Vöötoravate iseloomust

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 19. august 2005, 11:48

Palju tegelemisega muutuvad sõbralikuks - poes müüdavad ei ole eriti eriti sotsialiseeritud. Suured närijad ja aktivistid, osavad põgenema ja absoluutselt ei sobi kassidega.
Minu arust sarnanevad suht palju tsintsudega?
See, kui palju nad kassidega sobivad, oleneb täiesti kassist.
Ja tegelikult on need vöötoravad palju aktiivsemad veel kui tsintsud ja neile on vaja tunduvalt suuremat puuri kui tsintsule. Tsintsul näiteks on 2 m x 1,5 m x 1,5 m suurune puur väga hea, tavaliselt on need ikka väiksemad, vöötoraval on see puur ok, aga mida suurem nendest mõõtmetest seda parem.
Peale selle on oravad kindlasti tunduvalt parema hüppevõimega kui tsintsud, ma ei taha ette kujutadagi, kui mis juhtuks kõik, kui vöötorav tuppa niisama lahti lasta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 02. oktoober 2005, 09:53

See, kui sõbralik vöödik on, oleneb isendist ja sellest, kui palju nendega sünnist saati tegeldakse. Minul on ta iga päev lahti, kui ma kodus olen, talle meeldib, kui teda paitan. Ta tuleb mulle käepeale, ma saan teda kätte võtta - ta on nagu rott, aga veidi uudishimulikum ja vilkam, kuid väga lõbus - teeb palju nalja ja ronib. Vastutus on nende loomade puhul suur ja nendega tuleb tegeleda, kui tahad nende usaldust võita, sest kui õigeaegselt neid ei harjuta käe ja katsumisega, siis nad taltsaks ei muutu ja jäävadki araks, siis pole väga soovitav neid ka välja lasta. Nii uispäisa ei tasu seda looma osta, tuleb ennem põhjalikult ettevalmistada ja arvestada tema vajadustega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Vöötoravate iseloomust

PostitusPostitas Liisa » 04. oktoober 2005, 21:52

Ta on suht metsik, isepäine loom, aga teda saab sama hästi taltsutada ja õpetada nagu iga teist looma. Igatahes on ta oma iseloomult väga roti sarnane, veidi uudishimulikum ainult. Ja muuseas ta ei närigi asju niimoodi nagu näiteks rotid või jänesed kipuvad tegema - elektrijuhtmed teda ei huvita, paar korda on proovinud mõnele kaktusele hambad sisse lüüa. Praegune põhitegevus on õuest korjatud tammetõrude peitmine lillepottidesse või ükskõik kuhu ja nende söömine. Hea asi on veel see et kui ta lahti on, siis ta ei rooja igale poole tuppa vaid käib puuris - igatahes ma pole kordgai näinud, et ta seda teeks ja koristamise käigus pole leidnud ka midagi..
Nalja saab meeletult, ta on nii hulljulge ja käib kogu aeg mul sabas ja üritab igale poole ronida. Siiamaani probleeme pole olnud, eks vaatab, mis edasi saab. Ta on mul alati lahti kui ise kodus olen.
Tundub, et üsna tuhkru sarnane tegelane - selles üldises mõttes, et vaja kas äärmiselt suurt puuri või pidada lahtiselt; natuke roti moodi, aga suurem ja elavam, üldiselt treenitav ja väsimatu kaaslane. Mis te ise sellisest võrdlusest arvate?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline