Riiulilt kukkumine

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 08. mai 2008, 19:25

Sipsus kirjutas:...näen küll kui nad puuris lollusi teevad ja oma "õrre" (neil selline lauake mille peal saab jalutada ja ka magada) peal uinakut teevad ja sis järjest potsatades maha kukuvad. See ei tohiks olla naljakas aga usu mind et see on, isegi väga. Teinekord on nad nii uimased et ei jaga maad ega mütsi, see teeb ka nalja ja siis mida nad korda saadavad, ei mina ütlen et rotid on superlahedad loomad...


Üldiselt tuleks ikka selline "õrrelt" kukkumine välistada, kuna see mõjub roti jalgadele väga halvasti (eriti kui tegu on vanema/paksema rotikesega). Algul võib see selline potsatamine küll naljakas olla, kuid pärast vaadata rotti, kellel tagakäpad halvatud või lihtsalt ei saa neid kasutada, on ikka väga kurb. Pärast seda, kui Bitti tagakäppadega kõrgemas vanuses suured hädad olid, üritan oma puuri seadistada nõnda, et ei anna neile erilist võimalust kukkuda. Kiiged/kaldteed jms. on väga abiks lahendus.
Viimati muutis Kissu 08. mai 2008, 20:44, kokku muudetud 1 kord.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Betty ja Bella - Harbiny rotitüdrukud.

PostitusPostitas sipsus » 08. mai 2008, 19:39

no kuulge, mis arvad et ma nagu meelega paningi selle õrre sinna et nad end vigaseks kukuvad või, no tõesti, nad ei ole paksud ega haiged, kõik on tervise juures ja elurõõmsad, miks igas asjas kohe nähakse halba, mõelge positiivselt, ja loe mu jutt uuesti läbi, ütlesin ju et see ei ole tegelikult naljakas.
Kasutaja avatar
sipsus
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 31
Pildid: 4
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 08. mai 2008, 20:50

On loomulik, et rottidel on puuris korrused ning on risk alla kukkuda, kuid seda peaks üritama vältida ja vähendada. Sa räägid, et su rotid kukuvad ennast sealt uimaseks lausa, mis tähendab, et tegu on piisavalt kõrge kukkumisega. See ei ole rotile kasulik (olgu ta haige või mitte).

Selle naljakas olemise kohta vastan sulle su oma postitusest võetud lausega.

sipsus kirjutas:See ei tohiks olla naljakas aga usu mind et see on, isegi väga.


Mina kasutasin vastades viisakat tooni, kuid sinu vastuses seda küll leida ei ole.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas Diana » 08. mai 2008, 23:15

Väike jutt.

Üks noormees tahtis minuga tuttavaks saada. Jutuainet meil eriti polnud ning kui ta kuulis, et minul on kodus koer, siis otsustas ta oma sõna sekka öelda. Kõlas see nii: "Koer? Kui tore! Minul oli ka koer, kuid ta tüütas mind ära ja ma lasin ta magama panna."

Teema juurde tagasi.

Mina isiklikult ja paljud teised kasutajad siin suhtuvad oma loomadesse nii, et tolmukübesidki pühitakse neist. Minule kui loomaarmastajale väga kurb lugeda, kui loomaga juhtuvaid õnnetusi peetakse nii toredateks. Minu rottide puuris on neli korrust ja hulk rippkiikesid, tunneleid jms, kuid keegi pole kordagi isegi uimasena kõrgelt kukkunud. Kuidas on nii, et viis rotti ei ole 1,5 meetri kõrges puuris kordagi kuskilt kukkunud? Ja kuidas on nii, et kaks rotti mõne õrre pealt muudkui järjest kukkuvad?
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas sipsus » 09. mai 2008, 08:09

Tule taevas appi, nad ei ole kukkudes uimased ju, vaid lishtalt siis kui on maganud oma kopsikus ning sel põhjusel tuterdavad ringi, miks te igas asjas negatiivsust näete ja loete välja et olen oma loomade suhtes pahatahtlik. Igatahes ei ole mul tahtmist seda mängu enam mängida, teiega on võimatu rääki sellistel teemadel, kui te ise näeks mida nad tevad jakorda saadavad sis saaksite aru, mitte ei loe igast lausest välja et ma teengi neile halba ja vaatan huviga kuidas nad haiget saavad.

Diana - vastus sulle, minu rottidel ei ole mingeid kiikvoodeid või midagi säärast, kuna nad lihtsalt närivad, neile ei saa selliseid asju panna, kui oleksin ehk pannud väiksena neile selliseid asju, võibolla et oleks kõik väga ilus, aga neil ei olnud algusest peale suur puur, oli väiksem ja nad olid vabalt ka lahti, ja kuna neil on väga selline uudihimulik iseloom siis kõik võimalikud nurgad käidi läbi ja nad magasid mul diivani sees. Ehk sellepärast nad ei olegi harjund sellise asjaga et midagi neil puuris ripub või mai tea. Neil lihtsalt on selline 10cm laiune laud pluss veel üks võre mille peal nad saavad lebotada, aga nad on ise nii rumalad aegajalt et astuvad mööda või mänguhoos jooksevad üle. Palun saage juba aru et mai ole kuri inimene loomade suhtes :-)
Kasutaja avatar
sipsus
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 31
Pildid: 4
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 09. mai 2008, 08:27

Vabandan, kui tegu tõesti ei olnud nii mõeldud postitusega. Kuid mina lugesin sellest välja, et rotid kukuvad kõrgelt riiulilt alla ennast uimaseks ja sina siis seisad puuri kõrval ja naerad nende üle. Sa pead ise ka nõustuma, et see ei ole just kõige meeldivam leida selline postitus loomafoorumis, kus me ikka üritame kaitsta loomade huve ja parandada loomade elu-olu. Eriti kui mul on väga ebameeldiv kogemus isiklikult selliste kukkumistega.

Tõenäoliselt oli probleem järjekordselt viletsas sõnastuses, kuid seda ei saa mina tulla ja parandada. Sa pead oma postitused siis läbi lugema kriitilise pilguga ja vaatama, et seda ei saaks nõnda valesti tõlgendada. Sest foorumis kujundab inimene omale mingi imago just postitustega ning see on kõik inimese enda teha, milline see on. Lihtsalt tasuks mõelda selle peale ja lugeda oma postitus sellise pilguga (ning arvestades sihtgruppi) läbi.

Lisaks oleks sinust palju viisakam mulje jäänud, kui sa oleks kohe seda vastanud, mitte turja karanud. :wink:

Kiikede osas, minul kestavad kiiged ka umbes nädala ja siis viskan minema. Reeglina teen neid vanadest riietest, mida enam ei kasutata, kaltsukast ostetud riietest (loomulikult pärast pesemist) või kui näen suure soodusega mõnda pleedi või tekki, siis ostan selle ka neile kiigematerjaliks. Viimati ostsin 50 krooniga mingisuguse reisiteki, selline hästi paks ja soe materjal. Sellest olen nüüd poolteist kuud kiikesid teinud - minu rotipuur veel suht suur, kiiged peavad olema 40x50cm ning topeltriidest ja selliseid suuri kiikesid läheb mul puuri kaks. Seega tegelikult ei tule see väga tohutult kallis.

Edit: Vaata oma postituse alla paremasse nurka, seal on selline nupp Pilt, selle abil saabgi oma postitusi muuta. :-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas sipsus » 09. mai 2008, 08:43

Huuh, selgus :-)

No ma ei hakka isegi raha raiskama selle riide peale, muidugi meeldiks mul vaadata kuidas nad kiiges kõiguks ja tuduks, aga nad hekseldavad selle momentaalselt, mul ei ole mõtet panna, loobusin. Ja kuna üks rott on väga vana sis ma ei tahaks et ta seal lae all hõljuks ja uimerdaks ja sis kuhugi maandub, las olla maa peal ja rahulikult.
Kasutaja avatar
sipsus
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 31
Pildid: 4
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas Mercar » 09. mai 2008, 10:10

sipsus kirjutas:Ja kuna üks rott on väga vana sis ma ei tahaks et ta seal lae all hõljuks ja uimerdaks ja sis kuhugi maandub
Mul on tunne et sa ei ole kiikede olemusest üldse aru saanud. Nendega ei käia kusagil laeall kiikumas vaid need on magamisasemed. Ja see et neid näritakse on loomulik. Minul tavaliselt peavad kiiged vastu kaks puuris käiku, st. jõuan neid korra pesta enne kui väga auklikuks lähevad. Naturaalsed (villasest kampdunist, puuvillasest t-särgist) peavad kauem vastu kui sünteetikasisaldusega. Edit: Minul on sellised kiiged alati puuris riiuli kohal, mis tähendab et isegi selle nurkadest alla närimise korral keegi kuhugi ei kuku.

Pilt
Pilt

Vaata ka siia.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas sipsus » 09. mai 2008, 10:16

Oeh, uskumatu. Ma üritasin omast arust rääki et ei taha panna kuna esiteks nad närivad selle ära, ja teiseks nad ei maga seal enivei. Mu sõbrannal on ka rotid, temal ei näri mitte midagi, isegi suur madratson neil veel puuris ja mõnulevad seal ja ka kiigus, mul tõesti ei ole seda aega et igapäev uut kiiku neile meisterdada, olen meisterdand neile igast ernevaid asju, maju losse, kiike, voodeid, jpm. aga siiski alles jäävad plastmass tooted, ja präegu on suht kiired ajad et kodus nenedga jännata, pean kanseldama veel ühte suurt inimest kes eisaa mite millegiga hakkama :-) vot sis, et tahtsin öelda sellega seda, et tean milleks kiik on ja et nad närviad, aga ma ei jaksa neile koguaeg ehitada, võin niimodi oma ametit hoopis vahetama hakata :-D
Kasutaja avatar
sipsus
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 31
Pildid: 4
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas samton » 09. mai 2008, 19:28

Miks sa neid rotte õieti pead, kui sa nende jaoks midagi teha ei viitsi-ei taha-ei jõua? Su põhjendused, miks ei saa, on kuidagi lapsikult naljakad.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas sipsus » 09. mai 2008, 19:39

Kule teeme nii et see ei puutu teisse, miks või kuidas, see on minu elu, te olete ühed vinguvad inimesed, loete ükskõik mis kirjast ainult halba, arvan et ei ole mõtet isegi vaielda.
Elage siis hästi ja armastage oma loomi, kui mina ei armasta eksole.

Kõike kaunist
Kasutaja avatar
sipsus
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 31
Pildid: 4
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas Loomahull » 12. mai 2008, 15:11

Milleks Sa oled nii tõrjuva ja agresiivse suhtumisega? Sinu postitusi järjest lugedes saan ma küll aru, miks Sinust on selline arusaam tekkinud. Ma arvan, et meil võiks olla tore ja ühtne pisilastepere, kellelegil pole tarvis teistega õiendada. Muidugi tuleb väikesi eriarvamusi ka ette, see on loomulik, aga pole ju tarvis suurelt tülitseda! Siis püüavad inimesed üksteist aidata, sest loomapidamisel on palju eriaarvamusi ja müüte, mis ajapikku loomale hoopis kahjulikuks osutuvad. Kui Sa enne kirjutamist hoolega järele mõtleksid, mida Sa täpselt öelda tahad ja ega see agresiivse alatooniga pole, siis oleks asi palju lihtsam. Sest praegu ma vaatan, et asi hakkab ikka väga suureks tüliks paisuma. :nono:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Riiulilt kukkumine

PostitusPostitas sipsus » 12. mai 2008, 18:45

ma isegi ei viici enam vaielda, ausalt.
Kasutaja avatar
sipsus
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 31
Pildid: 4
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist