orava nina karvutu

Tervisehädadest ja kuidas neid vältida.

Moderaator: v66dik

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

orava nina karvutu

PostitusPostitas rax (Teema autor) » 15. veebruar 2016, 17:04

Tere


Tahtin pöörduda küsimusega, kas kellelegi on olnud samasugune kokkupuude sellise juhtumiga nagu minul. Avastasin hiljaaegu, et minu vöödikul on keset nina väike karvutu koht. Alguses ma vb tõesti ei märganud, sest see võis üpris pisike olla, kuid nüüd hoolikalt vaadates ikka pisike karvutu auk nina peal. Kas kellelgi on olnud kogemusi sellise probleemiga . Nii palju kui olen lugenud siis tegemist võiks olla sellega, et ta pistab pidevalt oma nina puuri võre vahelt välja ja sellega hõõrub omal karva maha või siis on parasiidid või mingi teine probleem mille jälile pole saanud. Orav iseenesest on väga hea tervise juures, aktiivne ning söögiisu pole samuti kuhugi kadunud.

Tänud ette, kes aidata oskaks
Rax
rax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: orava nina karvutu

PostitusPostitas Pätu2015 » 01. märts 2016, 10:27

Minu vöödikul on üks karvutu koht kaela ja esikäppade vahel ja mul pole õrn aimugi, miks see nii võib olla??
Pätu2015
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: orava nina karvutu

PostitusPostitas v66dik » 23. märts 2016, 15:44

rax kirjutas:Tahtin pöörduda küsimusega, kas kellelegi on olnud samasugune kokkupuude sellise juhtumiga nagu minul. Avastasin hiljaaegu, et minu vöödikul on keset nina väike karvutu koht.


Meie vöödikul oli ka nina pealt karv maas. Hakkasin asja uurima ja selgus, et ta hõõrus oma karva maha jooksurattal joostes, sest nina käis kuidagi vastu ratta võret. Proovisin ratast natuke vooderda, aga kuna ta siis ei näinud rattast "läbi", hakkas ta pea väljas jooksma ja nii oli asi veel hullem. Peale seda võtsin vooderduse ära.
Samuti oli meil plastmasist jooksuratas (nagu kauss), mille kinnitus asus nn. kausi keskel ja see käis jooksmise ajal vastu vöödiku külge. Sellega hõõrus Triibu endal karvad külgedelt maha. Peale seda, kui olime uue ratta pannud, kasvasid kavad tagasi.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: orava nina karvutu

PostitusPostitas v66dik » 23. märts 2016, 16:01

Pätu2015 kirjutas:Minu vöödikul on üks karvutu koht kaela ja esikäppade vahel ja mul pole õrn aimugi, miks see nii võib olla??


Variante on mitmeid, kuid kindalasti peaks vöödikut nüüd tähelepanelikumalt jälgima, et põhjus teada saada.
Mõned variandid, mida võiks jälgida:
See võib olla tekkinud kuskile vastu hõõrudes.
Aga võib olla ka stressist, kuid siis läheb tavaliselt saba paljaks.
Nahahaigus ja parasiidid. Siis peaks konsulteerima loomaarstiga. Soovitan pesakasti korralikult puhastada/pesta ja panna uus pesamaterjal. Kuna vöödikud veavad endale toitu pessa, siis võivad tekkida igasugu putukad, mis samuti võivad sügelemist põhjustada.
Veel võimalikuks variandiks võib olla allergia (toit, allapanu). Meie Triibul oli nt. allergiga kuivatatud heina vastu. Nii, kui heina puuri panime, hakkas Triibu ennast kratsima. Võimalik oli ka see, et hein torkis ja see ajas teda sügelema.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline