Kuidas vöödikut endaga harjutada?

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Re: Vöötorav

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 02. oktoober 2005, 18:18

Mul on vöötorav olnud täpselt kaheksa päeva, aga ta oli minuga kohe väga taltsas ja eks ma ise ka valisin kohe kõige julgema isendi, kes tuli kohe mu sõrme juurde poes. Tegelikult kui orav ikkagi varjub su eest, siis ta sind järelikult ei usalda. Kui tahad teda hakata harjutama, pead iga päev proovima näiteks käe puuri panna ja talle maitsvaid asju anda. Oravad on väga uudishimulikud ja tahavad kogu aeg midagi head süüa saada.
Teine variant on hoida oma kätt puuris, et ta harjuks su lõhnaga ja saaks aru, et sa ei tee talle liiga. Ja muidugi võiksid teda lasta ka tuppa jooksma, aga ennem peab vaatama, et ta kuskilt prao kaudu välja ei saaks põgeneda. Esialgu lase ta lahti ainult ühes toas, kinnises ruumis. Võta näiteks pähklikott ja istu ja oota teda, eks see nõuab pikka harjutamist, kuid aja peale läheb ta julgemaks. Loe hoolega seda linki, seal on sellest lähemalt räägitud.
Oravad on siiski metsikumad kui suurem osa närilisi ja lemmikloomi, keda kodudes peetakse, edenema peab ettevaatlikult, aga samas ei tohi võõraks jääda.
Mina alustasin esimesel päeval. Hakkasin talle kohe käest toitu andma ja kui mu sõrmede lõhn oli talle tuttav, hakkasin pai tegema. Kõik oleneb sellest, kuidas ta laseb. Mul laskis praktiliselt kohe ja kolmandal päeval lasin ta välja. Nüüd on nagu vana kala vees - ei karda midagi ega kedagi nagu väike sabarakk, ainult norib, et saaks midagi head hamba alla. Tead, eks selle poest ostmisega on õnneasi kah - üldiselt see on neile šokk ja poes nendega nii ei tegelda ja nad võivad juba seal aremaks muutuda, aga kindlat meelt ja muud midagi. Kindlasti lase teda ka välja jooksma, sellega muutub ta pigem julgemaks, aga ennem loe seal minu saadetud lingist, mida täpselt silmas pidada kui lasta orav tuppa jooksma. Seal on päris mitu asja kohe, mida oleks hea meelde jätta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kuidas vöödikut endaga harjutada?

PostitusPostitas plixa11 » 19. detsember 2007, 12:55

Ma sain endale ka vöötorava. Varsti saab nädal tema ostmisest, aga ta pole ikka veel ära harjunud. Natuke sööb käe pealt, aga üldiselt on väga arg ja kardab. :nono:
Samuti peidab kõik toidu ära pessa.
Viimati muutis Scratchy 12. september 2008, 19:17, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eraldasin vöötoravate üldisest teemast ja parandasin postituse õigekirja.
plixa11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötorav (kõik vöötorava teemad kokku tõstetud)

PostitusPostitas ossam_tossam » 24. detsember 2007, 00:23

Kui ta sul juba ühe nädala pärast käest toitu võtab, siis on täitsa hea ju. Seal loomapoes müüdavad ei pruugi olla inimesega eriti harjunud ja seega ka suht arad.

Mul võttis umbes kuu, et poiss hakkaks käest toitu võtma. Esialgne pesas istumine ja kartlikkus on praeguseks (3 kuuga) asendunud uudishimu ja lausa jultumusega :-D Minu arust palju aitab ta tuppa lahti laskmine ja igal võimalusel paku käest mingit sööki. Õige varsti õpib ta sind toiduga seostama. Ega mul ta praegugi siuke kaisuloom ole, aga algusega võrreldes on edasiminek silmnähtav.

Ja toidu peitmine on nende loomulik tegevus: oma pessa, lillepottidesse, kappi vaaside vahele, diivani nurka ja igasugu muude laokil asjade juurde. :lol:

Loodan, et mu jutt oli nati abiks.
ossam_tossam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist