Vöödik kogu aeg stressab!

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Vöödik kogu aeg stressab!

PostitusPostitas HallPanter (Teema autor) » 13. juuni 2011, 23:19

Tere! Mu vöödik Nublu (emane) on ostmisest peale olnud rahutu.Peaaegu iga kord kui ma teda vaatan ,jookseb ta ühest seinast teise.
Kui ma talle süüa annan on ta väga arg ja äkiline .Ma ei te mis teha :dunno: .Palun aidake mind keegi!
HallPanter
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 12
Pildid: 0
Asukoht: Tartumaa,Rõngu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöödik kogu aeg stressab!

PostitusPostitas v66dik » 14. juuni 2011, 08:13

Kui kaua Sul vöödik juba olnud on? Äkki ei ole ta veel kohanenud?!
Minu esimene isane oli ka alguses jube arg. Kuid tema ei hakanud jooksma, vaid puges ruttu pesakasti.
Meie hakkasime alguses teda meelitama mandlilaastudega läbi puurivõre. Tegime sellist häält nagu tavaliselt pargioravaid kutsutakse. Alguses ei teinud üldse välja, aga mõne aja pärast harjus ära. Aga ise pead olema üsna rahulik ja mitte tegema äkilisi liigutusi.
Veel, meie oravad hakkavad puuris siis meeletult jooksma, kui keegi krõbistab kilekotiga või on kellelgi seljas mingi sahisev riideese. Emane läheb lausa nii marru, et tuleks kasvõi läbi puurivõre kallale.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöödik kogu aeg stressab!

PostitusPostitas HallPanter (Teema autor) » 14. juuni 2011, 16:16

Ta on juba meil olnud üle aasta ja ma ei usu et nii kaua harjumine aega võtab.Tal on või olla midagi psühhikaga viga.Aga ma ei tea kah.
HallPanter
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 12
Pildid: 0
Asukoht: Tartumaa,Rõngu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöödik kogu aeg stressab!

PostitusPostitas nuff » 16. juuni 2011, 09:33

Kas Nublul on jooksuratas olemas? Kas ruumi on piisavalt - puur vastab vöötorava vajadustele, saab korralikku oravatoitu ja puhas vesi on olemas? Kui need asjad on olemas, siis võiks vaadata puuri asukohta. Kas see ei ole tuuletõmbuses, hämaruses või hoopis otsese päikese käes? Kas oraval on peistumispaigad (pesakastud)? Kas oravaga samas ruumis ei ole mingi heli, mis võiks talle mitte meeldida? Kas oravaga samas ruumis ei tõmmata sigarette? Kui orav käitub imelikult, siis võib olla tegemist mingi asjaoluga, mille kohta ta püüab oma käitumisega märku anda, et ta ei ole sellega rahul. Samas pole välistatud, et talle meeldibki edasi-tagasi joosta. :) Minu emane vööt et jookse rattas, laseb puuris ringiratast või edasi-tagasi, kuid seda mitte pidevalt. Kliekoti krõbina peale minnakse meil ka actionit täis - see tähendab, et hea ja parem on läheduses :D

Küsimustele ei pea vastama, need tasub vaid läbi mõelda.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron