Lehekülg 1/1

vöödik sööb plastmassi

PostitusPostitatud: 06. veebruar 2011, 22:07
Postitas blindside
Selline mure, meie emane vöödik on meil juba kaks joogitopsi katki närinud. Oleme ostnud talle igasugu erinevaid looduslike ning toidu vidinaid, et ta saaks oma närimisvajadust rahuldada, kuid tema sööb ikka neid, mis on plastmassist (joogitops, isegi toidupulkade puhul sööb ta plastmass osa,mitte toitu ennast). Äkki kellelgi on olnud sama mure või oskab aidata? Kas võib see olla tingitud loomakese mingi aine puudusest?

Aitäh!

Re: vöödik sööb plastmassi

PostitusPostitatud: 06. veebruar 2011, 22:08
Postitas Pinto
Pudeli saab ju puuri külge nii panna, et plastik osa on puurist väljas ja vaid metalist tila on puuris. Nii ei pääse ta plastikule ligi.

Re: vöödik sööb plastmassi

PostitusPostitatud: 06. veebruar 2011, 22:28
Postitas blindside
Pudel ongi puurist väljapool, aga kuidagi õnnestub tal siiski seda närida.

Re: vöödik sööb plastmassi

PostitusPostitatud: 07. veebruar 2011, 08:35
Postitas v66dik
Minul närib Triibu kõik wc kastid ära. Muid plastmassist asju ei puutu. WC kastidel närib just seda nurka, mis on kõrgem. Kui laastamistöö tehtud, siis peidab sinna auku oma pähkleid. Nüüd olen loobunud kasti vahetamisest. Katkine kast on puuris ning rohkem seda ei närita. Uus wc teises nurgas ja see on puutumata. Plastmassi ta iseenesest ei söö.

Pilt

Re: vöödik sööb plastmassi

PostitusPostitatud: 07. veebruar 2011, 16:31
Postitas nuff
Vöötoravad kulutavad oma hambaid ülemisi ja alumisi kokku hõõrudes. Olen ise ka näinud, kuidas vöödikul "sahtel" (lõug) kahele poole käib. :-D
Miks nad erinevaid asju närivad? Nad on närilised. Minul ka üks näris plastikut (oli eraldi puuris ja üritas end välja närida). Kui panin talle puuri õunapuuoksad, lõppes plastmassi närimine ära, narib neid oksi. Muid plastikasju ei närita. Tasub proovida, kas õunapuuoksad võõrutavad plastmassi närimisest. Vahtraoksad sobivad vöötoravatele samuti. V66diku pildil on lausa närimise meistriteos :-D

Re: vöödik sööb plastmassi

PostitusPostitatud: 07. veebruar 2011, 16:36
Postitas blindside
Suur aitäh! Teeme kohe proovi!