Hüperaktiivne vöötorav

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Hüperaktiivne vöötorav

PostitusPostitas kriisa24 (Teema autor) » 03. jaanuar 2015, 17:36

Mul sihuke mure. Mul on kaks vöödikut. Üks on suht laisk. Magab enamuse aega ja jooksuratta vastu üldse huvi ei tunne. Aga teine on lausa sõltuvuses jooksurattast. Ööseks võtan ratta ära. Hommikul nii kui valgeks läheb hakkab puuri ukse all edasi tagasi jooksma seni kuni ma talle ratta annan. Ja siis kihutab päev otsa sellega. Vahest ikka korra on aega süüa juua ka. Mul juba hirm et ehk teeb liiga endale. Kui ratta ära võtan siis jälle traalib puuri ukse all edasi tagasi seni kuni alla annan ja ratta annan. On see normaalne või peaksin rahulik olema. Või peaks ikka paariks päevaks ratta täitsa ära võtma.
Armasta oma loomakesi nii nagu sa tahad et sind armastatakse!
--vöödikud Pätu ja Kriimu ning viiru Rage :)
Kasutaja avatar
kriisa24
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 128
Teemad: 13
Pildid: 12
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hüperaktiivne vöötorav

PostitusPostitas v66dik » 03. jaanuar 2015, 23:25

On tehtud kindlaks, et pisinärilised jooksevad siis kogu aja rattas, kui nad on stressis või nende närvisüsteem ei ole päris terve. Ilmselt on ka Sinu vöödik kas stressis või ei ole tema närvisüsteem päris korras. Tegelikult peaks siis leidma loomale asendustegevuse. Kuid vöödikutele, kes on puuris, on seda raske teha.
Mina arvan, et jätka nii edasi nagu Sa siiani oled teinud, st. et võtad jooksuratta vahel puurist ära. Enda kogemustest, aga soovitaksin panna umbes A4 suuruse paberi puuri sinna külge, kus ta meeleheitlikult edasi-tagasi jookseb, kui ratast puuris ei ole. Neile ei meeldi nn. pimedas joosta, nad tahavad puurist välja näha. Vöödik võib küll siis jooksmiseks uue koha valida, kuid siis peaks paberi sinna ette panema. Meie võõrutasime nii oma vöödikut sellisest edasi-tagasi pendeldamisest. Aega läks mitu kuud, aga see tasus ära. Praegult on Triibu juba 5 aastane ja igati normaalne orav :)
Edu ja kannatlikkust!
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hüperaktiivne vöötorav

PostitusPostitas kriisa24 (Teema autor) » 04. jaanuar 2015, 05:13

Leidsin talle vist asendustegevuse. Panin ratta puuri kõrvale maha ja lasin Pätu puurist välja. Mõtlesin et näis kas puurist väljas olles ka rattas joosta tahab. Kus sa sellega. Korra astus rattasse aga siis asus ümbrust uudistama. Jooksis mööda tuba ringi, ronis minu peal, turnis oma puuri otsas ja siis lihtsalt läks ise puuri tagasi. Panin ukse kinni, tegelesin oma asjadega edasi. Üks hetk jäin kuulama....vaikus. Pätu ei jooknud enam nõudlikult edasi tagasi vaid kobis rahulikult magama. :) Ehk tõesti puuris igav ja ongi stress. Maandab end siis rattas. Hakkan nüüd teda siis tihedamalt puurist välja laskma. Teise orava laiskuse üle tasub muret tundma hakata alles kevadel vist? Talvel vist nad pidavatki pool unised olema?
Armasta oma loomakesi nii nagu sa tahad et sind armastatakse!
--vöödikud Pätu ja Kriimu ning viiru Rage :)
Kasutaja avatar
kriisa24
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 128
Teemad: 13
Pildid: 12
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline