näib lähtuvat ühest tiivast. Eile nägin, kuidas ta proovis, jäi hätta ja seejärel potsas põrandale. Peale seda tal lendamine ei õnnestu, ka ei kipu ta tiibu väga sirutamagi, et see korda läheks.
Jälgisime õhtul teda. Ei proovinud lennata, kössitas puuris, küll aga reageeris inimestele.

Täna hommikul on pilt sama- ta ronib mööda puuri ringi, ehkki mitte väga aktiivselt. Püüdsin teda välja võtta, siis ta katsetas lendamist taas ja- ei õnnestu, potsab kohe tagasi. Tütar väidab, et nägi ka punast triipu tiiva siseküljel. Ehk on linnul vaja toibuda, koguda end pärast mingit põrutust?

Minu kätt ta näksab ja püüab põgeneda, seega eluvaim on sees.
Murelikuks teeb aga see, et linnul väriseb vahetpidamata see haige tiib ning koos sellega väriseb lind üleni. Tiiba hoiab ta õige väheke kehast eemal. Kuna kogemust väga palju pole, siis ei julge tiiba nii otseselt lahti murdma minna. Kas tuleks?
Ka on linnuke vait, ei jutusta nagu alati.
Olen tänulik abisõnade eest!

Ilona
Iloona
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Värisev lind

PostitusPostitas nuki8 » 30. aprill 2011, 11:44

Soovitan minna koos linnuga arsti juurde.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Värisev lind

PostitusPostitas Iloona (Teema autor) » 30. aprill 2011, 13:17

Aitäh, Nuki, see idee on muidugi kogu aeg meeles.
Lihtsalt, ehk on kellelgi samalaadset kogemust.

Hoidsime lindu soojas vannitoas ja ta elavnes peale seda- soputab sulgi. Ka sööb ta.
Samuti kontrollisin ta tiiva üle- ei paista mingit kahjustust, aga siiski lähtub kogu värisemine just tiivast ja see ei lakka.
Kui esmaspäevaks üle ei lähe, tõttame soovitatud arsti juurde.
Iloona
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Värisev lind

PostitusPostitas nuki8 » 30. aprill 2011, 16:19

Proovi välja uurida, kuidas ta ennast vigastas. Siis saad selle kordumist vbl vältida.
Äkki on puuris liiga palju mänguasju? Vigastas ennast nende vastu?
Või on linnuke arg ja puur väike? Sattus paanikasse ja tiib jäi puurivõre vahele?
Või on kapi ja seina vahel liiga suur vahe? Kukkus sinna, rapsides pääses kuidagi välja aga tiivake sai viga?
Või lendas kardina ja akna vahele ja sattus paanikasse?
Need on vaid mõned variandid.

Kuna praegu on nädalavahetus ja veterinaarid arvatavasti vastu ei võta kedagi, siis paku linnule rahu. Jälgi teda aegajalt, ilma ärritamata. Kata pool puuri riidega, et oleks soojem. Soojus on hea. Jook, toit jne.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Värisev lind

PostitusPostitas Iloona (Teema autor) » 30. aprill 2011, 20:20

Ma tänan, Nuki!
Kõik need variandid on võimalikud ning silm on linnul peal. Poleks uskunudki, et üks lind võib nii armsaks saada!
Iloona
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Värisev lind

PostitusPostitas kassipoeg » 14. november 2011, 18:41

Tere!
Mul on ka üks väike viirpapagoi, kes pidevalt väriseb. Ta on tegelikult kogu aeg natukene värisenud (vanust vaid 5 kuud), alguses arvasin et kardab või midagi sellist.
Panin ta uude suuremasse puuri ja sealt läks kõik allamäge. Nüüd on siis täpselt sama nagu teema algatajal. Parem tiib on natukene kehast eemal ja väriseb, lennata enam ei suuda. Suuremas puuris istus oksal ja ühel hetkel kukkus lihtsalt alla ja nii mitu korda. Siis paningi ta vanasse väiksemasse puuri tagasi, et kui kukub siis ei ole palju kukkuda. Vanas puuris ta küll ei kuku, aga väriseb ja ei jõua endiselt lennata. Meil ei ole seda arsti ka kuskilt võtta. Äkki oskaks keegi midagi tarka selle kohta öelda.
Iloona mis su linnust sai? Mis tal viga siis oli?
Aitäh :)
kassipoeg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Värisev lind

PostitusPostitas nuki8 » 14. november 2011, 19:03

Kas see on väike värin või nagu mingi tudin? Kas värin on üle keha või ainult tiivad? Kas ta kardab sind? Tuleb ta sulle käele või hakkab puuris rabelema ja sinu eest põgenema?
Kuidas ta lihtsalt alla kukkus? Kas äkki paanitsedes öösel? Öösel paanikahoos otsivadki nad tavaliselt maapinda. Äkki sai tiib siis kuidagi viga? Kas ta varem lendas?
Kas ta suled on korras? Ilusti välja arenenud?
Kas tema toitumine on normaalne, ega ta liiga paks pole? Kas ta saab vitamiinirikast ja head toitu. Pean silmas ka värsket toitu.
Kuidas ta muidu ennast tunneb? Kössitab või on rõõmus ja aktiivne, sööb, joob, puhastab ennast.
Kui tihti sa lubad tal puurist väljas olla?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Värisev lind

PostitusPostitas kassipoeg » 15. november 2011, 16:27

Ta väriseb üle keha päris kõvasti, nagu tal tiib väriseks nii kõvasti, et ülejäänud keha väriseb kaasa.
Ta ei karda mind ja tuleb mulle käele küll.
Ma täpselt ei oska öelda millepärast kukkus, aga mu parim pakkumine on et ta jäi magama ja siis kukkus. Täiesti päeva aeg kukkus, öösel on kõik rahulik ja korras, enne kukkumist on ka täielik vaikus, ei ole paanikas ega midagi. Ta kukub täpselt nagu läbi une, sest ühel hetkel käib lihtsalt pots.
Varem ta lendas, kuid mitte just kõige paremini, jaksu nagu eriti ei olnud. Aga ta jõudis ilusasti oma sihtkohta, lihtsalt aeglaselt lendas, lendades piiksus ka kogu aeg. Nüüd ta üritab ka ikka lennata aga jõuab ainult veerand teed lennata ja juba ta potsab maha. Tal nagu ei oleks jõudu lendamiseks.
Mulle tundub, et tal on natukene hõre saba, ainult üks pikk sulg (ma vaatan teisi linde ja neil on natukene rohkem neid pikkasid sulgi) ja see ka natukene räbala võitu.
Ta on selline pisike lind, paks ta küll ei ole ja sööb ikka. Saab head tervislikku toitu. Võibolla natukene vähe värskeid asju küll.
Ja üldiselt ta ainult kössitab, aga ega ta pole kunagi väga aktiivne olnud.
Puuris saab välja tulla terve päeva jooksul, kuid peale seda, kui enam lennata ei jõua, pole väga tulnud. Muidu istus ikka pea terve päeva puuri peal.
kassipoeg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Värisev lind

PostitusPostitas nuki8 » 15. november 2011, 18:14

Mul oli taoline lugu ühe pisikese viirpapagoiga. Viirukas oli noor ja poest ostetud. Ta oli kõige väiksem ja armsam roheline linnuke, keda näinud olen. Kahjuks ei jaksanud ta samuti kuigi palju lennata ning kui sulgis, ei tahtnud suled tagasi kasvada kuigi kiiresti. Ta rohkem ronis kui lendas. Ühel ilusal päeval oli ta aga kadunud. Leidsin sulelise kössitamas pappkastist. Ehk otsis sealt turvalist kohta. Igatahes tõttasin temaga kohe arsti juurde, kuid kahjuks suri Pisike minu käte vahel ennem, kui kohale jõudsime. Arvan siiani, et ta oli suguluspaarituse tagajärg.

Ei oskagi sinu kirjelduse peale midagi asjalikku kirjutada, millest abi oleks.
Soovitan sul minna veterinaari juurde. Ehk selgitatakse välja, milles asi on.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Värisev lind

PostitusPostitas kassipoeg » 15. november 2011, 19:23

Aitäh vastuse eest!
Loodan, et meil nii õnnetult ei lähe. Ise ostsin kasvataja käest oma viiru.
kassipoeg
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron