Kuidagi imelik

Tervisehädadest ja kuidas neid vältida.

Moderaator: v66dik

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kuidagi imelik

PostitusPostitas kixxi (Teema autor) » 05. jaanuar 2011, 22:47

Minu vöödik söi täna ühe päevaga ära terve maiustusepulga,mis ma talle hommikul panin ja kus oli peekonit ka sees. Pluss kausist oli kadunud kogu toit ja nüüd kui ma õhtul koju tulin võttis isuga shivkasid ka põske. Panin talle paar päeva tagasi puuri ka linnupesakasti. Enne oli tema magamiskoht kiigel, aga tänase päevaga oli ta kogu oma pesas oleva moona ja vati viinu pesakasti ja nüüd magab seal :-) Siuke kummaline käitumine järsku ühe päevaga ja, et ta nii palju söi ka veel. kas hakkab ta valmistuma talveuneks või on see tingitud milleski muust? talveune jaoks ma arvan, et ta on liiga erk ja usin. Aga äkki keegi oskab midagi arvata, mis teema tal on?! :ups: :dunno: :razz:
Kasutaja avatar
kixxi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidagi imelik

PostitusPostitas v66dik » 06. jaanuar 2011, 16:17

Tõesti võimalik, et hakkab hiliseks talveuneks valmistuma :yawn:
Minu kahest vöödikust üks magab juba teist kuud õndsat talveund, ainult iga paari päeva tagant käib korra väljas jalgu sirutamas. Aga teine (emane) hakkas ka umbes paar nädalat tagasi pessa tagavarasid vedama (senini peitis saepuru sisse) ja hommikuti magab ka nüüd kauem, 10-ni. Muidu oli hommikul juba kell 7-8 üleval. Kuskil 17-18 vahel tukub tunnikese oma pesas ja siis kui kõik kodus (puur on elutoas), tuleb tal eluvaim jälle sisse ja siis tuuseldab umbes 22-ni mööda puuri ringi ning norib kõrvitsaseemneid :-D

Ja vaevalt et Sinu vöödik kõik söögi korraga nahka pani: ilmselt kogus põske ja vedas pesakasti. Ikka tagavaraks!!!
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidagi imelik

PostitusPostitas kixxi (Teema autor) » 07. jaanuar 2011, 08:06

Minu vöödikul on umbes sama unereziim.
ei ma loodan ka ikka, et ta viis enda uude pessa kõik toidumoona, vastasel juhul ta peaks mul olema suur sabaga pall :D :A:
Kasutaja avatar
kixxi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidagi imelik

PostitusPostitas peppemia12 » 07. jaanuar 2011, 13:45

olen lugenud vöödikutest... jah nad peaksid koguma rasva et talveunne jääda aga põhjus võib olla ka teine... ehk on tal mingijooksu aeg esimest korda ... või teeb niisama trenni ja väsitab enne talveunne ära, et paremini magama jääda.. või sa oled talle midagi sellist söötnud kus on energiat liiga palju, kuigi see ei saa tõsi olla
Kasutaja avatar
peppemia12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidagi imelik

PostitusPostitas kixxi (Teema autor) » 07. jaanuar 2011, 15:45

ok, jälgin tema käitumist edasi, aga jah siiamaani ta sööb ja varub ikka päris palju toitu. :shock: vaatame, mis saab :sleep:
Kasutaja avatar
kixxi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidagi imelik

PostitusPostitas v66dik » 07. jaanuar 2011, 17:04

Jooksuaeg on vöödikultel ikka kevade poole ja siis hakkavad emased "laulma" ja kui paaritatud ei saa, siis laulavad nad umbes nii 24+ tundi jutti :-)
Ja toiduvarude kogumine-peitmine on neile juba looduse poolt kaasa antud. Eks mõned vöödikud söövad ka endid paksukesteks, kuid tavaliselt ikka rohkem peidavad. Minul on vöödikud olnud 3-4 ööpäeva üksi ja selleks ajaks panen neile süüa ja piisavalt palju vett (tavaliselt 2 pudeliga, muidu 1). Koju jõudes on neil söök ikka alles. Ainult et jah, paremad palad veetakse koheselt saepuru sisse peitu :nono:
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidagi imelik

PostitusPostitas nuff » 13. jaanuar 2011, 01:00

Vöödikud peavadki talveks toitu varuma, see on looduse poolt kaasa antud. Vahepeal tasub pesa seemnetest tühjaks teha. Sama toitu saab kasutada edasi, nö järgmisel ringil :-)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidagi imelik

PostitusPostitas vilkz » 05. november 2012, 22:18

Meil ka Ricky on alustanud talvevarude kogumist. Kõik mis põske läheb see puuri põhja saepuru sisse ära peidetakse.
Sama asi oli nagu teema autoril, et paari tunniga tehti XXL suuruses seemnepulgale 1-0 ära. Vaevalt ära sõi aga ära sai kindlasti peidetud.

Kas see normaalne et ainult üks vöödikutest varusid korjab, miks Vickyl seda tungi pole tulnud või vara veel? Ricky võtab isegi peaegu Vickylt toidu nina alt ära ja ajab minema või aja taga Vickyt, selline toidu varumine käib.
Loodetavasti Vicky ikka päris nälga jää.....

Õhtul ollakse küll koos ühes ja samas toas pesakastis rahulikult ja sõbralikult.
vilkz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 21
Teemad: 2
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline