isase vöötorava jooksuaeg

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

isase vöötorava jooksuaeg

PostitusPostitas Mleena (Teema autor) » 27. aprill 2010, 10:34

Kas keegi oskab öelda kui kaua kestab isastel jooksuaeg.Minu isane viimasel ajal muud ei teegi kui elab emase seljas, aga kuna emane on vist alles liiga noor siis teda see eriti ei huvita.Annab ikka käpaga või hambaga aga isane ei tee väljagi sellest ning natukese aja pärast on nad jälle ninapidi koos.
Lemmikud: Nuffic, Taiger Saba.
R.I.P Nibsy, Sweedy, Pisi-Deegu.
Kasutaja avatar
Mleena
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 9
Pildid: 8
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isase vöötorava jooksuaeg

PostitusPostitas nuff » 27. aprill 2010, 11:16

Kas su emaorav siutsus ka sel kevadel? Selleks ajaks oleks pidanud nad eraladama. Kuna tegemist on ilmselt eelmise kevade oravapojaga, siis on ta suguküps ja võimalik, et su emaorav on juba tiine. Isastel jooksuaega kui sellist ei ole, "ratsutavad" seljas siis, kui tahavad. Aastaringselt. Isane vöötorav võib isase seljas samamoodi käia. Minu isasne orav tegi teisest isasest omale "daami". Sellega näitavad nad võimu teise üle (paljude loomade puhul see nii on). Kuid kes teab, võibolla nad ei jaga ära ka, mis soost teine on.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isase vöötorava jooksuaeg

PostitusPostitas Mleena (Teema autor) » 27. aprill 2010, 11:36

Mulle teadaolevalt ei ole emaorav siutsunud.
Lemmikud: Nuffic, Taiger Saba.
R.I.P Nibsy, Sweedy, Pisi-Deegu.
Kasutaja avatar
Mleena
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 9
Pildid: 8
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isase vöötorava jooksuaeg

PostitusPostitas nuff » 27. aprill 2010, 12:15

On ta ikka emane? Ma tean kolme oravaomanikku (mina üks sealhulgas), kes on ostnud eri soost oravad (Tallinnast, Tartust, Pärnust), aga saanud samast soost oravad. Minule müüdi emase ja isase pähe kaks isast, teine oravaomanik sai kaks isast ja kolmas sai kaks emast. Emase tunneb ära kevadise siutsimise ehk pulmalaulu järgi, kui emasel jooksuaeg algab. See, kes kelle seljas käib, sugu ei näita. Nagu ma kirjutasin "ratsutas" minu Nix Naxi seljas kogu aeg. Mõlemad isased. "Jooksevad" millal, kellega ja kui palju tahavad :-D
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isase vöötorava jooksuaeg

PostitusPostitas Mleena (Teema autor) » 27. aprill 2010, 12:38

Ega ma jah päris kindel ei ole kumb ta on.Poest öeldi, et emane.
Lemmikud: Nuffic, Taiger Saba.
R.I.P Nibsy, Sweedy, Pisi-Deegu.
Kasutaja avatar
Mleena
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 9
Pildid: 8
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isase vöötorava jooksuaeg

PostitusPostitas GunnyBunny » 27. aprill 2010, 13:48

Võid näiteks seda teemat lugeda, ehk saad siis välja selgitada, kummast soost ta ikkagi on.
Link.
Proovi teda mingi maiusega puuri äärde meelitada, siis peaksid suguelundeid nägema.
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isase vöötorava jooksuaeg

PostitusPostitas v66dik » 27. aprill 2010, 15:02

Minu isasel hakkas jooksuaeg jaanuaris (munandid läksid suureks ning tumelillaks) ja alles nüüd, mõned päevad tagasi, hakkasid munandid normaalmõõtu tagasi võtma. Emast hakkas ta "kiusama" märtsi keskelt ja mitu nädalat jutti. Emane samuti ajas isast minema, andis käpaga ja kui isane väga nahaalseks muutus, näksas munadest. Selle aja jooksul siutsus emane meie kuuldes paar korda ja nüüd tuleb ainult oodata, et teada saada, kas emane jäi tiineks.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: isase vöötorava jooksuaeg

PostitusPostitas nuff » 27. aprill 2010, 15:47

Naxil läksin munandid suureks ja lillaks jaanuaris ja nüüd on need väiksemaks läinud. Nixil on suured sinised põlvedeni rippuvad "pallid" kogu aja, mil ta meil elas (nüüd ma ei tea, võbolla on kahanenud). Nax ronis teise isaorava selga ka siis, kui tal munandeid üldse näha polnud. Kui munandid suureks paisusid, oli selge, mis soost oravaga tegu.

v66dik kirjutas:Emast hakkas ta "kiusama" märtsi keskelt ja mitu nädalat jutti. /.../ nüüd tuleb ainult oodata, et teada saada, kas emane jäi tiineks.

Vöötorava tiinus kestab kuu aega.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: isase vöötorava jooksuaeg

PostitusPostitas Mleena (Teema autor) » 27. aprill 2010, 16:10

Kuna meie emane nii jube arglik on siis tema puhul see toiduga puuri külge meelitamine ei mõju, ta lihtsalt ei tule.Aga niipalju kui ma teda näinud olen siis tal ei ole selliseid suuri munandeid nagu isasel.
Lemmikud: Nuffic, Taiger Saba.
R.I.P Nibsy, Sweedy, Pisi-Deegu.
Kasutaja avatar
Mleena
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 9
Pildid: 8
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron