Vöödik näksib näppe

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Vöödik näksib näppe

PostitusPostitas evelii (Teema autor) » 07. august 2012, 11:21

Iga kord kui vöödik näppudele ligi saab, hakkab neid näksima. Ta ei tee seda üldse valusalt, aga nt kui ta jookseb mööda korterit ringi ja avastab mu näpud, siis ta ei kavatsegi neid rahule jätta enne, kui puuri panen ta :D Tahaksingi teada, et kas tal on mingi närimisvajadus ja kuidas seda leevendada või on ta mul tige loom. Sest tegelikult tal on puuris närimiskivi, mille kallal on ta tublisti tööd teinud :)
Amar es gratis.
Kasutaja avatar
evelii
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik näksib näppe

PostitusPostitas v66dik » 07. august 2012, 11:48

Kui ainult näksib, siis tige ta kohe kindlasti pole. Kui ta oleks tige, siis hammustaks ikka kohe nii, et veri väljas! Ma arvan, et näppudel on mingi lõhn juures (nt. toidu), mis talle meeldib. Meie oravad ka näksivad sõrmi, kui enne on olnud käes mingi neile meeldiv söök.
Närimisvajadus on vöödikutel suur. Sa võikisid peale närimiskivi veel puuri värskeid õunapuuoksi panna. Kuna sul on suur puur, siis soovitaksin kohe mingit suuremat oksa, kus ta saaks ka ronida. Kõikide puude oksad ei sobi, sest võivad olla mürgised, kuid õunapuu ei ole. Mina annan oma vöödikutele veel närimiseks sarapuupähkleid koos koorega. Pähklikoorest läbipuremine võtab küll aega, aga seda suurem on vöödiku rõõm, kui ta sealt seet lõpuks söödava pähkli leiab :-D
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik näksib näppe

PostitusPostitas evelii (Teema autor) » 07. august 2012, 12:24

Hiljuti panime talle suure õunapuuoksa puuri, aga ju sellest talle ikka ei piisa. Peaks ka proovima anda talle sarapuupähkleid, sest toidusegus olevate kreeka pähklite vastu ta huvi ei tunne...nooruke nende jaoks veel vist :)
Amar es gratis.
Kasutaja avatar
evelii
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik näksib näppe

PostitusPostitas HamsterX » 10. august 2012, 09:19

Kurjaks muutub siis, kui hakkab metsikult puurivõret närima ja ründab, kui puuriukse lahti teed. Aga igaks juhuks võid ennetada. Et kui sind näksab sõrmest, siis taputa kiiresti sõrmega nina pihta. Nina on õrn koht ja siis ta väldib edaspidi seda tegevust. Internetis soovitati veel turjast tõsta nagu vanemad sakutavad oma poegi vahel.
Aga kõige parem on usalduse võitmine. Et enamus kordadel lähene ikka pähkli, päevalilleseemne või kõrvitsaseemnega. Siis ta teab, et näppude vahelt saab midagi head ja haarab toidu, näksamise asemel.
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöödik näksib näppe

PostitusPostitas evelii (Teema autor) » 12. august 2012, 10:40

Aga samas, kui ta koguaeg nina pihta saab, äkki siis ta just saab tigedaks ja hakkab meelega närima. Üks kord proovisime seda ning mulle küll tundus, et tema sellest õppust ei võta, pigem ägestub. Maiuse andmine tundub ka selline, et....mul ei ole ju koguaeg pähklid jm käepärast, kui ta tuleb minu juurde. Ja tegelikult on ta selline, kes hoiab inimese ligi, seega on ta su käte juures enamuse ajast. Vahel on tunne nagu meil oleks kodus minikoera kutsikas :D Praegustest variantidest proovime veel siis turjast tõstmist ja väiksemaid koorega pähkleid :)
Amar es gratis.
Kasutaja avatar
evelii
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist