Nümfil öine kartus?

Küsimused ja arutelud tervise teemadel.

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas KristineOun (Teema autor) » 14. veebruar 2011, 11:24

Tere,

olen väga mures enda nümfkakaduu pärast, kes on kuskil 10-kuune..Esimene kord kui selline situatsioon tekkis oli kuskil pool aastat tagasi (umb.paar kuud peale seda kui lind meile jõudis) ja siis hakkas ta öösel kuskil kella 4 paiku puuris ringi lendama, rahmima ja sellist nö "hädakisa" tegema, et me mõtlesime tõesti mis juhtunud on.. Hädakisa meenutas lausa varese kraaksumist juba. Aga kuna meil ühtegi teist kodulooma (nt.kassi) pole siis mõtlesime, et see ei saa midagi olla. Seejärel jooksime ruttu vaatama, et mis tal lahti on ja üritasime linnu maha rahustada (teine värises ja hingeldas veel mõnda aega) Kuid lõpuks saime magama tagasi. Sel korral õnneks ta ennast ei vigastanud.

Teine kord oli kuskil natuke rohkem kui nädal tagasi. Täpselt samamoodi, öösel hakkas järsku puuris ringi lendama ja pekslema (hädakisa jäi aga ära).. seekord aga nägime hommikul juba valgemas, et puuril ja maas oli verd. Nägime, et üks tiib sealt altpoolt on selline täiesti ilma sulgedeta ja verine tiivaots(ära kuivanud). Ja ta ise kössitas oma sööginõu üleval peaaegu puuri täiesti üleval nurgas. Õnneks aga hakkas ta meie rääkimise/suhtlemise peale üsna kiiresti jälle askeldama ja tundus, et ka vigastatud tiib tema kaskadööri harrastamist ei takistanud. Aga häält tegi alles kuskil 2-3päeva pärast. Turnis, mängis ja sõi-jõi nagu enne. Helistasime igaks-juhuks ka linnuarstile ning ta soovitas jätta ööseks mingi öölambi põlema, arvasime, et ehk aitab.. aga nüüd ei teagi

Nüüd tuli ka kolmas kord, mis oli üsna väikese vahega eelmisest korrast. Täna öösel suutis ta jälle ennast uuesti vigastada. Veri puuril. Nii kahju on teda vaadata, kõik see, mis nüüd nädalaga jõudis paraneda on jälle lahti rapsitud. Ma kardan lihtsalt, et järgmine kord võib juba palju hullemini minna. Ja praegugi tundub lind suht õnnetu.

Ma ei oska ise midagi peale hakata, mõtlemise peale tuli meelde see, et kui ükskord vaatasime mehega telekat siis märkasime, et Tuti hakkas nagu magama jääma, silmad vajusid vaikselt kinni ja nii kui silmad kinni vajusid siis nagu vasak jalg vajus/libises alt ära, siis pani tagasi. Proovis nii magada kuskil ikka 15 minutit kuniks hakkas jälle ringi askeldama. (Korralikult magada ei saanudki, kogu aeg kui silm kinni vajus jälle lipsas jalg ka).
Aga muidu olen varem näinud küll, et ta magab ka päris rahulikult päeval, jalg ei libise ära. Lihtsalt see kord, ma ei tea, tundus kuidagi kahtlane see jalavärk(see ei olnud väga kaua aega tagasi). Mõtlesingi, et äkki kui tal pole öist kartust, siis äkki tal lihtsalt jalg libiseb öösel alt ära ja siis ta, ma ei tea, kas hakkab alla kukkuma ja ehmatab või..

Loodan, et kellelgi on rohkem kogemusi, sest see on meil esimene Nümfkakaduu ja ma ei oska midagi nuputada..(enne olid mul viirpapagoid, nendega polnud mingeid probleeme)Tuli mõte veel, et kui tal näiteks tõesti öösel jala päras tasakaal ära kaob, siis äkki paneks talle mingi pesa või midagi, kus ta saaks nii magada, et ta ei ehmataks. Iseasi kas ta läheb sinna magama ja kas asi on üldse selles, muidu ta jalg on täiesti terve ja korras.

Kellel häid mõtteid jagada, palun andke nõu :sad:
KristineOun
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus? Palun abi.

PostitusPostitas taanka » 14. veebruar 2011, 14:16

Minul tekkis küsimus,et millest on õrred millel papagoi istub?Kas on plastmassist või metsast toodud oksad? Kui peenikesed/jämedad need on?
Kas olete puuri vahepeal kuskile teisse kohta tõstnud?
Ega puur pole juhuslikult ümar?
Kas papagoil puuris on kõik eluks vajalikud asjad?
Kas kõndides lonkab ? Kui jalg teeb tõesti muret võiks ju arstile minna. Ehk on varvaste vahel mõni haige koht ja see teeb muret, võiks nümf kätte võtta ja vaadata.

Meil toimub selline asi ainult siis kui olen linnud kas teisse puuri tõstnud või puuri asukohta muutnud.
Viimati muutis taanka 14. veebruar 2011, 14:42, kokku muudetud 2 korda.
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus? Palun abi.

PostitusPostitas nuki8 » 14. veebruar 2011, 14:23

Minu linnul on samuti öine kartus. Vaata seda teemat viewtopic.php?f=76&t=10808&start=27

Minu esimene nümf kasvas sellest kartusest välja, kui jätsin öölambi põlema.
Vähemalt arvasin nii, kuni teatati et ta on surnud. Hiljem öeldi, et Robert lendas tol ööl puuris ringi. Arvan, et sai aju verejooksu. Teisiti tema surma seletada ei oska.

Teisel linnul on ka öine kartus. Öösel rahmeldades rebis puurivõre, tiiva otstest sulgi. Arvasin, et see on mööduv. Lõikasin verised suled ära ja jätsin tule põlema. Aga ta ei maganud valges välja, kaal hakkas langema. Ma ei osanud muud teha, kui panin sõbrakese suurde karpi magama. Alguses talle see ei meeldinud, kuid harjus ruttu. Tänaseks on Inglikese kehakaal tõusnud ja lind on igati kraps. Praegu magab ta jälle õrrel. Ma tean, et see kartus tuleb jälle. Kui tuleb, siis kordub väikeste vahedega. Päris valmis selleks hetkeks olla ei saagi. Vähemalt tean nüüd, kuidas saan ennetada selle järjestikust kordumist.

Mõni ütleb, et sellist asja, nagu "öine kartus" pole olemas. Mina arvan, et on.

Pilt Vigastatud tiiva otsad, kuhu hakkavad kasvama uued suled.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus? Palun abi.

PostitusPostitas KristineOun (Teema autor) » 14. veebruar 2011, 17:59

Taanka, nümf istub sellistel puust siledatel õrtel, suheliselt jämedad umb. pöidla jämedused ja ümmargused(tulid puuriga ostmisel kaasa) samuti tegime ise pihlaka puust ühe õrre koos koorega(ka umbes sama jäme, natuke jämedam). Puur seisis kogu aeg sama koha peal ja puur on kandiline, ülevalt kaardus. Eluks vajalik on tal kõik olemas, puhas vesi, toit ja seepia kogu aeg ees. Samuti anname vahel sihvkasid, viimastel päevadel oleme hoidnud hirsitõlvikut puuris ning tihti saab ka värskeid puuvilju ja salatit. Oleme proovinud ka munapuru, kuid seda nokkis nokaotsaga.
Kõndides ei lonka, tõin jutus välja lihtsalt ühe juhu kus sattusime sellist asja nägema. Tal on mõlemad jalad suurepärases korras. Turnib, mängib, ripub jne.. Selles olen täielikult veendunud, et jalg on tal täiesti terve. Vastasel juhul oleks juba arstil käinud.

Karpi ma kujutan ette, et teda panna võimalik ei ole. Kui ta meile alguses toodi, siis ta oli taolises pappkarbis ja peale sellega transportimist oli ta üsnagi šhokis, jätsime karbi talle esialgu puuri põrandale, et tal mingi kodulõhngi kaasas oleks. Aga seda karpi ta pigem kartis ja võtsime selle ära. Ma ei kujuta ette mis tõesti teda siis ehmatada saaks, meil pole kodus ühtegi teist kodulooma. Ning peale esimest korda tõmbame toas kardinad alati ette. Nüüd peale teist korda hakkasime ka õrna öölampi kasutama. Ega puuri sees vist pole mõtet õrsi ümber hakata tõstma, sest vigastab ta ennast ikka vastu puuri võresid vist eks? Mõtlesin korra, et kui enamus asju kuhugi madalamale kokku koondada, et äkki ta siis ei teeks endale nii palju viga.. Aga ei tea, peaks midagi ikka välja mõtlema.

Tuti-Frutti's on jälle natuke suurem eluvaim juba tagasi, askeldas ja turnis ringi. Sõi ja jõi. Aga näha on, et lind on väsinum kui muidu. Eks see oli raske öö ka jälle.

Loodan, et tänane öö möödub rahulikult..proovime talle ka kummeliteed täna anda.
KristineOun
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus? Palun abi.

PostitusPostitas nuki8 » 14. veebruar 2011, 18:12

Üks varjant oleks lasta tal magada puuri katusel. Panna sinna mingi käterätt alla. Lihtsalt pakun. Siis ei lõhu ta vastu puuri ennast ära, kui öösel mürgeldama hakkab.
See stress tookord võis olla mitte karbist, vaid koha vahetusest. Kuid eks iga linnu omanik, teab oma lindu kõige paremini.
Olen aru saanud, et sellisele linnule on kõige ohtlikum puur, mille võred moodustavad nagu redeli. Pikad hoosuled jäävad sinna vahele ja lind rebib need katki, kui tiibadega vehib.
Ruudu kujuline võre on ohutum. Kunagi nägin ühte vutipuuri mille võrk oli pehme, vähendamaks vigastusi. Kahjuks ei tea, millest võrk tehtud oli.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas taanka » 15. veebruar 2011, 02:35

Ausalt öelda ise ei oma sellist lindu kelle kohta ma saaksin kindlalt öelda,et temal on " öine kartus " - seega ka ei usu ,et see olemas,kuni ise näen sellist omal kodus.
Kui meil on selline rahmeldamine olnud,panen tule põlema ,linnud rahunevad maha annan 10 - 15 min veel toibumiseks, neil oma silmaga veenduda ,et ohtu pole ja tuli kustu. Kuna seda juhtub 1 - 3 korda aastas(kunagi ammu juhtus seda mitmeid kordi öö jooksul) ,siis ei muretse ka selle pärast. Tfu,tfu,tfu... vigastusi pole olnud.
Aga ehk tasuks proovida puuri paigutada teisse kohta ?
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas KristineOun (Teema autor) » 15. veebruar 2011, 12:31

Täna ööseks tõime ta enda magamistuppa koos puuriga. Jätsime põrandalambi põlema.. Alguses mõtlesime küll, et ta ei saa magada ehk. Et sipleme ise ka magades ja siis ta ikka teeb ühe või teise silma korraks lahti. Aga ei tea, täna oli ta rahulik. Jälgisin ka kuidas ta magas, kogu öö magas ta nii, et üks jalg puuri võrest kinni võetuna ja teine õrre peal. (Päris hiljani jälgisin teda voodist). Vahepeal õõtsus aga muud nagu ei täheldanud. Aga ta ise tundus selle koha pealt üsna rahulik, kui ta teise tuppa transportisin.

Aga kuidas teie nümfidel on kui õhtul tule täiesti ära kustutate? Näiteks meie lind on pea alati üsna kuri.. Kui tule ära kustutame siis ta korraks nagu ehmuks, tutt läheb nagu automaatika peal püsti ja silmad peas nagu tõllarattad. (Kõrvaltoas hoiame tavaliselt siis veel tule põlemas, et liiga äkki pimedaks ei lähe, niiet sealt paistab valgust) Ja kui tema puurist natuke lähemalt mööda minna, siis kostub sealt kurja kuulutavat õsshi / susinat. Nagu kaslane oleks puuris. Ja vahel lausa üritab puurist nokaga äsada. Niiet üldjuhul kui tuli on toas kustutatud üritame teda mitte häirida ja sealt mitte mööda liikuda. Võibolla tuli see tal sellest, et alguses proovisime talle mõnda aega katet puurile peale panna. See ei meeldinud talle kohe üldse ja siis ta hakkaski susisema. Võibolla sealt see? Igastahes varsti lõpetasime selle kattetamise ära.

Tekkis juba huvi pärast ka mõte, et paigaldaks ööseti kaamera ülesse, siis näeks mis toimub kui midagi juhtub. Aga see oleks vast pikk protsess. (Kuna ma tegelikult loodan, et seda ei tule enam nii pea, vähemalt mitte enne kui ta tiib on täielikult taastunud).

Lendama või lihtsalt välja pole teda vist ka mõtet lasta praegu. Kardan, et kui ta üritab, siis ta teeb endale haiget.
KristineOun
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas nuki8 » 15. veebruar 2011, 15:24

See paanika võib korduda 1-2 nädala jooksul ja siis on tükiks ajaks rahu majas. Vähemalt on sarnaselt läinud kolmel linnul, keda ma tean.

Minul üks nümf kes pole eriline käelind, ka susiseb kui pimedas puuri lähedale seisma jääda. Arvan, et asi on nägemises. Hämaras ja pimedas linnud ei näe kuigi hästi. See on hoiatus, et ära tule lähemale.
Teine lind küll ei kähise aga äsab nokaga, kui tahan teda õhtul käele võtta. Ta on lihtsalt ennast ära sättinud ning ei taha, et segatakse.
Öine mürgeldaja aga ei tee teist nägugi, kui tuli kustu pannakse. Ta teab ette, kuna seda tehakse ja sätib juba ennast valmis. Võibolla aitab sinugi linnu puhul reziim?

Ehmumist tule kustutamise pärast olen märganud vaid uute lindude puhul. Nad ei usalda veel ümbrust, inimesi ja pimedas ei näe ka, mis toimub.
On olemas lambid, mis imiteerivad päikseloojangut. Aga need on üsna kallid.

Kui kaua sul linnuke juba olnud on? Puurist välja laskmise ohutust, tead sina kõige paremini. Minu lind sai küll valusad haavad, kuid lasi toas ringi nagu midagi poleks juhtunud. Narris teisi linde ja üritas aru saada, mida need imelikud inimesed jälle teevad.

Pisis on sellest kartusest juttu olnud ka siin viewtopic.php?f=66&t=3625
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas pepe7 » 15. veebruar 2011, 18:48

Sellel antud lingil on selgelt ju öeldud:

See asi on tuntud "night fright" nime all, ehk siis otsertõlkes "öö kartus". Et seda vältida, peavad viirude puur olema kaetud, et miski neid EHMATADA ei saaks.

Olen 100% nõus, et lind ehmub millegi peale !!
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas nuki8 » 15. veebruar 2011, 19:37

Ma vahepeal hakkasin juba mõtlema, et räägime samast asjast aga näeme seda erinevalt.

Aga millega seletada kui teised ei karda, ainult üks sellest parvest mürgeldab? Mitte mingit muutust pole toas tehtud. Teised ei ehmu, ainult tema. Pealegi see kordub alati sarnaselt. Esimesed 2 ööd on laamendamine, siis 1-2 nädalat vahet ja uuesti. Seejärel saabub pikem vaikuse periood. Tean, et ehmub millegi peale, kuid mille? Kas äkki näeb und? Ma ei tea, kas linnud und näevad. Või tõesti libiseb jalg? Alati otsib ta maapinda. Või pepe, loe papagoimajast, seda rosella öist lendamist. Millest see tekib? Öisel kartusel on mingi põhjus, kuid ma ei tea mis põhjus. Miks ainult osad kardavad ja teised mitte?

Kaldun arvama, et iga lind on omamoodi. Ehk sellise öise kartuse all kannatavad sulelised, kes on nõrganärvilised? Samas need, keda tean sellise hirmuga olevat, on väga mõnusad käelinnud ja julged.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas nuki8 » 15. veebruar 2011, 19:59

Pille papagoimaja foorumist leidis lingi, kus seletatakse mis see on http://petcaretips.net/avian-night-fright.html Võib vaadata ka papagoimajja http://papagoimaja.forum.co.ee/t880-num ... -palun-abi
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas Annie » 15. veebruar 2011, 20:04

Ma arvan ka, et lind ehmub millegi peale ja seega ma nimetaks seda siiski pigem öiseks ehmumiseks kui öiseks kartuseks. Põhjusi võib olla palju (jala libisemine õrrel, õuest kostvad hääled, toas või puuris millegi kukkumine, võib-olla ka unenägu jne). Osa linde on tundlikumad ja ilmselt lihtsalt ehmuvad kergemini. Võimalik, et öist ehmumist esineb ka teistel loomadel (inimestel halba und nähes kohe kindlasti), kuid kuna neil pole kukkumise ohtu, siis ei tekita see sellist probleemi. Minul on kõikidel lindudel aeg-ajalt öist puuris lendamist ette tulnud. Seda nii viirudel kui vanasti rosellal, ainult aratingad tunduvad selles osas suht tuimad olema, ehmuvad vaid siis, kui viirud juba ehmatusest lendama on hakanud. Õnneks olen ise erksa unega ja kuulen seda oma magamistuppa ning olen alati õigel ajal kohale jõudnud ja tule põlema saanud. Võib-olla nümfidel on suurem oht end vigastada, seda ei oska öelda.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas taanka » 15. veebruar 2011, 23:07

KristineOun kirjutas:Aga kuidas teie nümfidel on kui õhtul tule täiesti ära kustutate? Näiteks meie lind on pea alati üsna kuri.. Kui tule ära kustutame siis ta korraks nagu ehmuks, tutt läheb nagu automaatika peal püsti ja silmad peas nagu tõllarattad. (Kõrvaltoas hoiame tavaliselt siis veel tule põlemas, et liiga äkki pimedaks ei lähe, niiet sealt paistab valgust) Ja kui tema puurist natuke lähemalt mööda minna, siis kostub sealt kurja kuulutavat õsshi / susinat. Nagu kaslane oleks puuris. Ja vahel lausa üritab puurist nokaga äsada. Niiet üldjuhul kui tuli on toas kustutatud üritame teda mitte häirida ja sealt mitte mööda liikuda. Võibolla tuli see tal sellest, et alguses proovisime talle mõnda aega katet puurile peale panna. See ei meeldinud talle kohe üldse ja siis ta hakkaski susisema. Võibolla sealt see? Igastahes varsti lõpetasime selle kattetamise ära.


Seda lugedes meenub täpselt meie nümfide käitumine :-) kui ükshaaval siia kolisid. Kõik on susisenud ja samuti nokaga äsanud .Kuna olen üsna hiline magama mineja,siis on linnud pidanud taluma minu mööda korterit kollamist,nüüdseks on kenasti sellega harjunud ja probleeme pole. Viimane tulija on pahameelt väljendanud mitte susisemisega vaid röökimisega " krakrashkraaaa.." - nii pimedas kui ka valges kui miskit pole tema meelt mööda. :-D Kui kuulen seda häält pimedas ,tean,et keegi istub tema kõrval kes muidu ei peaks seal olema :D See ei tähenda ,et hingata ei tohi ja peab varvastel käima .

Kui suures parves keegi üks ehmub...mina küll ei oska aimata kes on just see kes ehmub? Sest tuppa joostes sahmivad kõik,tuli põlema pannes kõigil on tuttid püsti ja silmad punnis. Üksik lind puuris on teine lugu..aga siin muud ei olegi,kui puurisisustus üle vaadata,kõik võimalikud üleliigsed asjad ära koristada,vajadusel puur katta,kui lind tõesti tunneb end sel moel kindlamalt - teha seda siis kui veel tuli põleb ... kui susiseb ,las susiseb oma susisemised ära ,küll ära harjub.
Üks on kindel - ära mõtle oma lind haigeks !
End meenutades ,saades oma esimese linnu olin iga pisiasja pärast murest murtud : krigistab nokaga,istub ühel jalal,sööb vähe,palju magab ja kössitab jne.Tegelikuses oli kõik vägagi hästi !
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas nuki8 » 16. veebruar 2011, 11:02

Huvitav, sellel ingliskeelsel lingil on kirjutatud, et puuri ei tohiks üleni katta. Vot ei lugenud välja aga vist on kirjutatud, et poolenisti peaks katma.
Ma saan nii aru kes paanitseb, et kui tuppa jooksen märatsemise peale, siis laperdab ainult Inglike kuskil puuri nurgas. Teised jah, tutt püsti vaatavad möllu pealt.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas KristineOun (Teema autor) » 17. veebruar 2011, 18:51

Seal on kirjutatud jah nii, et puuri ainult poolenisti katta. Tegelikult pani mind küll see mõtlema, et kui meie linnul see kolmas(viimane) arvatav öine kartus oli, siis sellel ajal me juba jätsime talle öösiti tule põlema. (juba mõned päevad enne seda samuti) Üritasime küll tuld katta natuke riidega, et liiga valge ei oleks aga liiga pime seal ka ei olnud. Nii, et huvitav iseenesest..
Minu meelest on seda tiiva sulgede tagasi kasvamist päris kole vaadata.. Nagu mitu-mitu ribi kasvaks järjest välja. (Pole varem näinud)
KristineOun
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nümfil öine kartus?

PostitusPostitas nuki8 » 17. veebruar 2011, 21:37

Äkki mõned linnud näevad tõesti õudukaid unes :dunno:

Need on suletorud, mis pärast hakkavad avanema. :)

Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron