Vöötoravate mitmekesi pidamisest.

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Vöötoravate mitmekesi pidamisest.

PostitusPostitas Scratchy (Teema autor) » 26. juuni 2008, 13:17

Nagu Mercar kirjutas, siis vöötoravatel on alati seltsis parem elada, neil oleks üksi igav ning inimene teist vöödikut ei asendaks.

Nii emased, kui ka isased vöödikud saavad üksteisega hästi läbi. Emaste juures peab ainult arvestama, et jooksuajal teevad nad valju häält, mida iga inimene ehk ei talu. Jooksuajal kriiskavad nad järjepidevalt tavaliselt 24h, kuid vahel võib häälitsemine kesta ka 2-3 päeva. Kui emane jooksuajal ei paaritu, kordub sama asi kümne päeva pärast.
Koos võib pidada ka emast ja isast vöödikut. Neil on jooksuaeg üks või kaks korda aastas kevadel või varajasel suvel. Et vältida poegi tuleb isane enne jooksuaega teise puuri panna. Lähenevast jooksuajast annavad märku vöödikute suguelundite paisumine. Isastel paisuvad munandid märgatavalt, emastel paisuvad suguelundid ka veidi ning muutuvad punakaks. Selle järgi saab hästi aru, millal on õige aeg vöödikud üksteisest jooksuaja möödumiseni eraldada.
Kui on plaanis pidada mitut isast ja emast vöödikut koos, tuleb arvestada, et emaseid peab olema alati rohkem kui isaseid või võrdselt isaste arvuga (Sobib nt. üks isane ja kaks emast, kaks isast ja kaks emast, kaks isast ja kolm emast jne..; ei sobi üks emane ja kaks isast, kaks emast ja kolm isast jne). Kui emaseid vöödikuid on ühes puuris vähem kui isaseid, lähevad isased vöödikud jooksuajal omavahel emase üle kaklema.
Tasuks silmas pidada, et liiga palju vöödikuid ühes puuris tekitavad neis stressi ja nad võivad muutuda agressiivseks, hakata kaklema.
Mitme vöödiku pidajal võiks olla varuks mitu puuri. Sügisel või varajasel talvel, kui vöödikud talvevarusi koguma hakkavad, võivad nad stressi tagajärjel minna teiste vöödikute peale agressiivseks. Vöödikud üritavad talveperioodiks koguda võimalikult palju toitu ja tunnevad ennast teise vöödiku poolt ohustatuna. Agressiivne vöödik tuleks talveperioodi ajaks eraldi puuri panna. Mõnel juhul võivad nad minna agressiivseks ka inimeste peale. Sel juhul tuleb nad talveperioodiks, mis on õnneks vaid ajutine ja kestab paar kuud, rahule jätta ning häirida ainult vajadusel (joogi, söögi panekuks või puuri puhastamiseks).

http://www.maaoravat.com/Maaoravat/chipmunks_eng.html
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 9 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline