Kas pidev pissimine on normaalne?

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: Kas pidev pissimine on normaalne?

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 22. märts 2004, 23:32

Inksu kirjutas:Olen alles algaja rotipidaja, esimesed rotid mu elus ja praegu kaks kuud vanad plikad. Muret teeb see, et ükskõik kus nad ringi lippavad, kas mööblil, minu peal või mujal, kogu aeg on tilgad järgi. Ma laseks neil hea meelega ringi joosta aga kardan, et varsti haiseb kogu elamine roti pissi järele. On see loomulik, terviseviga või läheb suuremaks saades üle.


nojah, pean sind kurvastama: see on loomulik. See lihtsalt käib rotipidamisega kaasas... Eks ta on pisut kindlasti ka individuaalne - mõni rott ei märgista pea üldse, teisel on kogu aeg "rida järel". Ja isased tõepoolest peaks üldiselt olema aktiivsemad märgistajad kui emased.
Seda, et elamine haisema hakkab ma eriti ei usu - kogused on ju nii väikesed ja aeg-ajalt vist ikka koristatakse ka (? :mrgreen: ) aga uue valge särgi võib selline pisike plekike küll otseteed pesumasinasse saata...
Huvitav, kas ma olen nii ära harjunud, või milles asi, aga mulle tundub, et need neli rotti, kes mul praegu on, märgistavad kokku vähem kui minu esimene rott üksinda... :? Ega ma ei saa ju ka kindel olla, et teised inimesed minu elamises rotipissihaisu ei tunne, aga mina küll midagi märganud ei ole isegi siis, kui olen nädal aega kodust ära olnud. Aga noh, mis peamine: ennast küll miski tilgutamine ei häiri :mrgreen: (hmm, trammis ei ole inimesed kah veel nina kirtsutades eemale tõmbuma hakanud õnneks...)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 04. mai 2004, 15:58

Emased märgistavad ka sedasi tilgutades. Isased teevad seda küll rohkem, ja ka suuremas koguses, nagu mäletan ehmatusest Tembuga kui ta meile tuli ja veel kastreerimata oli. Kastreerimisest saadik on see aja jooksul kadunud. :)
Mulle näib, et aja jooksul on märgistamist vähemaks jäänud. Kuigi vahel ikka on vaja mõni tilk jätta, et märkida "Minu oma!" - minu inimene, minu laud, minu-minu-minu!
Aga märgistamise piss on veidi teistsugune kui lihtsalt loigud - see ei lõhna nii tugevalt, vähemalt mitte inimninale. Ja kui ma niiske lapiga üle pühin, siis mina lõhna ei tunne, aga nende jaoks jääb ikka mingi oma lõhn külge, niiet nad ei tunne vajadust üle märgistada. Kui väga hoolikalt küürid ja desinfitseerid, siis võib neil tekkida tunne, et "see on jummala uus koht ja see on vaja kohe ära märgistada!"
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas pidev pissimine on normaalne?

PostitusPostitas avalanche » 04. mai 2004, 16:49

Minu rotid on veel nii väiksed, et tilku endast maha ei jäta. Kui tuleb häda, siis ikka suur ja korralik loik!
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas pidev pissimine on normaalne?

PostitusPostitas Inksu » 05. mai 2004, 15:14

Nüüd on natuke aega mööda läinud, rotid vanemaks saanud ja pean tunnistama, et ka probleem on vähenenud. Muidu näiteks laua peal käies oli ilusti näha rada, mida mööda ta oli läinud. Piisakesi esineb ka praegu, aga tunduvalt vähem. Vist lugu nii nagu inimlastega, need ju ka titadena pissivad rohkem alla. :lol:
Kasutaja avatar
Inksu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 16. mai 2004, 10:36

Mu isa muidu ei salli üldse kui rott pissib, kas selle vastu saaks midagi teha et ta ei pissiks?
Ta hammustab ka huulde päris tihti aga miks ta küll seda teeb?
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott pissib palju

PostitusPostitas Nukkuke » 16. mai 2004, 14:55

hmm pissimise vastu ,ma küll midagi ei tea,minu plikad jooksevad ringi ja koguaeg tilgad järgi,igakord kui üle käe lippab tilksti ja kui padjaall magab loik ja kui mängivad siis lausa võib radapidi minna :oops: ,aga huulde hammustab hmm imelik äkki oled midagi head söönd?minu plikadele olen õpetand kombe et nad annavad musi kui ma musi häält teen -tulevad ja limpsivad huuli :P aga vahel kui miskit nämmat põses ja neile ei anna saavad nad jah pahaseks ja tulevad ja näksavad kah päris kõvasti-verd siiamaani pole näha olnud ja loodan et jääbki nii :? **Niiet mis üksi maiustad anna ikka rotudele kah :P **
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott pissib palju

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 20. mai 2004, 15:14

isased rotid märgistavad oma territooriumi mõnikord lausa ülipüüdlikult - ilmselt on sulle siis üks seesugune sattunud. Ega selle vastu ei aitagi midagi - tuleb leppida, et selline see loom on. Õnneks on ühe pisikese roti sirtsutamine tunduvalt leebem kui ühe suure kõutsi oma - st kogu elamine vaevalt et selle pärast roti pissi järgi lõhnama hakkab, vähemalt mitte nii, et inimene seda tunneks. Kui see sinu isa nii väga häirima hakkab, et roti lausa tänavale visata lubab, on tegelikult üks äärmuslik võimalus - roti saab loomaarsti juures ära kastreerida, peale seda ta üsna varsti enam ei sirtsuta. Opi hind Tallinnas ca 500 krooni. Ja kas ja kuidas selline op ühe isaslooma psüühikale tegelkiult mõjub, seda vähemalt mina ei julge küll öelda. Poegi ta siis loomulikult enam hiljem ei saa...
Huulde hammustamine. Ma arvan ka, et põhjuseks võib olla sinu suust tulev söögi lõhn. Võib ka olla, et ta oma arvates puhastab sind - näiteks kui mul talvel vahepeal huuled lõhki olid, siis rotid muudkui üritasid neid kuivanud korpasid ära naksata. See, et su huuled ei ole katki ega mustad ei tähenda midagi - nii puhas ei ei ole üks inimene kunagi, et ta ka kõigi rottide meelest puhas oleks, mõni neist lihtsalt peab kogu-aeg kellegi kallal nakitsema. :lol:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott pissib palju

PostitusPostitas Konoichi » 21. mai 2004, 18:28

Kui rott oma valesse kohta pissimisega häirima hakkab, teha nii: kui loigu laseb, öelda "Rott, ei pissi siia!", viia loomake kohe tema pessa ning jätta ta sinna väh. pooleks tunniks. Siis tekib tal loodetavasti seos valesse kohta laskmise ja jalutuskäigu lõppemise vahel.
Hammustab huulde ka? Ehk meeldib talle huuleläike maitse või lõhn?
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 21. mai 2004, 19:50

kes teab...
aga ega ta enam nii väga ei hammusta :P:)
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas pidev pissimine on normaalne?

PostitusPostitas Kissu » 05. september 2004, 22:25

Meie plikadel ka ikka pissirida taga kui ringi lippavad. Kuigi voodipeal joostes nad eriti enam ei pissi. Aga inimesepeal ikka tuleb paar tilka. Vaja ju kõik ära märgistada (inimesed va kuradid seebiga ära pesevad ju) ;-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Täiskasvanum rott pissib mõistlikumalt

PostitusPostitas Konoichi » 06. september 2004, 17:40

Inksu kirjutas:Nüüd on natuke aega mööda läinud, rotid vanemaks saanud ja pean tunnistama, et ka probleem on vähenenud./.../Piisakesi esineb ka praegu, aga tunduvalt vähem.

Mu Ninjaga sama lugu. Pisikesena märgistas ja ka pissis suurte loikudena igale poole, kus käis, kolmekuusena juba valis aega ja kohta ja käitus viimase ajani päris normaalselt. Aga nüüd, kus ma paar nädalat tagasi Angeli rotte vaatamas käisin ja rott sai nuusida nende "sõnumeid", pissib jälle ka suurte loikudena... Kas "vastukiri" või on see vanaduse viga? (Ninja saab oktoobris 2)
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas pidev pissimine on normaalne?

PostitusPostitas avalanche » 25. november 2004, 17:13

etena kirjutas:See pidev pissimine pidavat olema põhjustatud sellest, kui anda liiga palju värsket süüa. Eriti mahlast!
Mulle rääkis seda üks loomapoe pidajanna.
Ja ma vähendasin kogust ja läks paremaks.


No looma tervis ikka eelkõige! Inimene pissib ka peale arbuusi söömist palju, kuid see-eest on arbuus väga kasulik.
Kui ta saab kuiva toitu, siis joob selle eest rohkem vett, pissib sama palju ja saab vähem kasulikke aineid. :wink:
Müüjad võiks natuke ikka mõelda ka kui mingit jura ajama hakkavad! :evil:
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas etena » 25. november 2004, 21:45

Ma ei mõtle seda, et ta ei peaks üldse enam värsket andma.
Mina andsin talle ennem jube palju mahlast ja värsket, oli märgata, et ta pissis siis palju, palju rohkem. Võtsin asja natukene rahulikumalt ja andsin vähem mahlast, kuid värsket toitu ja puuvilja andsin ikka. Pissimine vähenes :)
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2005, 20:47, kokku muudetud 1 kord.
Nete.
Kasutaja avatar
etena
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas pidev pissimine on normaalne?

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 18. detsember 2004, 13:48

ma millegipärast arvan, et kui rott sööb vähem mahlast toitu, siis ta lihtsalt joob pärast rohkem vett ja kokkuvõttes ei ole mingit vahet. :roll:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott pissib palju

PostitusPostitas cougar » 30. detsember 2004, 09:42

Nukkuke kirjutas:hmm pissimise vastu ,ma küll midagi ei tea,minu plikad jooksevad ringi ja koguaeg tilgad järgi,igakord kui üle käe lippab tilksti ja kui padjaall magab loik ja kui mängivad siis lausa võib radapidi minna :oops: ,aga huulde hammustab hmm imelik äkki oled midagi head söönd?minu plikadele olen õpetand kombe et nad annavad musi kui ma musi häält teen -tulevad ja limpsivad huuli :P aga vahel kui miskit nämmat põses ja neile ei anna saavad nad jah pahaseks ja tulevad ja näksavad kah päris kõvasti-verd siiamaani pole näha olnud ja loodan et jääbki nii :? **Niiet mis üksi maiustad anna ikka rotudele kah :P **

Rada järel jah :roll: ja musi annab kah :P . kunagi naabripoiss demonstreeris, kuidas rott musi annab ja tema sülge suust lakub, ma siis harjutasin kah enda oma - õigemini polnudki vaja harjutada, kohe taipas. Ja kui eriti tibu on või oled midagi head söönud, siis kangutab Bim suu käpakesega lahti ja topib oma musi huule vahele. Mõnele tundub see ehk jäle - et rott suus ja nii, aga ta on niiiii tibu et kohe on! :D
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 31. detsember 2004, 01:02

Haa, emased rotid annavad ka hea meelega musi! :musi:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist